Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 profesionet që shkaktojnë depreson People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 profesionet që shkaktojnë depreson People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 profesionet që shkaktojnë depreson

2 posters

Shko poshtë

10 profesionet që shkaktojnë depreson Empty 10 profesionet që shkaktojnë depreson

Mesazh nga An0nim Thu 17 May 2012 - 6:55


10 profesionet që shkaktojnë depreson

Puna mund të shkaktojë depresion. Psikologët kanë renditur një listë të
profesioneve që sipas studimeve mund të shkaktojnë depresion nëse
ushtrohen për një kohë të gjatë apo në rrethana të pafavorshme, është
profesioni me depresiv i klasifikuar. Pas tij, vjen profesioni i
kamarierit dhe më pas detyra e puna e asistentit social.

Mjekët dhe infermierët renditen në vendin e katërt, ndërkohë që pas tyre vijnë artistët dhe profesionet krijuese.

Lista vazhdon me pofesionin e mësuesit, që janë gjithnjë në presion.

Më tej në profesionet e vështira, renditen, administratorët, punonjësit e mirëmbajtjes, konsulentët financiarë dhe shitësit.

1) Asistenca ndaj personave në nevojë
2) Kamarier
3) Asistent Social
4) Mjek, infermir
5) Mesues
6) Artist, krijues
7) Administrator
8) Punonjës Mirmbajtës
9) Konsulent financier
10)Shitës


psikologi
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 profesionet që shkaktojnë depreson Empty Re: 10 profesionet që shkaktojnë depreson

Mesazh nga Anakonda Thu 17 May 2012 - 16:13

Me te vertete keto profesione shkaktojn deprseion;sepse duhet te kesh edukaten edhe ke te bejsh me lloj-lloj karaktreresh.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi