Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lexova Diku.. - Faqe 15 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lexova Diku.. - Faqe 15 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lexova Diku..

+69
Gjilanasi
Nella
rajana
LaDescarada
Bukurosh-Djal
fioll
Ariel
Malsori
Esba
Princ
Xhan
Lazdrane
valtori
pexha
Neta E
mister.albania
Arian 123
Americco
Samuela
il conte
Almira
Ludmilla
An0nim
Free spirit
Sasha
Besa
Tonii
era85
Shuke
Erii
CuN@BosS/
Next
Anakonda
Aristogata
Space
Leo_uk
Shkembi
Aяtємιѕα
Labja
tipi engjellor
ENZO
Alberti
Klio
kasperi
Durrsaku
Medina
Poeti Dhimbjes
leta
Golden
Emona
Katniss
T_o_n_i
Eliz
Docteur
Ajo goca
Daku
Arabela
Selda
Darius
Maksi
dajti modh
enigma
Yll Qielli
Єямєℓiиdå
Albert
Anila
Gjeto Gjetani
bobi 10
WebMaster
73 posters

Faqja 15 e 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Vetem nje Mesazh..

Mesazh nga WebMaster Thu 3 Feb 2011 - 8:05

First topic message reminder :

Nje Dashuri E Sinqerte Dhe E Fituar Me Dhimbje E Pritje Te Stergjatur Eshte Prova Me E Forte E 2 Zemrave Te Dashuruara,por Dhe Qe Zgjat Sa Dhe Vete Dhimbja E Nuk Shuhet Kurre.......... 0000000
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Neta E Mon 7 Jan 2013 - 0:14

Une nuk e Lexova por me tha babi,vajza ime besnike behu,por bes mos i ze askujt [You must be registered and logged in to see this image.]
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Maksi Mon 7 Jan 2013 - 0:21

Neta E shkruajti:Une nuk e Lexova por me tha babi,vajza ime besnike behu,por bes mos i ze askujt [You must be registered and logged in to see this image.]
mire te paska then
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Mon 7 Jan 2013 - 0:24

Mos ndëgjo fjalët e njerëzve,por shiko punët e tyre.Mos u mashtro nga fjalët e çdokujt.''
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Neta E Mon 7 Jan 2013 - 0:43

Maksi shkruajti:
Neta E shkruajti:Une nuk e Lexova por me tha babi,vajza ime besnike behu,por bes mos i ze askujt [You must be registered and logged in to see this image.]
mire te paska then
Po mire sigurisht,dhe shume here m'a kujton kete fjale
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga fioll Mon 7 Jan 2013 - 1:10

Mall i pakontrollueshem, qe me shtyn me force, e ushqen kohen qe kalon.

Ne mendje edhe pa ndonje imazh, bombarohem me fjale te pavdekshme ashtu sic vete koha.

Vullkan ndjenjash qe arrin ne zemer e shkrin cdo copeza te akullta, lot te gedhendur nga enderra, asnjehere te realizuara.
fioll
fioll
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 352
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Bukurosh-Djal Mon 7 Jan 2013 - 1:22

LEXOVA DIKU DIQ,PO KU SEDI KURR juhjjjjj
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Neta E Mon 7 Jan 2013 - 1:26

Kam aq shume nevoje sa s`mundem t'a them dot, kam nevoje per ty dhe cdo cast per ty mendoj, por druhem te t'a them, kam frike mos te lendoj.
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Mon 7 Jan 2013 - 10:49

Mos u mundo asnjehere te arsyetohesh - miqte e vertet nuk kane nevoje te
degjojne arsyetimet ndersa armiqte s'do te degjojne sidoqofte.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Arian 123 Mon 7 Jan 2013 - 10:52

Kur i hap zemren nje bushtre , sikur i ke hapur varrin vetes !!
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Mon 7 Jan 2013 - 10:53

Duaji të gjithë, beso vetëm disa. Askujt mos i bëj keq.
William SHAKESPEARE

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Mon 7 Jan 2013 - 10:59

Se do me fshin forumin hihihi moracaku ska cfar te boj mo hihihi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Arian 123 Mon 7 Jan 2013 - 11:01

Gjërat më të bukura nuk janë perfekte, janë speciale ..."

Bob Marley.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Mon 7 Jan 2013 - 11:05

Dhe kur rrugës eci i vetmuar,
Ndjej në shpirt tiktakun e harresës.
Eh, O Zot ,mendo edhe për mua,
Si udhtar i lodhur dhe i shpresës.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Jan 2013 - 12:25

Mekat i madh quhet te genjesh veten! :45477:
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga LaDescarada Tue 8 Jan 2013 - 9:04

"Ka shume ndryshime mes njeriut dhe Zotit, por me e dukshmja nga te gjitha eshte menyra qe perdor secili prej tyre per te pushtuar boten. Nese njeriu nderton ura, rruge, shtepi, anije dhe ushtri per te zabtuar territore, Zoti ka arme te tjera, qe, mesa duket, jane me pak te kushtueshme dhe kerkojne me pak sakrifica. Zoti e pushton boten permes njeriut, por njeriu eshte i paafte ta kuptoj kete gje. Zoti ka arritur ta binde njeriun se duke u shtuar, permes aktit te dashurise, mund te forcohet dhe te populloje sa me shume toka dhe dete. ... Ne te vertete kjo qe po ndodh nuk eshte pushtimi tokes prej njeriut, por ky eshte nje pushtim i botes prej Zotit. Njeriu kudo qe shkon, con me vete dhe Zotin e vet dhe pasi njeriu vdes, sepse jeta e tij eshte e shkurter, Zoti mbetet atje, i kenaqur, sepse pa bere asnje levizje, pa hedhur asnje hap, pa ndertuar asnje shtepi dhe pa luftuar me askend, ai ka arritur te mbije gjithandej. Zoti pra i perdor njerezit, ashtu si njerezit perdorin kuajt: per te levizur nga nje vend ne tjetrin. Por ashtu si njeriu qe eshte i detyruar qe gjate rruges ti ushqeje kuajt e vet,... edhe Zoti i ushqen njerezit. Nese me pyesni me cfare i ushqen mund tua them: I Ushqen Me DASHURI .
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Tue 8 Jan 2013 - 9:07

Piramida më e madhe në botë është ndërtuar nga ilirët !

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga LaDescarada Tue 8 Jan 2013 - 9:14

"Pergjigjju 'po', edhe nese po vdes nga frika, edhe nese do te pendohesh me vone, sepse gjithsesi do te pendohesh per gjithe jeten nese thua 'jo'!
"Dashuria ne koherat e koleres" G.G.Marquez"
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Tue 8 Jan 2013 - 9:31

Ndalohen postimet pornografike je farewww

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Thu 10 Jan 2013 - 6:45

Je ti që vendos për jetën tënde askush tjetër...
Je ti që vendos për kë duhet apo s'duhet të vuash...
Je ti që vendos se kush ja vlen ose jo të jetë pjesë e sajë...
Je ti që bukur fare mund të vazhdoshë të buzëqeshësh edhe pse mund të kesh me mijëra probleme...
Je ti dhe vetëm ti..
Mos e ço dëm jetën tënde me persona të pavlerë...
Kush të ka humbur do e kuptojë rëndësinë tënde....
Ti vetëm sigurohu t'ia plasësh gjithëmonë në fytyrë të gjithë armiqve që dikur hiqeshin si miq që : TI MUNDESH EDHE PA TA... JETA VAZHDON NDOSHTA EDHE MË MIRË TANI QË ATA NUK BËJNË MË PJESË NË JETËN TËNDE...
Gëzohu... Askush nuk është aq i rëndësishëm sa të të zhdukë buzëqeshjen nga fytyra
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:10

Nëse nuk e ke dëgjuar me veshët e tu, ose nuk e ke parë me sytë e tu, mos e shpik me mëndjen tënde të vogël, dhe mos e shpërndaj me gojën tënde të madhe...!"
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:12

Pasuria dhe pozita jane mysafire te perkohshem.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:13

Mësova se njeriu nuk duhet të mundohet të jetë njeri i suksesshëm, por të mundohet për të qenë njeri që ka vlerë, e pas kësaj suksesi vjen vetë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga rajana Fri 11 Jan 2013 - 8:14

MAKSI KORCARI ESHTE I PA VDEKSHEM HAHAHAHAH
rajana
rajana
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 41
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/05/2012
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:14

Vetëm puna i pengon njerëzit që të mos mendojnë për gjëra të këqija
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:17

Mos trego për pasurinë tënde, në prezencën e të varfërit.
Mos trego për shëndetin tënd, në prezencën e të sëmurit.
Mos trego për fuqinë tënde, në prezencën e të dobëtit.
Mos trego për lumturinë tënde, në prezencën e të zhgënjyerit.
Mos trego për lirinë tënde, në prezencën e të burgosurit.
Mos trego për fëmijet tuaj, në prezencën e sterilit.
Mos trego për prindërit, në prezencë të jetimit.
Sepse… plagët e tyre nuk mund të mbajnë më shumë.
Mati fjalët e tua në çdo çështje të jetës.
Kujdesin ndaj ndjenjave të tjerëve bëje pjesë të personalitetit tënd !!!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:18

Me mirë është të luftosh dhe ta humbësh betejën , sesa të mos luftosh asnjeherë
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:19

Bukuria nuk janë flokët e gjata, këmbët e holla, lëkura e nxirë dhe dhëmbët perfekt. Kini besim tek unë!
Bukuria është fytyra që ka qarë dhe tani qesh, bukuria është plaga që ke në gjunjë që atëherë që je rrëzuar kur ishe fëmijë, bukuria është fytyra që bën në mëngjes kur bie zilja e orës, është tualeti kur prishet pasi del nga banja, është e qeshura kur ti bën një batutë dhe e kupton vetëm ti, bukuria është shikimi kur sheh atë, dhe kur qan për problemet e tua, bukuria janë rrudhat e kohës...
Bukuria është gjithçka që provojmë brenda dhe manifestohet jashtë.
Bukuria janë shenjat që jeta të lë.
Bukuria është të lësh veten të jetosh, në sinqeritet dhe thjeshtësi..!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 8:21

Me merr ma von se jom ne Timon
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:21

Diferenca kryesore ndermjet femrave dhe meshkujve eshte se meshkujt jane manjake dhe femrat idiote.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 8:24

Jeta zgjedh provat me te veshtira per njerzit e besimtar
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:28

Jeta e njeriut është një pe i dredhur nga lumturia dhe fatkeqësia. Po të ishte
dredhur vetëm nga fatkeqësia, do të ishte këputur shpejt, po të ishte përbërë vetëm
nga lumturia, do të ishte tepër i ashpër dhe nuk do të hynte në punë.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:31

Sapo u ngrita në mëngjes nga gjumi pyeta veten:
" Kush janë disa nga sekretet e suksesit në jetë ? " -Dhe e gjeta përgjigjen në dhomën time.
"Të jesh i ftohtë " -më tha frigoriferi.
"Syno lart " -më tha tavani. "
Shiko botën " -më tha dritarja.
" Ç'do minutë është e shtrenjtë. " -më tha ora. "
Reflekto përpara se të veprosh. " më tha pasqyra. "
Trokit fort që të gjesh synimin " -më tha dera.

" Ulu në gjunj t'i lutesh ZOTIT " -më tha tapeti. !!!!!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:33

Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 8:34

Kur te punojsh nuk guxon as me Hanger as me Pi,
Ne Shpi nuk guxon mu n`di,
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 8:35

Doje te me dhuroje henen por ajo larg u largua
Doje te me dhuroje diellin por ai iku se u frikesua
Doje te me dhuroje yjet por se di se ku ato shkuan
Doje te me dhuroje qiellin por ai u zhduk ne hapesire
I thashe:
Mos m'dhuro gje me mire Se gjithcka qe me ke premtuar Gjithcka ka deshtuar
Ti s'me ke dhuru nga ato asnje Keshtu mbeta edhe ti pa ASGJE je farewww
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:36

Njeriu ne lufte pa pushke, ne lume pa krahe, dhe ne gjykate pa goje; s'ka cfare ben.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Alberti Fri 11 Jan 2013 - 8:37

Nese njeriu nuk ndien as kenaqesi as dhimbje,
Nuk ndien as gaz, as hidherim, as shprese...
Nje gje po jua them me ndershmeri dhe bindje,
Lereni te vdese...


Dritero Agolli

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 8:55

Kur nxjerr sekretin e shokut je i pabese, kur nxjerr sekretin tend je budalla.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga LaDescarada Sun 13 Jan 2013 - 9:46

qetësia krijohet përmes kuptueshmërisë së gjendjeve. Nuk krijohet qetësia me mjete të jashtme, por me kuptueshmëri të thellë të ligjeve të brendshme. E ç’është ajo që quhet kuptueshmëri? Çka nënkuptohet me kuptueshmërinë? Me asnjë gjendje nuk duhet të krijohet konflikt, por duhet qenë të vetëdijshëm për praninë e një gjendjeje. Asgjë më shumë, asnjë element tjetër nuk ndihmon më shumë se vetëdijesimi për praninë e një gjendjeje.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga WebMaster Mon 14 Jan 2013 - 1:47

Njerezit kane frike nga vetvetja,nga realiteti i tyre,nga ndjenjat e tyre mbi te gjitha. njerezit flasin se sa e mrekullueshme eshte dashuria,por keto jane gjepura. dashuria lendon. ndjenjat jan te bezdisshme. njerezve u eshte mesuar se dhimbja eshte e keqe dhe e rrezikshme. si mund te perballen me dashurine kur kane frike te ndjenje? dhimbja eshte destinuar per te na zgjuar. njerezit perpiqen te fshehin dhimbjen e tyre, por gabojne. dhimbja eshte dicka qe duhet mbajtur,si nje radio. di e ndjen fuqine tende ne eksperimentimin e dhimbjes. e gjithe ceshtja qendron se si e perballon ti. kjo ka rendesi. dhimbja eshte ndjenje, ndjenjat jane pjese e jotja. realiteti yt. nese turperohesh prej tyre dhe i fsheh ato,po lejon shoqerine te shkaterroj realitetin tend. ti duhet te ngrihesh per te drejten tende per te ndjere dhimbjen.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexova Diku.. - Faqe 15 Empty Re: Lexova Diku..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 15 e 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi