Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit

Shko poshtë

“Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit Empty “Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit

Mesazh nga An0nim Tue 14 Jan 2014 - 12:20

“Fëmija problematik” i Evropës, Greqia, drejt përmirësimit Parlamenti-grekMe një rrjedhje të pazakontë lajmesh të mira fillon viti 2014 për Greqinë, të cilën vendet e BE-së e quajnë “fëmija problematik” i Evropës. 

Zyrtarët evropianë kanë thënë se, “fëmija problematik” i objektivave të humbura financiare, tashmë po i kapërcen të gjithë parashikimet, sipas rubrikës “Charlemange” të revistës britanike ”The Economist”, që i referohet suficitit primar, uljes së interesave të bondeve greke dhe mundësisë së kthimit në tregjet financiare brenda vitit. 

“The Economist” thekson se zyrtarët gjermanë deri para pak kohësh të zemëruar me Greqinë, tanimë përshëndesin si shpëtimtar të vendit të tij dhe të euros, kryeministrin Antonis Samaras. Ndërsa zyrtarët europianë në Athinë, të pranishëm në ceremoninë e fillimit të presidencës së BE-së nga Greqia, ishin atje për ta përgëzuar vendin dhe jo për kritikuar atë. 

“Ndërkaq, situata ekonomike dhe politike e vendit vazhdon të jetë problematike”, shton “The Economist”. Revista britanike vë gjithashtu në dukje se ristrukturimi i ekonomisë dhe rikrijimi i shtetit kërkojnë kohë dhe vendosmëri, mirëpo Samaras nuk ka asnjërën nga të dyja. 

SYRIZA ka avantazh në sondazhet për zgjedhjet evropiane të majit. “Lideri i rafinuar dhe fotozhenik Aleksis Cipras është kandidat për president i Komisionit Europian. Kjo nuk ka për të ndodhur kurrë. Mirëpo një fitore e Ciprasit në këto zgjedhje do të mund të krijonte probleme për koalicionin e brishtë qeveritar të zotit Samaras”, thekson ”The Economist”. 

/Shekulli Online/ E.L./
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi