Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aforizma te ndryshme...

+14
pexha
Poeti Dhimbjes
Grejza
Hera
LaDescarada
Ambra
leta
sidorela
leona
rifati
Gjakush Tana
Aristogata
WebMaster
alketa
18 posters

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga alketa Tue 20 Jan 2009 - 9:11

First topic message reminder :

Ndryshuar nge Stafi, per arsye se ishte postua i gjithe mesazhi ne gjuhe te huaj...

Nga Saimiri...
alketa
alketa
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Albania
Postime Postime : 765
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Mon 4 Oct 2010 - 7:37

Dashuria ka te drejt te jet e pandershme dhe genjeshtare,por vetem ateher kur eshte e sinqert


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Mon 4 Oct 2010 - 7:39

Mashkulli eshte gjuetar,femra peshkatare


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Mon 4 Oct 2010 - 7:44

Dashuria eshte si nje klesider,kur mbushes zemra,boshatiset truri


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga pexha Mon 4 Oct 2010 - 7:49

gjhuha flet e fshifet
shpina pret e rrihet
pexha
pexha
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Dardan
Postime Postime : 5786
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/01/2010
Hobi Hobi : dizajner

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga LaDescarada Sun 10 Oct 2010 - 2:55

ata qe kerkojn gjithmon te kene te drejte, gati gjithmon s'kan te drejt
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Tonii Thu 14 Jul 2011 - 11:10

beje enderren tende realitet
por mos lejo qe jeta jote te kthehet ne nje enderr
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Tonii Thu 14 Jul 2011 - 11:11

buzeqesh megjithese buzeqeshja jote eshte e trishtueshme
se me e trishtueshme sesa nje buzeqeshje e trishtueshme
eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurr
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Tonii Thu 14 Jul 2011 - 11:14

ti tregosh sekretin nje femre eshte njesoj sikur te fshehesh parat posht nje xhami
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Sat 5 May 2012 - 22:52

Njeriu qe vetem per vete punon,eshte si nje dru qe peme s'leshon
-Kush sheh qiellin ne uje,ai sheh edhe peshqit ne dege.
-Asgje s'eshte me e shtrenjte se ajo qe duhet blere me lutje.
-Kundershtari edhe me perqafim mund te pengohet ne aksion.
-Njeriu qe flet shume, sado mire qe te flase, ne fund do ta thote ndonje marri
-Ai qe nuk i perket atdheut te tij,nuk i perket as njerezimit.-(Bjelinski)
-Ai qe ka vetedije gjithmone,punon me qellim te caktuar.-(Aristoteli)
-Njeriu qe vetem per vete punon,eshte si nje dru qe peme s'leshon.-(Naim Frasheri)
-Liria eshte si paraja:disa i ndihmon,te tjeret i prish.-(Novalis)
-Burrat e shtetit jane si kirurget:gabimet e tyre jane vdekjeprurese.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga WebMaster Sat 14 Jul 2012 - 8:34

Thjeshtësia e jetës është një nga hapat për arritjen e paqes së brendshme. Thjeshtësia e vazhdueshme do të krijojë të brendshmen dhe të jashtmen, e cila do të vendos harmoni në jetën tuaj."
Paqe Pilgrim
Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rc Pytje & Përgjigje Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga An0nim Sat 14 Jul 2012 - 8:41

Nuk ka lumturi ne kete jete,ka vetem pika lumturie...
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Arabela Sat 14 Jul 2012 - 8:52

Ne qofte se do te ndihesh mire per nje moment, hakmerru.
Ne qofte se do te ndihesh mire per gjithe
jeten, fal.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Arabela Sat 14 Jul 2012 - 8:54

T'kërkosh të jesh mik me dikë që kërkon dashurinë tënde, është njësoj sikur t'i japësh bukë dikujt që ka etje.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga An0nim Sat 14 Jul 2012 - 8:56

Eshte e mrekullueshme sesa shume dhembje mund te fsheh nje buzeqeshje..
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Arabela Sat 14 Jul 2012 - 8:58

edhe grate jane te zonjat te ruajne sekretin,mjafton te mos ua thuash. je farewww
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 18 Sep 2012 - 4:05

Te martohesh eshte mire,te mos martohesh akoma me mire..
Te falësh nuk do të thotë të harrosh-Ismail Kadare Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Zgerdhihet

Vendose
dorën mbi furrë për një minutë dhe të duket si një orë. Ulu pranë një
vajze të bukur për një orë dhe të duket si një minutë. Ky është
relativitet.-Ajnshtajn

Çdo e vërtetë shkencore kalon në tri faza:
së pari njerëzit thonë se kjo bie në konflikt me Biblën, pastaj thonë
se kjo ka qenë e zbuluar më herët dhe së fundi, thonë se ata gjithmonë
kanë besuar në të”-Louis Agassiz
“Kur botohet një libër i ri, lexoj një të vjetër”- Samuel Rogers

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga LaDescarada Tue 20 Nov 2012 - 3:36

Dinjiteti i nje njeriu nuk matet nga numeri i personave qe sillen rrotull tij kur eshte ne majesn e suksesit, por nga aftesia e tij per te mos harruar duart qe i jane zgjatur ne kohen kur kishte nevojen me shume se kurre. NESE ATO DUAR ISHIN TE NGJYERA ME GJAK APO ME DJERSE ,PERFUNDIMI ISHTE I NJEJTE: Nje person ne buze te gremines nuk pyet se cili eshte duke e ndihmuar te kthehet perseri ne toke i sigurt.

-"Fitimtari eshte i vetem " , P.Coelho -

LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:56

- Njeriu është shumë i vogël për të shpjeguar dhe kuptuar universin, ku rastësisht jeton.

- Kush di te lepije, di te kafshoje. (Blaise Pascal)

- Sado e rralle te jete dashuria e vertete, gjithmone me e rralle eshte miqesia e vertete. (la Rochefoucauld).

- Secili tregon kush eshte ne shoket qe ka. (Baltazar Gracian)

- Nje grua mund edhe te ndjeje miqesi per nje burre, por qe kjo te jete e mundur nevojitet nje antipati fizike.(Friedrich Nietzsche)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:56

- Endrrat tona ndoshta mund te jene diku aty, bashke me perendimin.
Ndosha kurre nuk do i arrijme, por askush nuk mundet te na marre te drejten ti shikojme nga larg.

- Per femijte humbja e prinderve mund te jete e kaluara qe fshihet,por per prinderit vdekja e femijve eshte e ardhmja qe fshihet.

- Ne qofte se do te ndihesh mire per nje moment, hakmerru.
Ne qofte se do te ndihesh mire per gjithe jeten, fal.

- Karriera e nje Star, fillon kur nuk e zejne sutienat,dhe mbaron kur nuk e zen fustani i saj.

- Armiqte me te keqije jane ato qe te shfaqen me masken e shokeve.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:56

Në çdo takim lind edhe ndarja.

Kur mungon e madhërishmja, nuk ka asgjë të bukur.
G. Flober

Marrëzi - njerëzit e quajnë edhe diçka të mençur, që nuk e kuptojnë.
Garibaldi

Misteri i vërtetë i botës është e dukshmja, e jo e padukshmja.
O. Wilde

Njeriu i fortë zakonisht vuan pa u ankuar, kurse njeriu i dobët ankohet edhe pa vuajtur.
Buas

Çdo gjë vjen te ne nga të tjerët.... Të jesh do të thotë t'i përkasësh dikujt tjetër.
J.P. SARTRE

Duhet bërë përpjekje që të mos humbësh diç, sepse të humburën nuk mund ta kthesh.

Modestia dhe ndershmëria shpërblehen vetëm në romane. Në jetë së pari shfrytëzohen e pastaj hidhen.

Çdo gjë vjen te ne nga të tjerët... Të jesh do të thotë t'i përkasësh dikujt tjetër.
Jean Paule Sartre

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:56

-Fjalet e urta jane zbukurim i te folurit.

-Mendimet e larta gjinden ne fjale te shkurtera.

-Mencuria eshte arme e njeriut te kulturuar.

-Trupi sherohet me te punuar, mendja me te mesuar.

-Mos u prish me vellane per pune te shokut, sepse shoqeria zhduket, vellazeria mbetet.

-Duhet te shfrytezohet mire koha, sepse jeta nga koha perbehet.

-Nje pune e bukur eshte me e dobishme, se nje mije fjale te bukura.

-Ai qe ta ruan te fshehten te do me shpirt.

-Pasurine mund ta vjedhin, por diturine jo.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:56

-Njeriu qe vetem per vete punon,eshte si nje dru qe peme s'leshon

-Kush sheh qiellin ne uje,ai sheh edhe peshqit ne dege.

-Asgje s'eshte me e shtrenjte se ajo qe duhet blere me lutje.

-Kundershtari edhe me perqafim mund te pengohet ne aksion.

-Njeriu qe flet shume, sado mire qe te flase, ne fund do ta thote ndonje marri

-Ai qe nuk i perket atdheut te tij,nuk i perket as njerezimit.-(Bjelinski)

-Ai qe ka vetedije gjithmone,punon me qellim te caktuar.-(Aristoteli)

-Njeriu qe vetem per vete punon,eshte si nje dru qe peme s'leshon.-(Naim Frasheri)

-Liria eshte si paraja:disa i ndihmon,te tjeret i prish.-(Novalis)

-Burrat e shtetit jane si kirurget:gabimet e tyre jane vdekjeprurese.-(Moriak)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:57

-Bukuria e njeriut perbehet nga bukuria e fjales qe flet.

-C'do nisje e ka nje fund por ne duhet te luftojme qe ky fund te mos jete i hidhur por te jete i embel cka nuk do na veshtirsonte te ardhmen

-Njerëzit me të cilët nuk je i gatshëm të fundosesh, nuk meritojnë vëmendjen e posaçme.

-Ëndrrimtar është ai që s'e gjen dot rrugën veçse nën dritën e hënës., ndërsa dënimi i tij është se e sheh agimin shumë më herët se të tjerët.

-C'do njeri i ngjet Hënës, e ka anën e vetë të pa ndriçuar, të cilën nuk ia tregon askujt.

-T'kërkosh të jesh mik me dikë që kërkon dashurinë tënde, është njësoj sikur t'i japësh bukë dikujt që ka etje.

-Problemet e fitores janë më të këndshme se ato të disfatës, por nuk janë më pak të vështira.

-Realiteti i zgjon deshirat, por nuk i realizon ato.

-Shume shohin, pak jane largpames.

-Fati favorizon mendjet e parapregatitura
-Fati favorizon mendjet e parapregatitura

-Miresjellja eshte celesi i arte qe i hap te gjitha dyert

-Njeriu eshte i lire vetem atehere kur i sherben se vertetes

-Fol vetem per ato gjera qe i njeh, per te tjerat hesht

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:57

-Burri mund te kete nje mentalitet femeror,ashtu sikurse gruaja mund te kete nje mendesi mashkullore

-Dashuria eshte shume me e larte se arti

-Indiferenca e burrit e largon gruan drejt marrezise

-Kujtesa e gruas?Fundi I rinise se saj

-Grate e virtytshme kane nje iluzion te kufizuar per jeten

-Grate jane seks magjik dhe kryenec,cdo grua eshte nje rebele. Zakonisht grate ngrihen me force kunder vetes

-Grate I ruajne mrekullisht instiktet e tyre

-E vetmja magjepsje e se kaluares qendron vetem ne faktin se eshte e kaluar

-Bota sot eshte mbushur plot me gra virtuoze,tI njohesh ato eshte si te mbarosh nje shkolle te mesme

-Mos kerko kurre te kuptosh nje grua.Grate jane figura,kurse burrat jane probleme

-Grate nuk shqetesohen shume per te nesermen,ato duan suksesin e bujshem dhe te menjehershem-Ndryshimi midis nje gruaje te vecante dhe i nje gruaje te zakonshme eshte i njejte me ate qe dallon nje burre te shendetshem nga nje burre te semure

-Grate skane forcen e duhur per tu ngritur deri tek pavdeksia

-Ligji i trashegimise qe zhvillohet kryesisht te grate,shpjegon me se miri karakterin dhe psiqiken e saj te cuditshme

-Rreziku i vertete i dashurise,eshte zgjatja e saj

-Burrat e martuar jane tmerrsisht te merzitshem kur jane bashkeshorte te mire,por tmerrsisht te neveritshem kur nuk jane te tille

-Gjenialiteti svjen nga grate

-Eshte absolutisht e pamundur te rregullosh shijen e nje burri me ate te nje gruaje

-Ska grua qe arrin nje post te lart,te mos mendoje se ai post I kishte takuar asaj,se ajo ishte e lindur per ate post

-Gezimi I te qenit baba,kuptohet nga pak burra,kurse te qenit nene,perkundrazi,kuptohet nga te gjitha grate,perfshi dhe ato te shthururat

-Kush mund te mburret se e njeh gruan?

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Tue 20 Nov 2012 - 4:57

Aq sa mund të mbijë qimja në kokrrën e vezës, aq mund të krijojë miqësi i mençuri me injorantin.

Forma më e rrezikshme e shfaqjes së injorancës, është injoranca në pushtet dhe injoranca që flet.

Kur në sheshe del dhe ulëret injoranca, të mençurit duhet të rrinë sa më larg shesheve.

Duke mos qenë në kohën dhe vendin e duhur, shumë njerëz kanë humbur shanse te mëdha, shanse që i kanë përfituar padrejtësisht njerëz që s’i kanë merituar kurrë, por që fatkeqësisht janë ndodhur aty në atë çast.

Asgjë nuk mund të jetë më pikëlluese dhe më tronditëse se lotët e një vajze, që qan për dashurinë e humbur.

Vetëm Eva me Adamin kanë pasur mundësinë për ta dashur njëri-tjetrin pafundësisht, mbasi s’kishin përreth askënd që tu thurte intriga dhe të ndillte xhelozi. Por dhe ata të dy, nuk mundën ta bënin këtë gjë.

Në qoftë se një burri që do, i fal të gjitha intimitetet e trupit, kjo padyshim quhet dashuri. Por në qoftë se këto intimitete ia fal edhe dikujt tjetër, kjo s’mund të quhet gjë tjetër, veçse ku*vëri.Bukuria dhe mençuria rrallë herë rrinë së toku.

Ai që firmos mbi fatet njerëzore duhet të konsultohet çdo çast me dhimbjen dhe varfërinë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga WebMaster Fri 7 Mar 2014 - 6:33

Zoti im!.. Nëse ka nga ata që e urrejnë t'më shohin mua të lumtur, atëherë jepu atyre lumturi që i bën ata të harrojnë lumturinë time.
Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rc Pytje & Përgjigje Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 3:04

Me mire i pari ne nje fshat,sesa i dyti ne Rome.(Julus Cezar)
Se bota u prish prapesine e ndreq une paskam lindur qe ta ndreq(Shekspir)
Genjeshtra ka 7variante,e verteta vetem1(Shekspir)
Arrita te behesha i sukseshem sepse cdo gje qe me thoshin dhe me jepnin te beja e merrja seriozisht.(David Copperfield0
Eshte nje trishtim i madh te mendosh qe natyra flet nderkohe qe qenia njerezore nuk degjon.(Viktor Hygo0
Te mendosh se je i lire do te thote te harrosh shkaqet e veprimeve(Spinoza)
Nuk ka gje me te tmerrshme se fantazia e pakontrolluar(Gete0
Nuk ecet perpara me koken pas(Greket e vjeter0
Te besosh eshte fuqia e dyte,e para eshte te duash(Viktor Hygo)
Ku duhet te filloj?Bota eshte aq e madhe.Do te filloj me vendin tim qe e njoh me se miri.Por vendi im eshte aq i madh.Po filloj me mire me qytetin tim.Po qyteti im eshte aq i madh.Me se miri po filloj me rrugen time.Jo,me shtepine time.Ah,po filloj me veten time(Elie Wesel)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 3:04

Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipas momentit dhe jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por edhe une kam zhgenjyer.

Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane

dashuruar, por edhe me kane refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si t'jua kthej dashurine.

Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete nga gezimi. Kam perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjetshme, por me eshte thyerzemra kaq e kaq here!

Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar perseri me nostalgji dhe kam patur frike te humbas nje person shume te vecante, te cilin kam perfunduar duke e humbur... por kam mbijetuar!

Dhe jetoj akoma! Dhe jeta nuk me lodh! Dhe ti nuk duhet te lodhesh nga jeta. JETO!

Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon...

[Charlie Chaplin]

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 3:04

Buzeqesh edhe pse buzeqeshja juaj eshte e trishtueshme, sepse me e trishtueshme se nje buzeqeshje e trishtueshme, eshte trishtimi kur s'buzeqesh kurre.Jim Morrison

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 3:05

Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen, zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin…!Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Smile

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Oct 2014 - 3:07

Vajzë e padjallëzuar!
Ajo s'dinte se aty ku ze fill ambicia s'ka më ndjenja të çiltra.

Balzak

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 4 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi