Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Varr masiv ne Malin e Dajtit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Varr masiv ne Malin e Dajtit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varr masiv ne Malin e Dajtit

2 posters

Shko poshtë

Varr masiv ne Malin e Dajtit Empty Varr masiv ne Malin e Dajtit

Mesazh nga WebMaster Mon 8 Feb 2010 - 7:51

Varr masiv ne Malin e Dajtit VARRI-MASIV-08_tn_8Zbulohen ne periferi te Tiranes varret e 18 personave te pushkatuar, me gjase ne periudhen e komunizmit.(UPDATE)

Skeletet dolen ne drite ndersa nje burre kerkonte eshtrat e te atit. Varret ishin te gjithe ne nje lugine prane kodrave te Dajtit.

Behet fjale per nje prej zonave te pabanuara te Linzes, ne rreze te malit te Dajtit, ku u nxoren ne drite brenda pak ditesh 18 skelete njerezish, qe mendohet se i perkasin te pushkatuarve gjate kohes se komunizmit.

Kjo hipoteze vertetohet edhe nga njeriu qe i zbuloi keto eshtra, i cili per nje kohe te gjate studioi zonen dhe beri germime private ne kerkim te varrit te te atit, te pushkatuar ne vitin 1975.

Eshtrat jane gjetur ne varre te shperndare ne nje siperfaqe mbi 100 metra katrore.

Menyra e vendosjes se varreve verteton ne menyre hipotetike se, periudha e ekzekutimeve ka qene e shtrire ne kohe, pasi nuk ka nje varr te perbashket, por varre te ndara me nje apo dy skelete njerezish, ne afersi prej kater apo pese metra me njeri-tjetrin.

Eshtrat nuk jane nxjerre nga varret prej eksperteve dhe ne menyre profesionale, por jane futur ne thase nga personi qe i ka zbuluar dhe me pas iu derguan morgut te Qendres Spitalore universitare "Nene Tereza", ku mesa duket do te jene aty per nje kohe te gjate.

Kjo per shkak se, per ekzaminimin e eshtrave, mjekesia ligjore, pret nje vendim te prokurorise se Tiranes. Organi i akuzes se kryeqytetit, duhet te nise paraprakisht nje hetim per keto eshtra, por qe deri tani nuk ka patur nje praktike hetimi per te pushkatuarit e kohes se komunizmit.

Burimet zyrtare te mjekesise ligjore shprehen se, depozitimi i eshtrave te gjetura ne Linze eshte bere nga nje oficer i policise gjyqesore.
Varr masiv ne Malin e Dajtit 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varr masiv ne Malin e Dajtit 30l12rc Pytje & Përgjigje Varr masiv ne Malin e Dajtit 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varr masiv ne Malin e Dajtit Empty Re: Varr masiv ne Malin e Dajtit

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 0:49

ehe qenka bo dajti vend varrrezash e

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi