Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ?

2 posters

Shko poshtë

A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? Empty A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ?

Mesazh nga WebMaster Sat 2 Jun 2012 - 2:27

Astronomet ne Australi kane theksuar rendesine e kerkimit per planete te tjera te banueshme.

Ne te ardhemn popullsia e botes ka te ngjare te rritet ne ate mase sa qe nje planet i vetem nuk do te jete i mjaftueshem, ne disa momente raca njerezore do te duhet te kolonizoje planete te tjera dhe kur kjo te ndodhi do te duhet te dine se ku te shkojne. Perparime te medha jane bere vitet e fundit ne fushen e gjuetise te planeteve dhe, ndersa ne tani dime se planetet ekstrasolar mund te gjenden ne shume sisteme te ndryshme diellore nuk eshte e qarte nese ekziston mundesia qe ndonje nga keto te jete i pershtatshem per te jetuar.

“Percaktimi nese ka planete qe jane te banueshem eshte bere graali i shenjte i astronomise,” tha Dr Charley Lineweaver. “Kjo eshte ndoshta nje nga ceshtjet me te medha, me konfuze dhe te rendesishme qe shkencetaret e planeteve duhet te meren ne 10 deri ne 20 vitet e ardhshme.”

Te kuptosh banueshmerine dhe te perdoresh kete dije per te gjetur planetin me te afert te banueshem, mund te jete vendimtare per mbijetesen tone si specie, shkruan Dr Charley Lineweaver dhe studenti Aditya Chopra ne Universitetin Kombetar Australian ne revisten vjetore te shqyrtimeve te Tokes dhe Shkences Planetare.

A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? Moon-base-alpha-kolonizimi-i-planeteve-300x200
A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? 30l12rc Pytje & Përgjigje A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ? Empty Re: A është gjuetia e planeteve vendimtare për mbijetesën tonë ?

Mesazh nga Anakonda Tue 5 Jun 2012 - 18:17

edhe ndoshta;pasi duam te mbijetojme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi