Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë

3 posters

Shko poshtë

Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë Empty Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë

Mesazh nga T_o_n_i Mon 26 Nov 2012 - 1:54

Konsumimi i tepërt i pijeve e gazuara pos se do të dikojë të shtoni në
peshë, keq do të ndikojë në gjunjët tuaj, ndërsa që më të rrezikuarit
janë personat e dobët.
Hulumtuesit kanë vëzhguar pacientët të cilët vuajnë nga osteoartriti
në gjunjë, prej së cilës sëmundje vuajnë rreth gjashtë milionë britanikë
të moshuar. Shkencëtarët kishin ardhur në përfundim se konsumimi i
pijeve të gazuara përshpejton këtë çrregullim, e më
së shumti ndikon te njerëzit e dobët.
Shkencëtarët
kanë krahasuar rezultatet e 2.149 pacientëve, tek të cilët ishte
diagnostikuar osteoartriti, si dhe kishin përcjellë zhvillimin e
sëmundjes dhe konsumin e pijeve të gazuara. Njerëzit që kishin konsumuar
pije joalkoolike kishin rezultate më të këqija e po ashtu ishte
vërtetuar se meshkujt me peshë normale kishin më shumë probleme me
gjunjët në krahasim me ata që vuanin nga mbipesha.
Pjesa tjetër
është e paqartë nëse problemi fshihet në numrin e lartë të kalorive në
pijet joalkoolike apo ekzistojnë substanca të tjera në pijet e gazuara
që ndikojnë në përparimin e sëmundjes
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë Empty Re: Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 26 Nov 2012 - 2:45

Shyqyr qe nuk i pi shume keto pije...rralle shume
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë Empty Re: Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:17

shyqyr qe kam heq dor nga kto pije

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë Empty Re: Sheqeri në pijet e gazuara shkakton dhimbje në gjunjë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi