Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji

Shko poshtë

Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji Empty Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji

Mesazh nga Alberti Thu 7 Mar 2013 - 11:19

Akt human: Fëmija jonë nuk ka shpëtim, le të shërohet i juaji

Kevin dhe Christine Williams, vajza e të cilëve Abigail (7) vuan nga sëmundja e Battenit, kanë vendosur që paratë e mbledhura për fëmijën e tyre t’ia japin të palëvizshmit Kyle Weaver (3), meqë mjekët kanë thënë se vajza e tyre ka shumë pak gjasa për t’u shëruar.
Fëmija të cilit ky çift fisnik do t’ia ndryshoj jetën, do t’i nënshtrohet një operacioni në kurriz, pas së cilit mjekët shpresojnë se ai do të lëvizë.

Çifti anglez, me zemër të madhe e bujare, kishte formuar fondin Abigail përmes të cilit i kanë mbledhur 26 mijë euro (22.5 mijë funta). Fondi u krijua meqë trajtimi i parë i qelizave staminale, i kryer në Kinë, nuk i ndihmoi vajzës. Me paratë nga donacionet ata është dashur të paguajnë një tretman të dytë në SHBA, por mjekët kanë paralajmëruar se është e pamundur ta ngadalësojnë sëmundjen, nga e cila Abigail tashmë humbi aftësinë për lëvizjes, ndërsa shqisat nuk i funksionojnë si më parë.

"Nuk është e drejtë që në llogaritë tona bankare të jenë 22.5 mijë funte për ilaçin që kurrë nuk do të gjendet, kur një fëmije tjetër i duhet operacioni”, ka thënë babai i vajzës.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi