Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Berisha, po fundos ekonominë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Berisha, po fundos ekonominë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rama: Berisha, po fundos ekonominë

Shko poshtë

Rama: Berisha, po fundos ekonominë Empty Rama: Berisha, po fundos ekonominë

Mesazh nga Vizitor Sun 11 Apr 2010 - 0:38

Rama: Berisha, po fundos ekonominë Rama24shkurtKryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ishte në Vlorë, në krye të një mitingu proteste. Lejtmotiv i fjalës së tij, ishte gjendja ekonomike.

Pa lënë mënjanë cështjen e kutive, Partia Socialiste, synon kësaj here të prekë qytetarët te xhepat e tyre, duke vënë në pah, rritjen e cmimeve të disa produkteve dhe shërbimeve, sic konfirmohen së fundi nga INSTAT.

“Të gjithë e kanë marr vesh se Sali Berisha i vodhi zgjedhjet. Pushteti i Sali Berishës nuk fundosi vetëm zgjedhjet, ai po fundos ekonominë shqiptare, duke bërë të humbasi mijera vend pune cdo muaj e rritur përditë faturat e ushqimeve, ilaceve, energjisë e ujit. Protesta jonë për hapjen e kutive të krimit elektoral është barrikada jonë kundër rrënimit ekonomik”, u shpreh Rama.

Socialistët besojnë se duke thënë shqiptarëve se nuk jetojnë në një mrekulli ekonomike, do të mobilizojnë një maksimum protestuesish për mitingun e tyre të 30 prillit:

“Berisha jo vetëm grabiti zgjedhjet, ai po rrënon edhe ekonominë e cdo zgjedhësi,Sali Berisha thotë se ju po jetoni në një mrekulli ekonomike,ju do të vini më 30 prill në Tiranë për t’i dhënë fund talljes së këtij pushteti të koruptuar me varfërinë, papunësinë, pafuqinë tuaj për të blerë bukën e përditshme të familjes”, u shpreh Rama.

Kohët e fundit figura të Partisë Socialiste kanë theksuar se cdo shqiptar ka sot një arsye për të protestuar.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi