Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A mund të harrohet dashuria e parë?

+27
Sasha
Єямєℓiиdå
T_o_n_i
Anakonda
Selda
Yll Qielli
Gata
dajti modh
Maksi
Arabela
CuN@BosS/
Darius
Emona
Hera
naploni
Bleta
Shaban Cakolli
Grejza
Prada
Gerushi
Lot i derdhur
Kavaljeri
Roksana
clod
BARBI
WebMaster
Aristogata
31 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Aristogata Thu 21 May 2009 - 6:19

First topic message reminder :

Dashuria e pare eshte dashuria me e brisht dhe e pafajshme qe lind ne zemren e njeriut,ajo mbetet ne mendje si kujtimi me i vyer i nje jete e cila te ndjek pas ne cdo hap tendin duke jetuar ne kujtimet e tua.Dashuria e pare mund te fshihet ne zemer per ti hapur rrug dashurive te tjera por ajo nuk harrohet kurr sepse le vrag ne shpirt me pafajsin e nje endrre e cila ka pasuar nder zgjime.
lule
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga WebMaster Sat 5 Mar 2011 - 8:20

Me kalimin e kohes gjithcka harrohet edhe gjithcka eshte e mundur
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Arabela Sat 5 Mar 2011 - 8:22

harrohet :59654: :59654: :59654: :59654: :560192:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Maksi Sat 5 Mar 2011 - 8:38

PO
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga dajti modh Sat 5 Mar 2011 - 8:42

merzitje shume
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Gata Sat 5 Mar 2011 - 9:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Gata
Gata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne kete perjudhe te jetes sime ,as ne qiell as ne toke ,,mister !!!
Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/03/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : muzika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga dajti modh Sat 5 Mar 2011 - 9:46

ku je
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Arabela Sat 5 Mar 2011 - 9:47

mos qani se dicka harrohet vetem po deshe vete 432965 432965
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Yll Qielli Sat 5 Mar 2011 - 9:48

Gata shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]
cke ti me shoqe pse ke pat dashuri tjeter ti qe me qan dhe se ditkam une qesh qesh
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Gata Sat 5 Mar 2011 - 9:50

emanuelita shkruajti:
Gata shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]
cke ti me shoqe pse ke pat dashuri tjeter ti qe me qan dhe se ditkam une [You must be registered and logged in to see this image.]
nuk harroet mi shpirt jo ,,nuk harrohet kame patur dhe une nje dashuri ,,te pare e di ti gazetarin [You must be registered and logged in to see this image.]
Gata
Gata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne kete perjudhe te jetes sime ,as ne qiell as ne toke ,,mister !!!
Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/03/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : muzika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga dajti modh Sat 5 Mar 2011 - 9:51

Arabela shkruajti:mos qani se dicka harrohet vetem po deshe vete 432965 432965
... celebrate005 celebrate005 celebrate005 sme kishte shkuar mendja
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Arabela Sat 5 Mar 2011 - 9:54

dajti modh shkruajti:
Arabela shkruajti:mos qani se dicka harrohet vetem po deshe vete 432965 432965
... celebrate005 celebrate005 celebrate005 sme kishte shkuar mendja
te ma kete thene njeri thua?? geeegge geeegge
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga dajti modh Sat 5 Mar 2011 - 9:55

mbase trendafila
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Arabela Sat 5 Mar 2011 - 9:56

dajti modh shkruajti:mbase trendafila
e dyshova dhe une se sme tingelloj e imja,,,po si ai si une njelloj 432965 432965
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga dajti modh Sat 5 Mar 2011 - 9:58

koha sheron gjithcka trendafila trendafila
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Gata Sat 5 Mar 2011 - 10:08

KUJDESA BASHKONE ATE QE KOHA NDAU [You must be registered and logged in to see this image.]
Gata
Gata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne kete perjudhe te jetes sime ,as ne qiell as ne toke ,,mister !!!
Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/03/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : muzika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Yll Qielli Sat 5 Mar 2011 - 10:09

Gata shkruajti:KUJDESA BASHKONE ATE QE KOHA NDAU [You must be registered and logged in to see this image.]
nuk po na i thoj mire ti shoqe geeegge
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Selda Tue 8 Mar 2011 - 1:45

shpresoj me kalimin e kohes te harrohet se do jete ma mire 432965
Selda
Selda
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 6587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 19:13

Jo,pasi dashuria e pare eshte dashuri e sinqerte dhe nuk mund ta harrosh dot.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty A mund të harroet dashuria e parë?

Mesazh nga T_o_n_i Wed 7 Nov 2012 - 23:35

Dashurinë e parë mund ta përjetojmë në çfarëdo moshe. Disa thonë se ajo është e veçantë për çdo njeri, si emocionalisht ashtu edhe fizikisht. Dashuria e parë ka ndikim të madh në jetën tonë, dhe lë një shenjë e cila zgjatë gjithë jetën.
Nga ana tjetër disa mendojnë se dashuria e parë nga pak është “budallaqe” dhe atëherë jemi shumë kurioz. Por si do që të jetë, kujtimet nga dashuria e parë janë çdo herë të ëmbla. Në jetën e njerëzve shumë pak përjetime janë intensive dhe emocionuese sikur dashuria e parë.

Dashuria e parë në vitet e adoleshencës është shumë euforike sesa dashuria e parë në moshë më të madhe. Megjithatë, dashuria e parë në vitet e adoleshencës, zakonisht avullohet shumë shpejtë.

Hulumtimet tregojnë se tek personat në moshë 15 vjeçare, lidhjet e para dashurie zakonisht zgjasin 3-4 muaj. Psikologët identifikojnë tre faza në dashurinë e parë; dëshirë, tërheqje dhe bashkim.

Normal si dashuri e parë nuk konsiderohet entuziazmi ndaj mësuesit/mësueses ose ndaj ndonjë aktori të njohur. Kujtimet nga dashuria e parë, kryesisht janë të mira, por në raste të caktuara mund të jenë shumë të dhimbshme.

Ata të cilët në dashurinë e parë kanë përjetuar lumturi, entuziazëm, emocione dhe krenari sigurisht do të kenë lidhje stabile të gjata në jetë.
Nga ana tjetër ata të cilët kanë pasur përvojë të keqe me dashurinë e parë është shumë e mundur që në të ardhmen do të frikësohen dhe do të kenë lidhje të shkurta dhe jo të sigurta.
Edhe pse njeriu mund të dashurohet shumë herë në jetën e tij megjithatë kujtimet nga dashuria e parë do të mbeten të freskëta dhe çdo herë do të keni vend të veçantë në zemrat tona.

Një proverbë turke thotë “Dashuria e re është nga toka, kurse dashuria e pjekur është nga parajsa”.

Kur jemi të rinj, jemi shumë energjik dhe niveli i hormoneve është “mbi normale”. Prandaj mund të paraqiten shumë ndjenja të forta, por ekziston rrezik nëse nuk kontrollohen emocionet në mënyrë të drejtë. Rreziqet e dukshme janë shtatzënia e hershme, sida, varësia nga droga…

Në fazën fillestare të dashurisë së parë, kemi tendenca t’i injorojmë kërkesat tona personale dhe t’i japim prioritet dëshirave të partnerit. Megjithatë ashtu siç koha kalon bëhemi të vetëdijshëm për këtë gjë dhe tek ne paraqitet hidhërim dhe zemërim.
Atëherë tek ne paraqitet nevoja që vazhdimisht ta analizojmë partnerin dhe ti vlerësojmë vetitë e tij/saj.
Psikologët vërtetojnë se dashuria në shikim të parë është krejtësisht e mundur. Megjithatë dashuria në shikim të parë kryesisht varet nga gjendja jonë mentale në atë moment. Ndonjëherë janë të nevojshme vetëm 30 sekonda për të marrë vendim se a thua personi tjetër është me vlerë që të dashuroheni në të. Studimet tregojnë se meshkujt kanë tendenca të dashurohen më shpejtë për dallim nga femrat.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 8 Nov 2012 - 2:08

Varet nese e ke perjetuar me ndjenja shpirterore apo vec pelqim, une mendoj qe jo.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Anakonda Thu 8 Nov 2012 - 4:26

kan kalu 5 vite e un akoma spo mundewm ta harroj N sepse e kam dash me shpirt edhe du pavarsisht gabimeve qe beri ai

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 8 Nov 2012 - 10:39

Ajo qe nuk harrohet kurre nuk eshte dashuria e pare, por dashuria e vertete.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Sasha Sat 10 Nov 2012 - 6:27

JO NESE E KE DASHT ME GJITH SHPIRT NUK E HARRON DOT NESE JO E HARRON SA HAP E MBYLL SYT
Sasha
Sasha
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 261
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2012
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Xhan Sat 8 Dec 2012 - 0:43

nuk harrohet asnje here , por nuk dot thot se per te te vuajsh ter jeten ,se po te shkonte mir , nuk do ti sjellim punet tona per harrim A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 219302107
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga il conte Sat 8 Dec 2012 - 2:14

Jo..por une e kam vene ne raftin ku mbaj kujtimet me te bukura...
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Xhan Sat 8 Dec 2012 - 2:16

me kujtohet gjithmon isha adoleshente me duket se bota ndryshoi , por tasht as qe e kujtoj diqka te bukur ndaj tina ,,thjesh mashtrime ...
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga il conte Sat 8 Dec 2012 - 2:17

Ne adoleshence...edhe per mua....po zoti na i nderroi rruget..
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga fioll Sat 5 Jan 2013 - 6:47

Un per vete jo sdo e haroj kurrrrrrrrrrrrrrr eeww
E kam ende shum xhan dhe e dua me gjith shpirt stres
fioll
fioll
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 352
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Arian 123 Sat 5 Jan 2013 - 7:04

Nuk harrohet si edhe dashurite qe pasojne.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të harrohet dashuria e parë? - Faqe 2 Empty Re: A mund të harrohet dashuria e parë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi