Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Keshilla bukurie nga e gjithe bota People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Shko poshtë

Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Mesazh nga Emona prej Wed 2 May 2012 - 8:43

Keshillat e mrekullueshme qe do lexoni kane dicka speciale.

Keshillat e mrekullueshme qe do lexoni kane dicka speciale.Jane ne fakt keshilla qe vijne nga shume vende te ndryshme te botes. Te gjitha femrat jane te mrekullueshme, por jane disa vende ku i shikon te shkelqejne sepse kane mesuar teknika bukurie.India

Nese deshironi floke te gjate dhe te shkelqyeshem beni si femrat indiane: perdorni vajra dhe produkte biologjike dhe perdorini ne vend te balsamit te zakonshem. Jane vertet shume te shendetshme per trupin dhe per floket.Spanja

Ja me ne fund nje menyre per te erdorur patatet pa u shqetesuar per karbohidratet! Eshte vene re se femrat spanjolle perdorin feta patatesh per te hequr te nxirat poshte syve , duke e zbardhur ngjyren e saj.Australi

Femrat australiane perdorin unguento papaya ( lloj fruti). Ky lloj produkti ka shume aplikacione. Perdoret per te qetesuar te djegurat, per te sheruar plaget e prera, te sheroje buzet nga i ftohti, kuron enzemat.Republika Domenikane

Si thoni per nje kujdes i vecante per floket per ti pasur te shkelqyeshem? Femrat e Republikes Domenikane ju mesojne : mjafton qe te perdorni uje tonik. Perdoret mbas shampos , per ti bere nje shplarje te fundit flokeve.Kili

Ky lloj trajtimi vjen nga Kili, duhet te keni ullinj te kuq dhe mjell. Merret pak ulli i kuq dhe shtyper , i shtohet mjelli dhe krijohet nje komposto, qe aplikohet me pas ne fytyre me levizje rrethore. Lihet per 20 minuta dhe me pas lahet. Ky lloj trajtimi eshte shume i mire per fytyren.Japonia

Vjen nga Japonia nje sugjerim per te perdorur vajin e kamelias (lloj luleje) per kujdesin e flokeve dhe per lekuren dhe thonjte. Ai forcon thonjte,floket dhe hidraton lekuren.Italia

Te perdorni kos dhe vaj ulliri per kujdesin e flokeve.Perberja eshte : nje gote kos komplet dhe nje luge vaj, Aplikohet tek floket , lihet per 5 minuta , me pas lahet me uje te ftohte.Kjo eshte nje menyre ekonomike per maskat e flokeve.Franca

Grate franceze perdorin limon per manikyrin. Ato shtrydhin nje limon ne tas, i shtojne uje te ngrohte dhe fusin pjeset e thonjve brenda.Nga qe perdorni manikyra me pigment te erret, ato me kohen zverdhen dhe ky trajtim ndihmon ne zbardhjen e tyre.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Re: Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Mesazh nga Anakonda prej Sat 5 May 2012 - 18:10

keshilla shum te bukura,edhe pse qenkan ndryshe nga njera tjetra

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Re: Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Mesazh nga Emona prej Fri 11 May 2012 - 0:10

Disa truke tualeti per te ngjare me te reja


A eshte e mundur te ngjash me e re me tualet? Absolutisht qe po nese dini disa truke te vogla qe do ju ndihmojne te keni nje fytyre te fresket. Para se gjithash eshte e ndaluar te teprohet me make up, po te aplikohet shume fondotine ne fakt ndryshe nga mendimi qe kane grate, nuk ndihmon absolutisht ne mbulimin e shenjave apo rrudhave, perkundrazi, I ve ato me shume ne dukje. Persa I perket saj nuk duhet ta zgjidhni mat, por fluide dhe te bute. Sigurisht qe ngjyra duhet te zgjidhet sipas lekures dhe jo me e erret. Per syte duhet perdorur pak korrektor poshte tyre qe te shtrihet lekura dhe te ndritet shikimi. Mos harroni se vetullat duhet te jene sa me natyrale, mund te mbushni me laps vetem ndonje boshllek te vogel. Evitoni sa me shume ngjyrat me ndricim dhe perdorni rimel. Per buzet zgjidhni tone vitale ose kakao por duhet te shmangni ngjyrat me shkelqim dhe shkelqyesat. Harrojeni konturin e theksuar, do te dukeni artificiale dhe jashte mode.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Re: Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Mesazh nga Anakonda prej Thu 31 May 2012 - 20:46

mire do ishte;por un jam dhe tip i thjeshte,edhe ende nuk me lejohet te lyhem pasi nuk kam moshen e duhur...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Re: Keshilla bukurie nga e gjithe bota

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi