Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin

Shko poshtë

Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin Empty Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin

Mesazh nga Vizitor Thu 8 Apr 2010 - 3:12

Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin FrutaNgrënia e shumë frutave dhe zarzaveteve ka vetëm një efekt modest në mbrojtjen e njeriut nga kanceri. Kështu thotë një studim i kryer së fundmi, që ka lidhur dietën dhe sëmundjen.

Studimi, i kryer mbi 500 mijë evropianë, ka hedhur poshtë shpresat se një dietë “5 herë në ditë” mund të pengojë përhapjen e shkallës së kancerit.

Grupet ndërkombëtare të kërkuesve vlerësojnë se vetëm 2.5 përqind e kancerit mund të largohet nga dieta në fjalë.

Por ekspertët vazhdojnë të theksojnë se ngrënia e frutave dhe zarzavateve është kyce për shëndetin e mirë të njeriut.

Në vitin 1990, Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi që të gjithë të konsumojnë në një ditë të paktë 5 racione frutash dhe perimesh për të parandaluar kancerin dhe sëmundje të tjera kronike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin Empty Re: Frutat dhe perimet s’e pengojnë kancerin

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 17:31

te mira jan;por po te ham keshtu nuk na mbajne dot
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi