Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri

Shko poshtë

Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri Empty Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 4:40

ANGLI- Historia e vëllezërve Klark ngjan me filmat Holliwoodianë, por fatkeqësisht ato po jetojnë realitetin e hidhur prej vitesh.
Një
program i rrjetit televiziv britanik Channel Four kohët e fundit ka
bërë publike historinë e dy vëllezërve, Michael dhe Mateu Clark, 42, dhe
39- vjec, të cilët jetojnë në Hull, të Anglisë , dhe vuajnë nga një
sëmundje e rrallë. Fëmijë të “mbërthyer” në trupin e një aduti.

“Leukodystrophy”
është një grup i sëmundjes neurologjike, një çrregullim metabolik i
sistemit nervor që manifestohet nga një gjendje fëminore si dhe
çrregullime të ndryshme të sistemit qendror nervor. Në Angli ka rreth
100 raste të gjithë vendin dhe nuk ka një kurë efektive për shërimin e
kësaj sëmundjeje.

Të dy vëllezërit kanë në nevojë për shërbim të
plotë, 24 orë në 24. Për këtë arsye, kur në moshën 30 të dy filluan të
ndienin vështirësi me trupi ne tyre, prindërit e tyre pensionista u
kthyen në Angli nga Spanja dhe jetojnë në një shtëpi të vogël, pasi
trajtimi i dy djemve është shumë i shtrenjtë.

Ata janë të dy
fëmijët e “burgosur” në trupin e dy meshkujve të rritur. Michael një
pilot i RAF, tani ka moshën mendore të një fëmije 10 vjeçar, ndërsa
Mateu, një ish- fermer, ka një vajzë 19 –vjeçare, një martesë mbi
shpinë, pasi gruaja që donte e braktisi pasi iu shfaqën simptomat e para
të sëmundjes së tij.
(e.m/BalkanWeb)

Historia e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri SpacerHistoria e vëllezërve Klark, 2 “fëmijë” në trupa burri Spacer
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi