Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme

Shko poshtë

MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme Empty MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme

Mesazh nga Vizitor Thu 18 Mar 2010 - 4:01

MT: Rruga e re Tiranë-Elbasan, e leverdisshme RrugaRruga Tiranë-Elbasan e gjatë 32.6 kilometra eshte perllogaritur të kushtojë 260 milionë euro.

Sipas Ministrisë së Transportit edhe pse ky do të jetë një investim tepër i kushtueshëm i qeverisë, leverdisshmëria ekonomike e kësaj rruge për banorët e Tiranës, Elbasanit dhe te zonave ku do të kalojë kjo rruge, do e justifikojë këtë cmim.

Sipas zevendesministrit Ernest Noka fakti që kjo rrugë do të kalojë në më shumë se gjysmën e siperfaqes së saj në zonë urbane do sjellë mundësi për zhvillim aktiviteti për banorët e zonave ku do të kalojë kjo rrugë.

“Zona e parë prej 2,3 km do jete ne zone urbane,do jete nje impuls zhvillimi ekonomik për Tiranën dhe Elbasanin”, u shpreh Noka.

Aktualisht është gati projekti i studimit të ndërtimit të kësaj rruge por nuk ka filluar akoma procesi i përzgjedhjes së kompanive private që do të merren me ndërtimin e saj. Kjo rrugë do të jetë një investim që do të realizohet tërësisht me fondet e buxhetit të qeverisë .
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi