Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Armiqtë” e flokëve të lyer   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

“Armiqtë” e flokëve të lyer

Shko poshtë

“Armiqtë” e flokëve të lyer   Empty “Armiqtë” e flokëve të lyer

Mesazh nga Anakonda prej Fri 13 Nov 2015 - 22:59

“Armiqtë” e flokëve të lyer   Flokettttt_583443444
Floku i lyer kërkon më shumë përkujdesje se floku i palyer, por gjithashtu kërkon edhe të ndryshoni disa gjëra në rutinën tuaj ditore. Larja e shpeshtë Ekspertët kanë konstatuar se armiku kryesor i flokëve të lyer është uji. Kjo nuk do të thotë se më nuk duhet t’i lani, por duhet ta rralloni larjen. Gjithashtu, lajini flokët me ujë sa më të ftohtë. Në këtë mënyrë ngjyra juaj do të jetë më e qëndrueshme. Temperaturat e larta Të gjithë e dimë se tharësja dhe piastra i dëmton flokët, por tek flokët e lyer, kjo gjë është dyfish më e rrezikshme. Floku i lyer është shumë i ndjeshëm ndaj nxehtësisë dhe thahet shpesh. E njëjta gjë vlen edhe për daljet në diell.  Lyerja e shpeshtë me bojë Lyerja tepër e shpeshtë e thanë flokun, por po kështu mund ta thajë edhe rrënjën. Përpiquni t’i lyeni vetëm pjesët e rritura, duke iu shmangur pjesës së ngjyrosur më parë. Si fillim, lyejeni pjesën e rrënjës, mbajeni pesë minuta, e pastaj lyejeni edhe pjesën tjetër. 

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi