Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit

Shko poshtë

Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit Empty Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit

Mesazh nga Vizitor Thu 25 Feb 2010 - 8:31

Fuere: Deri në qershor të zgjidhet çështja e emrit F.0225162420860_mAmbasadori i BE-së në Shkup, Erwan Fuere kërkoi të enjten përshpejtimin e negociatave mes Greqisë dhe Maqedonisë, për zgjidhjen e çështjes së emrit deri në muajin qershor.
Fuere i ka përsëritur kërkesat e komisionerit për Zgjerim, Stefan Fule i cili gjatë vizitës javën e kaluar në Maqedoni porosit që kjo çështje mes dy vendeve fqinje sa më shpejtë për mbyllet.
“Siç e dëgjuam eurokomisionerin Stefan Fule gjatë janvës së kaluar, unë mund të përsëris atë që tha ai, se jemi të bindur që të dyja palët do të hyjnë në dialog të përshpejtuar, për të gjetur zgjidhje të kënaqshme të kompromistë deri në muajin qershor”, theksoi Fuere.
Ai tha se të gjithë faktorët politik në Maqedonia janë fokusuar që ky kontest disa vjeçarë sa më shpejtë të zgjidhet.
Kohë më parë diplomati evropian theksoi se nëse gjashtë muajt në vijim nuk shfrytëzohen për zgjidhjen e çëshjes së emrit, ekziston rreziku potencial për destabilizim të marredhënieve ndër-etnike në Maqedoni.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi