Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se

Shko poshtë

Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se Empty Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se

Mesazh nga Vizitor Fri 19 Feb 2010 - 3:11

Fitzgerald: Detyra jone forcimi i FSK-se FitzgeraldForca e Sigurise se Kosoves e krijuar se fundi duke zevendesuar TMK-ne, duhet te forcohet me tej per te qene ne gjendje te ofroje siguri dhe ndihme si ne rastet e fatkeqesive natyrore ashtu edhe ne detyra ushtarake.

Por sic deklarojne zyrtare drejtues te forcave te NATO-s, pas 2012 do jene vete autoritetet e Prishtines qe do te vendosin per statusin e ardhshem te kesaj force.

Komandanti i NATO-s, Admirali Mark Fitzgerald theksoi se detyre mbetet ndertimi i FSK-se derisa te jete ne gjendje te jete e fuqishme per te kryer nje sere operacionesh.

“Kur te arrije kapacitetet e plota qe ne besojme se mund te ndodhe ne vitin 2011-2012, i takon institucioneve te Kosoves per te vepruar me pas per FSK-ne”, tha Fitzgerald.

Komandanti vleresoi ne pergjithesi zhvillimet ne Kosove, duke theksuar se jane bere permiresime.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi