Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE

2 posters

Shko poshtë

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE Empty Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE

Mesazh nga WebMaster Thu 11 Oct 2012 - 0:02

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE 59232Shkeljet e të drejtave të njeriut në vendet e BE janë dyfishuar në 5 vitet e fundit.

Kriza
ekonomike dhe vonesat në zbatimin e reformave ligjore në vendet e
Evropës kanë minuar të drejtat e personave të dyshuar për vepra të
kryera, sipas organizatës jo-fitimprurëse “Fair Trials International”.

Raporti
i fundit i organizatës është i bazuar në të dhënat mbi shkeljen e të
drejtave të të akuzuarve, në qendrat e paraburgimit të policisë, në
gjykata dhe burgje.

Të dhënat janë cituar nga Gjykata Evropiane
për të Drejtat e Njeriut dhe intervistat me avokatët. Sipas tyre, ndër
shkelësit e mëdhenj të të drejtave të njeriut, janë vendet që vuajnë
krizën ekonomike dhe Greqia mban vendin e parë në BE.

Sipas
raportit, Greqia është kritikuar gjerësisht për abuzimin me praktikat e
paraburgimit dhe kohëzgjatjen e saj. Në raport flitet për kushtet e
"tmerrshme" të paraburgimit dhe për raste të "brutalitetit të policisë",
të cilat nuk janë hetuar në mënyrë adekuate nga ana e autoriteteve.
Raportohet gjithashtu se ndihma juridike për të akuzuarit ofrohet
rrallë.

Midis 47 shteteve në Evropë, Turqia mban vendin e parë,
në vend të dytë është Rusia, në vend të tretë Ukraina, kurse Greqia merr
vendin e katërt.

Andora, Islanda dhe Liehtenshtejni nuk regjistrojnë asnjë shkelje gjatë vitit 2011.

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE Spacer
[/td]
[/tr]
[tr]
[td class="font16" height="5" valign="top"]Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE Spacer[/td]
[/tr]
[tr]
[td class="font12" valign="top" width="100%"]
[/td]
[/tr]
[tr]
[td align="center" height="80" width="520"][/td][/tr][/table]
Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE 30l12rc Pytje & Përgjigje Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE Empty Re: Shkeljet e të drejtave të njeriut, Greqia e para në BE

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Nov 2012 - 5:24

AAHAHAHAAHAAH NORMAL QE PUSHTAT DO JEN TPARIT E DUKET E FOTOJA MO SE CLLOJ NJERZISH JAN GREKT

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi