Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pilula që kthjell brenda pak sekondave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pilula që kthjell brenda pak sekondave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilula që kthjell brenda pak sekondave

Shko poshtë

Pilula që kthjell brenda pak sekondave Empty Pilula që kthjell brenda pak sekondave

Mesazh nga Alberti Sat 23 Feb 2013 - 6:03

Pilula që kthjell brenda pak sekondave

Shkencëtarët ia kanë dalë që ta zhvillojnë një vaksinë, e cila minjtë e dehur të laboratorit i kthjell brenda vetëm pak sekondave dhe besojnë që ky zbulim mund të sjellë deri te një klasë krejtësisht e re e ilaçeve.
Profesorët nga Universiteti Los Angeles, Yunfeng Lu dhe Cheng Ji, u kanë injektuar minjve të dehur nanokapsula që kanë përmbajtur dy enzime, ndërsa rezultatet kanë treguar se ata minj janë kthjellur dukshëm më shpejtë sesa minjtë të cilëve nuk u ishin injektuar enzimat.
Gjatë këtij procesi arrihet deri te mbështjellja e enzimave për shpërbërje të alkoolit në nanokapsula dhe injektimin e tyre në organizëm.
“Kjo është sikur në stomak të kesh miliona qeliza të mëlçisë të cilat ndihmojnë që të shpërbëhet alkooli”, ka deklaruar Lu. Ueb-sajti 'Gizmodo' shkruan se i tërë trajtimi ende gjendet në fazën e testimit dhe se do të kalojë një kohë e konsiderueshme para se vaksina të testohet në njerëz.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi