Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aforizma te ndryshme...

+14
pexha
Poeti Dhimbjes
Grejza
Hera
LaDescarada
Ambra
leta
sidorela
leona
rifati
Gjakush Tana
Aristogata
WebMaster
alketa
18 posters

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga alketa Tue 20 Jan 2009 - 9:11

First topic message reminder :

Ndryshuar nge Stafi, per arsye se ishte postua i gjithe mesazhi ne gjuhe te huaj...

Nga Saimiri...
alketa
alketa
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Albania
Postime Postime : 765
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:17

Gezimi hyn ne jeten tone, kur kemi dicka per te bere, dicka per te dashuruar e dicka per te shpresuar


• Lumturia eshte nje gje shume kerkuese, si nje grua legjitime


• Kur te kafshon ujku bej durim; tmerr eshte kur te kafshon nje dele


• Kur jemi te lumtur jemi gjithmone te mire, por kur jemi te mire nuk jemi gjithmone te lumtur


• Lumturia eshte poezi e gruas


• Lumturia e vertete kushton pak; nese eshte e shtrenjte, nuk eshte e cilesise se mire


• Nuk ka lumturi inteligjente


• Lumturia eshte nje forme e artit


• Gezimet e vogla, jo te medhate, na duhen per te na lehtesuar e ngushelluar perdite


• Ne realitet nuk ka asgje te keqe qe te mos kete dicka te mire


• Ata qe qahen shume jane ata qe vuajne me pak
brengosur


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:17

S`besoj se mund te behesh i lumtur duke bere te tjeret fatkeq

• Te ushtrosh lirisht mendeien, ja lumturia e vertete

• Nje jete e tere e lumtur? Asnje njeri nuk do ta duronte dot, do te ishte ferri i vertete ne toke.

• Jeta do te ishte pafundesisht e lumtur nese do te lindnim 80 vjec dhe grdualisht do te shkonim 18

• S`ka detyre qe e nenvleresojme me shume se detyra per te qene i lumtur

• Lumturia e jetes tende varet nga cilesia e mendimeve te tua


• Nje njeri te cilit nuk i pelqen askush, eshte me fatkeq ae ai qe nuk e pelqen askush


• Lumturia eshte formuar nga fatkeqesite e shmangura


• Lumturia e ben njeriun pertac


• Vetem nje gje eshte me tragjike se dhimbia; jeta e nje njeriu te lumtur


• Do te jesh i lumtur? Me pare meso te vuash


• Mjafton pak per te na ngushelluar sepse mjafton pak per te na brengosur


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:17

• Bejme lufte per te jetuar ne paqe.


• Lufta! Eshte dicka teper serioze per t`ua besuar ushtarakeve


• Kur plas nje lufte njerezit thone: "S`do te zgjase, eshte dicka teper idiote." Dhe s`ka pike dyshimi qe nje lufte te jete jeshtu, mirepo kjo nuk e pengon qe te zgjase.


• Eshte krim qe te vrasesh dike qe te perndjek, nuk eshte krim te vrasesh mijera njerez ne fushen e betejes


• S`ka kurre lufte te mire apo paqe te keqe


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:17

Eshte ne natyren e vdeketarit qe te shkele me shume ate qe eshte rrezuar


• Nga nje ushtar nuk pres kurre te mendoje


• Problemet e fitores jane me te kendhme se ato te disfates, por nuk jane me
pak te veshtira


• Ne paqe femijet varrosin prinderit, ne lufte prinderit varrosin femijet


• S`ka problem qe nuk zgjidhet ne tavoline perderisa ka vullnet te mire dhe
besim reciprok ose frike reciproke

• Kur zhurmojne armet, heshtin ligjet


• Lavdia eshte si nje helm, qe duhet marre cdo dite me doza te vogla


• Liria eshte vetem ne mbreterine e endrrave


• Sa lehte eshte ta mbytesh ne emer te lirise se jashtme lirine e brendshme
te njeriut


• Nje shoqeri qe pretemdon t`u siguroje njerezve lirine, duhet t`ia nise me
garantimin e ekzistences se tyre


• Liria fillon nga ironia

Nese dikush te lepin kepucet, veri shqelmin para se te te haje kemben.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:18

Koha është sikur shpata, nëse nuk e pret, të prenë


Nëna e të këqijave; pijet dehese, kur je i dehur bën çdo të keqe.


Nuk është i lumtur ai qe ka, por i kënaquri me atë që ka.


Njeri i mirë është ai që do për tjetrin atë që do për vete.


Bujaria dëshmohet kur je nevojtar.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:18

Pasuria nuk i përket atij që e ka, por atij qe di ta gëzojë atë.


Pasuria është si uji i kripur; sa më shumë pi, aq më shumë ke etje për të.


Në gjumë dhe në errësirë çdo gjë është e bukur.


Jeta është një libër i hapur, ku çdo ditë lexon një flete.


Drurin e bren krimbi,njeriun hidhërimi


Njerëzit që kafshojnë dorën e atij që i ushqen, zakonisht lëpijnë këpucët e atyre që i godasi


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:18

Bukuria e shpirtit nuk vdes (bukuria nuk matet në trup)


Turpi (marrja) është fortifikatë


Mendja e pastërtë në zemër të shëndosh


Një nga principet me te larta te moralit te vërtetë shprehet ne respektin për dinjitetin njerzore te secilit prej nesh pa dallim , para se gjithash sepse ai është njeri dhe pastaj për dinjitetin e tij vetjak.

Gabimin me të madh qe mund ta besh ne këtë jetë është - frika qe mos të gabosh.


Ec pas atyre qe e kërkojnë te vërtetën. Ik nga ata qe e kanë gjetur atë.

Një optimist beson se kjo është bota dhe koha me e mirë për te jetuar. Një pesimist frigohet se kjo është e vërtetë.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:18

• Gezimi hyn ne jeten tone, kur kemi dicka per te bere, dicka per te dashuruar e dicka per te shpresuar
• Lumturia eshte nje gje shume kerkuese, si nje grua legjitime
• Kur te kafshon ujku bej durim; tmerr eshte kur te kafshon nje dele
• Kur jemi te lumtur jemi gjithmone te mire, por kur jemi te mire nuk jemi gjithmone te lumtur
• Lumturia eshte poezi e gruas
• Lumturia e vertete kushton pak; nese eshte e shtrenjte, nuk eshte e cilesise se mire
• Nuk ka lumturi inteligjente
• Lumturia eshte nje forme e artit
• Gezimet e vogla, jo te medhate, na duhen per te na lehtesuar e ngushelluar perdite
• Ne realitet nuk ka asgje te keqe qe te mos kete dicka te mire
• Ata qe qahen shume jane ata qe vuajne me pak
• S`besoj se mund te behesh i lumtur duke bere te tjeret fatkeq
• Te ushtrosh lirisht mendeien, ja lumturia e vertete
• Nje jete e tere e lumtur? Asnje njeri nuk do ta duronte dot, do te ishte ferri i vertete ne toke.
• Jeta do te ishte pafundesisht e lumtur nese do te lindnim 80 vjec dhe grdualisht do te shkonim 18


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:18

• S`ka detyre qe e nenvleresojme me shume se dytyra per te qene i lumtur
• Lumturia e jetes tate varet nga cilesia e mendimeve te tua
• Nje njeri te cilit nuk i pelqen askush, eshte me fatkeq ae ai qe nuk e pelqen askush
• Lumturia eshte formuar nga fatkeqesite e shmangura
• Lumturia e ben njeriun pertac
• Vetem nje gje eshte me tragjike se dhimbia; jeta e nje njeriu te lumtur
• Do te jesh i lumtur? Me pare meso te vuash
• Mjafton pak per te na ngushelluar sepse mjafton pak per te na brengosur


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:19

• Bejme lufte per te jetuar ne paqe.
• Lufta! Eshte dicka teper serioze per t`ua besuar ushtarakeve
• Kur plas nje lufte njerezit thone: "S`do te zgjase, eshte dicka teper idiote." Dhe s`ka pike dyshimi qe nje lufte te jete jeshtu, mirepo kjo nuk e pengon qe te zgjase.
• Eshte krim qe te vrasesh dike qe te perndjek, nuk eshte krim te vrasesh mijera njerez ne fushen e betejes
• S`ka kurre lufte te mire apo paqe te keqe
• Eshte ne natyren e vdeketarit qe te shkele me shume ate qe eshte rrezuar
• Nga nje ushtar nuk pres kurre te mendoje
• Problemet e fitores jane me te kendhme se ato te disfates, por nuk jane me pak te veshtira
• Ne paqe femijet varrosin prinderit, ne lufte prinderit varrosin femijet


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:19

• S`ka problem qe nuk zgjidhet ne tavoline perderisa ka vullnet te mire dhe besim reciprok ose frike reciproke
• Kur zhurmojne armet, heshtin ligjet
• Lavdia eshte si nje helm, qe duhet marre cdo dite me doza te vogla
• Liria eshte vetem ne mbreterine e endrrave
• Sa lehte eshte ta mbytesh ne emer te lirise se jashtme lirine e brendshme te njeriut
• Nje shoqeri qe pretemdon t`u siguroje njerezve lirine, duhet t`ia nise me garantimin e ekzistences se tyre
• Liria fillon nga ironia


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:19

• Pasurite sherbejne kur jane neduart e nje dietari, ne duart e nje teveleqi komandojne
• Paraja mund te bleje nje shtepi, por jo nje vater familiare;
mund te bleje nje shtrat, por jo endrren;
mund te bleje nje ore, por jo kohen;
mund te bleje nje liber, por jo ndergjegjen dhe ditune;
mund te bleje nje post, por jo respektin;
mund te bleje doktorin, por jo shendetin;
mund te bleje shpirtin, por jo jeten;
Nese pasurite mbushin durt tona, mos ver ne to zemren tende! Ki guxim ta pengosh kete gje e, po qe nevojshme edhe me hroizem.
• Paraja s`ka bere te pasur asnje
• Ndryshimi midis te pasurve dhe te varfeve? Te pasurit paguhen per gjithcka, ndersa te varferit duhet te paguajne per gjithcka
• Askush nuk eshte aq i pasur sa te bleje te shkuaren
• Admirojme thjeshtesine, guximin, miresine, detyrat e larta, provat e medha, por respektojme vetem parane
• Duhet ti urdherosh parate, e jo tu bindesh
• Jetojme per parane, vdesim per parane. Nderkohe flasim per bese, etike, moral.
• Miky yt me i mire eshte portofoli yt
• Dashuria per parane shkakton gjysmen e fatkeqsive ne kete bote. Mungesa e parase gjysmen tjeter


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:19

• Parate nuk te bejne te lumtur, thone disa. Me siguri e kane fjalen per parate ete tjereve!
• Ne jete duhet te zgjedhesh midis fitimit te parave, dhe shpenezimit te tyre. S`ka kohe per ti bere te dyja.
• Nje idiot i varfer eshte thjesht nje idiot, kurse nje idiot i pasur eshte thjesht nje i pasur.
• Ne nje vend te qeverisur mire eshte turp varferia, kurse ne nje vend te qeverisur keq pasuria
• I pasur eshte ai qe arrin te mposhte deshirat e veta
• E vetmja qe perbuz parane eshte vdekja
• I pasuri shpesh eshte nje varfanjak me shume para
• Parja eshte si letra higjenike: kur te duhet e kerkon me nje lloj urgjence
• Parja eshte nje forme e re e skllaverise
• Vdekja shpirterore e nje populli gjendet ne kasafortat e tij
• Jeta eshte si nje oqean, kurse kapiteni i anijes eshte paraja
• Po te jesh i varfer, do te jash gjithmon i tille, sepse sot pasurite u jepen vetem te pasurve


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:19

• Nese eshte mekate te shesesh trupin per para, eshte mekat edhe me i rende te shesesh mendien per para, meqe mendia, sic thone, eshte me fisnike se trupi
• Ceshte te vjedhesh nje banke ne krahasim me ndertimen e nje banke
• E keqja nuk eshte vetem e atij qe e ben, por edhe e atij qe, duke pasur mundesi ta pengoje, nuk e pengon
• Vesi me virtytin jane te afert, si qymyri me diamntin
• Te jesh i kulturuar do te thote: brenda i zi si korb, jasht i bardhe si pellumbi; ne trup vrere, ne goje mjalte


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:20

• Ka dicka me te keqe se veset, virtytet false
• Nese dikush le pijen, cigaren, dashurine nuk eshte se jeton me gjate, por eshte jeta qe i duket me e gjate
• Nje genjeshtar nuk besohet edhe kur thote te verteten
• Gjithcka ka nje kufi, edhe pasioni njrezor
• Nje kenaqesi pa rreziqe te pelqen me pak
• Perpara syve kemi veset e te tjereve, kurse tonet prapa


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:20

• Ka vetem nje menyre per ta harruar kohen, ta shfrytezosh
• Koha eshte nje mesuese e madhe, por per fat te keq vret nxenesit e saj
• Nxitoni me ngadale
• Koha eshte gjeja me e rendesishme, ajo eshte nje pseudonim i thjeshte i vete jetes
• Qe te mos jeni martire te sfilitur te kohes dehuni pa pushim, me vere, poezi, virtyt: si te doni


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:20

1)Dashuria ime per ty eshte aq e madhe saqe nuk ka fare nevoje per
dashurine tende.

2)Asnjehere nuk mund t'ia lejosh vetes te shkosh me te dashuren e shokut
tend, gjithmone nese ai nuk ka shije.

3)Vajzat gjithmone kane kerkuar tek une ate qe nuk e kam pasur kurre. Ah
une varfanjaku I shkrete.

4)Nese nje vajze e bukur ti ka ngulur syte e po te buzeqesh patjeter qe
xhamat e lokalit ne te cilin je ulur jane pasqyre.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:20

Askush nuk meriton lotet e tu dhe ai qe i meriton nuk te ben te qash.

Ai qe degjon me shume idiotesi ne kete bote, eshte ndoshta, nje kuader i muzeut.
(Edmond de Goncourt)


Me grate ndodh shpesh, qe te mos dish c’te thuash ne fillim dhe ne fund te dashurise...
(Gesualdo Bufalino)


Deri ne nje banke te akuzuarish, eshte kenaqesi te degjosh, te flasin per ty!
(Albert Camus

Ka njerez qe flasin, flasin, flasin….derisa gjene dicka per te thene.
(Sacha Guitry)


Qetesia: shpenzim i te forteve, fshehja e te dobteve. (Charles de Grulle)


Cfare fati te kesh nje inteligjence te madhe, nuk te mungojne kurre budallalleqet. (Anton Cechov)


Mos me jepni keshilla, di te gaboj edhe vete


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:20

Me se fundi nje lajm I mire: bomba atomike nuk e shkakton
kancerin. Marcello Marchesi


Cfare gallate sikur te mos kete asgje ne boten e pertejme. Anonim


Gjeja me e mire qe ofron kjo bote eshte deshira per nje tjeter.
Martin Kessel


Bota eshte nje magazine baruti ku s"eshte e ndaluar te pish duhan.
Friedrich Durrenmatt


Kushedi sa mund te nxehet nje breshke qe pas 2 kilometrash sheh se
ka gabuar rruge! Fabio Fazio


Shemtia ka nje avantazh kundrejt bukurise: ajo zgjat me teper.
Daniel Musy


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 31 Mar 2010 - 9:21

Te mos besh asgje eshte gjeja me e veshtire ne bote.


Fakti qe disa bankiere kane perfunduar ne burg nuk eshte
skandaloz; skandaloz eshte fakti qe gjithe te tjeret jane ende te
lire. Honore de Balzac
Eshte e rrezikshme te besh banje para se te kalojne 3 ore nga
ngrenia e kerpudhave helmuese. Cavanna


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga leta Wed 31 Mar 2010 - 9:28

Jeta është vuajtje, shkaku i vuajtjeve është dëshira për jetë, për t'u liruar nga vuajtjet duhet liruar nga emocionet dhe dëshira për jetë.


*Jeta përbëhet nga puna dhe fjala. Kush i ka në rregull këto dy anë të jetës, mund të thotë se jeton.

*Jeta ime është jeta juaj, ju jetoni atë që jetoj edhe unë. Kur ju flas për vete, kam folur edhe për ju.

*Mendon ndonjëherë për vdekjen? Sidomos kur s'punoj, kur s'dashuroj dhe kur vuaj.


*Nuk ka vdekje më të ëmbël e më të ndershme se vdekja për liri.
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Ambra Wed 31 Mar 2010 - 9:30

"Jeta eshte nje semundje dhe vdekja fillon qe kur njeriu lind, cdo frymemarrje dhe cdo e rrahur zemre, eshte pakez vdekje, nje rreshqitje e vogel drejt fundit..." (Remark)
Ambra
Ambra
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne boten time....
Postime Postime : 2348
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga leta Wed 31 Mar 2010 - 9:35

*Më trim e më i fortë është ai që lufton kundër padrejtësisë, sesa ai që bën padrejtësinë.


*Lehtë është të jesh i mirë, vështirë është të jesh i drejtë.


*Asgjë nuk është më banale se padrejtësia dhe vuajtja.


*Njeriu është krijesa më e shkëlqyeshme, prandaj edhe edukata duhet ta formojë në tërësinë e qenies së tij, ta përgatisë për jetën e përditshme, të përhershme.


*Çdo njeri i paedukuar është karrikaturë e vetvetes

leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Wed 28 Apr 2010 - 11:28

Dy gjera jan te pafundme ne jete, universi dhe idiotsia, per te paren nuk jam i sigurt- Ajnshtajn


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:21

1. Heshtja jo gjithehere eshte ar!

2. Ka shume persona qe vezullojne ne forme, por ne permbajtje jane te
brishte!

3. Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.
Ka ³shoke² qe plaget t¹i mbulojne perderisa ato te behen shume ne trup,
pastaj ai luan me ty, sepse kudo qe te preke, ti do te ndjesh dhimbje.

4. Me ate qe vetevetes i shkakton plage me dashje s¹ka nevoje te merret
askush! Ai kerkon vetedenim!

5. Ka individe qe ne heshtje qendrojne buze rruges dhe presin me ore te tera
per t¹u hedhur ne sulm mbi ata qe punojne e veprojne. Keta individe vetem
kritikojne te tjeret, ndersa vet nuk punojne asgje duke mbetur perhere ne


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:22

6. Cdokush e ka te drejten e fjales dhe kjo s¹mund t¹i mohohet askujt. I
lumte atij qe ka durim te degjoj llojlloj budallenjesh me ore te tera!

7. Te drejten e fjales e kane te gjithe! Kjo s¹do te thote se cdokush di te
flas mire e sakt!

8. Atyre qe fshihen e nuk punojne, arme e vetme u mbetet kritika kunder
atyre qe perdite punojne dhe perpiqen ne jete per te perparuar!

9. Njeriu qe flet per nje ceshtje te caktuar, duke u shprehur, ne vete
ngerthen, aftesine dhe kulturen. Ka persona qe mundohen te mbesin enigme,
duke fshehur paftesine e vet me ane te heshtjes!

10. Ata qe per nje cast diskutojne me ze te larte jane plot sinqeritet,
sepse ajo qe mbrohet me fuqine e shpirtit, eshte shprehje e vendosmerise per
ta mbrojtur te verteten (por kjo vlen vetem per raste te caktuara).


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:22

11. Nuk duhet kerkuar meshire para askujt, por drejtesi. Por drejtesia duhet
mbeshtetur, sepse ai qe e ka forcen per baze e qe i mungon karakteri, shkel
me te dyja kembet mbi drejtesine!

12. Aty ku zhurmojne femijet, qesh trolli dhe shtepia, aty eshte e ardhmja e
sigurte e shoqerise, aty jane luftetaret e ardhshem te lirise!

13. Eshte madheshti kur njeriu e sheh drejt realitetin, eshte mjerim per ata
qe nuk duan ta shohin kete!

14. Eshte e tmerrshme kur njeriu e humb te drejten qe ta shoh me sy vellaun,
shokun, mikunÅ

15. Atyre qe u mungon aftesia e imagjinates per t¹i bere gjerat e medha
realitet, cdo gje qe pason me vone ia mveshin spontanitetit!

16. Me ata qe jane kurreshtare e pyesin pa pushim nuk e vlene te bisedohet,
sepse atyre u mungon kultura e degjimit!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:22

17. Ai qe te genjen tri here radhazi dhe arrin prape te te genjej, atij i
pranohet aftesia e genjimit, ndersa ti duhet te zgjohesh nga verbimi i
besimit!

18. Nuk duhet besuar ne cdo gje, sepse bie ne pozita te injorantit!

19. Eshte kenaqesi e madheshti kur njeriu te gjitha aftesite i ve ne sherbim
te atdheut! Eshte teper e ulte per ata qe te gjitha aftesite i shfrytezojne
kunder atdheut te tyre!

20. Ata qe rastesisht i kane hipur atit nje here, mendojne se perjete do te
jene kalores. Pikerisht, ata ne te parin hendek bien dhe mbesin perjete
kembesore!

21. Gjendja reale e popullit me se miri shihet nga poshte, nga pozitat e
lartesive kurre nuk do te shohesh realisht, sepse te pengon mendje-madhesia.

22. Ererat gjithehere nuk te freskojne. Ka erera qe te ngrijne e qe te
thajne!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:23

23. Buzeqeshja zgjate jeten, por varet se cka fshihet pas saj: intriga,
cinizmi, hipokrizia, injoranca, sarkazmi, servilizmi apo sinqeriteti!

24. Realitetit nuk duhet frikesuar pa marre parasysh cfare eshte ai!

25. Ata te cilet nuk i binden arsyes per ta bere te domosdoshmen realitet
ose jane armiq te progresit ose jane qyqare!

26. Gjarperin po e godite ne bisht, te kafshon ne gisht, prandaj duhet
goditur ne koke qe ta shtrish pertoke!

27. Atij qe ngurron per ta mbrojtur te verteten, i pelqejne genjeshtrat dhe
poshtersite!

28. Ta mbrosh te pambrojturin eshte humanitet, por qe te jete ky humanitet i
plote duhet qe te ia mesosh artin e vetmbrojtjes!

29. Hero, martir, deshmor njeriun nuk e ben vetem akti i renies, por vepra e
tij gjate jetes, ne sherbim te atdheut, duke sakrifikuar edhe jeten si aktin
me sublim. Kete fat e kane vetem ata qe e ndjekin me perkushtim kete rruge!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:23

30. Te punosh per ceshtje kombetare do te thote t¹i vesh vetes obligim per
t¹i kryer detyrat qe shtron atdheu. Te punosh kunder atdheut do te thote te
besh punen e tradhtarit duke i ven vetes obligim per t¹i kryer detyrat qe
t¹i ngarkon armiku!

31. Ai popull qe nuk e gezon lirine, nuk e gezon as jeten!

32. Atyre qe flasin per atdhe pa nderpre e pa kontroll, ne realitet u mungon
gatishmeria qe te sakrifikojne per atdhe, prandaj kete mungese mundohen ta
plotesojne me fjale e fraza te thata!

33. Dallimi ne mes te mergimit dhe burgut eshte se i burgosuri e di se sa
eshte i denuar, kurse ne mergim denimi eshte i pacaktuar dhe kurre nuk
dihet se kur do te mbaroje ky denim!

34. Dallimi ne mes burgut dhe mergimit eshte se ne burg t¹i vene hekurat ne
duar, kurse ne mergim hekurat ia veme vetvetes!
35. Kur I shtypuri kerkon qe te haje buke me djathe, shtypesi ia ndalon edhe
buken ne menyre qe ta harroje djathin!

36. Ata qe e mohojne perkatesine e vet kombetare, do te jene perjete te
mohuar nga kombi i tyre!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:23

37. Vetem ai popull qe eshte i ngritur i arsimuar dhe i guximshem, di se
c¹kerkon, di te rezistoje di te clirohet dhe di te realizoje, sepse eshte i
vetedijshem se lirine nuk ta fale askush!

38. Ka raste kur njeriu nuk deshiron te heshte, por e keqja me e madhe eshte
kur nuk ke kujt t¹i flasesh!

39. Hajnit nuk duhet dhene rastin qe te vjedh, sepse ai ate zanat ka!

40. Cdo popull i roberuar qe gjakon lirine ka nevoje per njerez patriote dhe
te sakrifices e jo per tradhtare, kuislinge e servile. Qe liria te behet
realitet me pare ai popull duhet te clirohet nga keto mbeturina!

41. Zeri i bilbilt eshte i kendshem kurdohere, pavaresisht nga stinet!

42. Eshte lumturi e kenaqesi te shkruash por edhe me kenaqesi eshte kur ke
kujt t¹i shkruash!

43. Ka disa njerez qe i pranojne vetem ato gjera qe u pelqejne atyre,
mirepo shpetimi eshte ne ate se bota nuk sillet rreth tyre por rreth boshtit
te vet!

44. Gjithehere ka qene me lehte te kritikosh sesa te punosh!

45. Kush eshte trim e nuk frigohet, per atdhe qe flijohet, kenga gjithnje do
t¹i kendohet!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:23

46. Pas luftes nuk ka vend per trimeri, sikur se pas kuvendit te burrave per
filozofi!

47. Ata qe zgjaten e sterzgjaten ne muhabet nuk e dine se ku e kane hallin e
vet!

48. Ata qe te lavderojne hapur e papushim, dikund e kane nje qellim!

49. Po te ikesh nga i ligu ai gjer ne varr s¹te ndahet!

50. Te gjithe ata, qe sharjet ne maje te gjuhes i kane per luftetaret e
lirise, thelle ne zemren e tyre e ruajne nostalgjine per pushtuesin!

51. Te durosh roberine nuk eshte strategji por mungese e guximit per te
luftuar per liri!

52. Nuk eshte trimeri vetem kur di te shtijsh me arme, por trimeri e mencuri
eshte kur di se kunder kujt duhet kthyer tyten!
53. Frikes nuk eshte mire t¹i besh konak shpesh, sepse sa me shume qe ta
pranosh aq me shpesh te troket ne dere!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Aristogata Thu 29 Apr 2010 - 8:23

54. Edhe sorra di te kendoj por askush nuk thote: -Sa bukur kendon kjo
sorre!

55. Ka shume njerez, per te cilet ne aspektin e sherbimit familjes,
shoqerise dhe atdheut mund te thuash lirisht se ka kohe qe kane vdekur!

56. Me mire nje e share ne vesh, se nje e lavderuar ne shesh!

57. Ai qe vuan nga kurreshtja, nuk mund te jete kurre i qete!

58. Kur eshte paqe dikush kerkon lufte. Nderkaq kur eshte lufte, dikush
kerkon paqe!

59. Miqte e vjeter veshtire se behen armiq te rinje - ashtu sikurse armiqte
e vjeter, miq te rinj!
60. Ikja eshte ves i keq dhe perjashton qendresen! Keni degjuar ndonje here
te thuhet se filani beri gajret duke ikur!?


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga LaDescarada Sun 2 May 2010 - 2:58

Mos jeto pa buzeqeshje sepse dikush ne kete bot jeton nga buzeqeshja jote
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Hera Sat 19 Jun 2010 - 3:09

''Vendos per te vendosur ,vendosshmerine e vendimeve vetem per veten time''
''Eshte mire te jesh me rendesi ,por me rendesi eshte te jesh mire''
Hera
Hera
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne mes te asgjekundit.
Postime Postime : 1967
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/05/2010
Hobi Hobi : Piktura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Grejza Sat 19 Jun 2010 - 3:52

Mos e urrej shiun, ai të jep mundsinë të ecësh me kokë lartë edhe kur e ke fytyren të mbushur me lotë!!!
Grejza
Grejza
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lule Më Lule
Postime Postime : 1293
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/05/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Vrasëse

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Grejza Sat 19 Jun 2010 - 3:52

Mos OfenDo askëNd Në jeTë,Se gjUha ësHtë Një tHikë e Mpreht E plaGa e saj NUK është e lehtë!
Grejza
Grejza
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lule Më Lule
Postime Postime : 1293
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/05/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Vrasëse

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 25 Sep 2010 - 13:01

-Jeta eshte i vetmi liber, qe gjithsejcilit ne kete bote, i jepet shansi per ta lexuar, por jo me shume se nje her te vetme...

Kjo eshte nje thenie e imja personale...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga LaDescarada Sun 26 Sep 2010 - 23:04

Saimiri shkruajti:-Jeta eshte i vetmi liber, qe gjithsejcilit ne kete bote, i jepet shansi per ta lexuar, por jo me shume se nje her te vetme...

Kjo eshte nje thenie e imja personale...


brava shum thenje e bukur
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 27 Sep 2010 - 0:56

:5454787:
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma te ndryshme... - Faqe 3 Empty Re: Aforizma te ndryshme...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi