Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim

Shko poshtë

Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim Empty Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim

Mesazh nga WebMaster Sat 1 Sep 2012 - 7:27

Këshilli i të Drejtave të Njeriut: Në burgjet sekrete, tortura e diskriminim Burgu-i-guantamos

Gjenevë, 5 Qershor, NOA - Arrestime në vende sekrete, metoda përçudnuese të marrjes në pyetje dhe tortura përçmuese për njeriun.

Këto janë metodat që aplikohen aktualisht në burgjet sekrete, të cilat ekzistojnë në më shumë se 60 shtete të botës.

Një fakt i tillë citohet në raportin e fundit të Këshillit të të Drejtave të Njeriut të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, me seli në Gjenevë, i cili ka evidentuar shkelje masive të të drejtave të njeriut në burgjet sekrete.

"Pas 11 shtatorit këto kanë marrë me të vërtet përmasa shumë, shumë të gjëra. Për burgje sekrete të CIA-s mund të flitet në të gjitha shtetet e mundshme, në Afganistan, por madje edhe në Evropë si në Poloni, në Rumani ose në Lituani, edhe në Tajlandë dhe në Pakistan", thuhet në raport.

Ndërsa shtohet se asnjë shtet nuk e ka pranuar ekzistencën e burgjeve sekrete, edhe në Poloni, Lituani dhe Rumani mendohet se ka pasur burgje sekrete të CIA-s.

Ndërkaq, raportuesit specialë kritikojnë faktin që shërbimet e fshehta veprojnë në të gjithë botën në një vakum legal pa ligje, ku nën maskën e luftës ndaj terrorizmit, nxirren jashtë fuqie të drejtat e njeriut.

n.e/NOA
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi