Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve

Shko poshtë

Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve Empty Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve

Mesazh nga Vizitor Tue 13 Apr 2010 - 1:56

Hagë, Karaxhic përballë dëshmitarëve Karaxhic-gjyqIsh-lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhic mund të përballet për herë të parë sot në gjykatën e Hagës me dëshmitarët e mbledhur nga pala e akuzës.


Dëshmitari i parë do të jetë Ahmet Zulic, i cili ka qenë një i burgosur në një qendër burgimi serbe në veri-perëndim të Bosnjes.

Karaxhic, i cili deri më sot është mbrojtur vetë, pritet ta marre dwshmitarin në pyetje. Por nëse ish-lideri i serbëve refuzon të marrë pjesë në seancë, një avokat do të paraqitet në vend të tij.

Karaxhic i mohon akuzat e ngritura ndaj tij për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe genocid gjatë konfliktit në Bosnje e Hercegovinë në fillim të viteve ’90.

Nga ana tjetër, dëshmitari i ka dhënë prova gjykatës ndërkombëtare të Hagës në tre procese të mëparshme, përfshirë atë ndaj ish-presidentit jugosllav Sllobodan Milloshevic.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi