Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë

Shko poshtë

Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë Empty Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Wed 24 Feb 2010 - 0:03

Gjukanoviq: E njohëm Kosovë, për hir të miqësisë me Serbinë Msg5s2Podgoricë, 24 shkurt – Presidenti i Qeverisë së Malit të Zi Millo Gjukanoviq deklaroi në Sarajevë se Mali i Zi ka pranuar Kosovën “si mik i sinqertë “ i Serbisë.
“Njohja e Kosovës ishte një gjest miqësor i një miku të vërtetë”, raportoi Televizioni i Malit të Zi. Gjukanoviq tha se “nuk është miqësore të mbahet miku në iluzione” dhe shtoi se Serbia, duke u marrë me çështjen e Kosovës, në fakt “po merret me një çështje të humbur”.
Në vend të kësaj, siç shpjegoi Gjukanoviq, ka çështje ku Serbia mund të fitojë betejat.
Duke komentuar sulmet mbi Malin e Zi se nuk ka qenë e suksesshme kundër krimit të organizuar, Gjukanoviq tha se këto sulme “nuk do të ndalojnë Malin e Zi në rrugën drejt integrimeve evropiane”.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi