Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke.

2 posters

Shko poshtë

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Empty “Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke.

Mesazh nga Emona Mon 28 May 2012 - 4:44

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake11-300x225

Lugina Jiuzhai njohur si Jiuzhaigou “Lugina e nëntë fshatrave” ne kinezisht – është një park kombëtar spektakolar e vendosur në malet e Shan Min


në jugperëndim të Kinës, i përbërë nga pyjet shumengjyreshe, ujëvara, liqene spektakolare dhe zogj të rrallë.

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake2

Ka rreth 140 lloje zogj, i këndshëm dhe gjithmonë,dhe një specie e rralle të majmunëve jetojnë në kete luginë, ndërsa pyjet mbreselense qe rrethojne kete ”Wonderland” sic eshte karakterizuar nga shumengjyreshmeria e madhe,sidomos gjatë muajve të vjeshtës. Vlen të përmendet se 40% e florës qe has dikush në Kinë është brenda lugines!

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake12

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake12

Drejtuesit profesionale shoqërojë turistë në gjurmët e tyre, duke ndihmuar ata për të eksploruar luginën, dhe të ndajnë me ta njohuritë e tyre të biodiversitetit unik të parkut kombëtar.

Burimi:/Alblive.net/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Empty “Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke.

Mesazh nga Emona Mon 28 May 2012 - 4:45

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake11-300x225

Lugina Jiuzhai njohur si Jiuzhaigou “Lugina e nëntë fshatrave” ne kinezisht – është një park kombëtar spektakolar e vendosur në malet e Shan Min


në jugperëndim të Kinës, i përbërë nga pyjet shumengjyreshe, ujëvara, liqene spektakolare dhe zogj të rrallë.

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake2

Ka rreth 140 lloje zogj, i këndshëm dhe gjithmonë,dhe një specie e rralle të majmunëve jetojnë në kete luginë, ndërsa pyjet mbreselense qe rrethojne kete ”Wonderland” sic eshte karakterizuar nga shumengjyreshmeria e madhe,sidomos gjatë muajve të vjeshtës. Vlen të përmendet se 40% e florës qe has dikush në Kinë është brenda lugines!

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake12

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Fiveflowerlake12

Drejtuesit profesionale shoqërojë turistë në gjurmët e tyre, duke ndihmuar ata për të eksploruar luginën, dhe të ndajnë me ta njohuritë e tyre të biodiversitetit unik të parkut kombëtar.

Burimi:/Alblive.net/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Empty Re: “Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke.

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 18:37

sa pamje e bukur qenka;sa vende te bukura,sa ngjyra te ndezura...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke. Empty Re: “Vendi i ngjyrave” ne planetin Toke.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi