Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turizmi, te fundit ne Europe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turizmi, te fundit ne Europe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turizmi, te fundit ne Europe

Shko poshtë

Turizmi, te fundit ne Europe Empty Turizmi, te fundit ne Europe

Mesazh nga Vizitor Tue 25 May 2010 - 10:17

Turizmi, te fundit ne Europe TurizmiiiKushtet qe Shqiperia ofron per turizem e rendisin ate ne radhet e fundit te listes se vendeve europiane.

Ne raportin e pervitshem te Forumit Ekonomik Boteror, per konkurueshmerine e industrises se turizmit dhe ate te udhetimeve, nga 42 shtete europiane te perfshira ne kete studim, Shqiperia pozicionohet te vendin e 39 duke lene pas Armenine, Moldavine dhe Bosnje-Herzegovinen.

Perllogaritja e ketij indeksi behet duke vleresuar 3 tregues ate te kuadrit rregullator per industrine e turizmit, zhvillimi i infrastruktures dhe kapaciteti i burimeve njerezore dhe natyrore. Edhe sipas ketyre treguesve pozicionimi i turizmit shqiptar le per te deshiruar.

Sipas ketij raporti ne Shqiperi vazhdon te ngelet problem ceshtja e titujve te pronesise, parregullsia e te cileve e rendit Shqiperine ne vendin e 126-te ne nivel nderkombetar. Turizmi shqiptar ia ka dale te jete ne vendet e para te toplistes boterore vetem persa i perket te qenurit vend i hapur, disponibel, per pritjen e turisteve te huaj per te cilen Shqiperia mban vendin e 2-te.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi