Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hej zemer - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hej zemer - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hej zemer

+24
WebMaster
Petriti
Ailin
EMI
Sergio
fioll
LaDescarada
bobi 10
Arian 123
bekimi
Lazdrane
il conte
Neta E
pexha
Labja
Malsori
Xhan
Samuela
Alberti
Sasha
Oni
Arabela
Maksi
Anakonda
28 posters

Faqja 2 e 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:09

First topic message reminder :

Dashuria nuk eshte e kote
Fillon me nje puthje dhe mbaron me nje lot.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:26

Vec buzen tende buza ime ka shijuar,syte kurr skam per ti harruar,fjalet e tua jan cllodhja e veshit tim.nga zemra jote merr jete trupi im

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:28

Thone qe yjet ndrijne ne qiell dhe dielli djeg token. Ti cfare je? Ylli qe ndrin ne syte e mi apo dielli qe djeg zemren time?

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:29

Pashe diten pa diell dhe nuk u tremba, pashe naten pa hene dhe nuk u friksova. Per nje cast mendova jeten time pa ty dhe lotova...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:29

Jeta Eshte Shprese,shpresa Eshte Jete,jeta Eshte Enderr Endrra Ekziston Jeta Eshte E Bukur Cdo Qenie E Adhuron ,jeta Eshte Liri ,liria Lumturon ,jeta Eshte Dashuri ,dashuria Gezon.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:29

E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
per ty bejm lufta
per ty jetojm
per ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:30NJE DITE PARA SE TE MARTOHEJ,
LASHE LETER QE ASAJ I DEDIKOHEJ,
QE DASMA TE ANULLOHEJ.
QELLIMIT TIM NUK IA HARITA,
PER NJE DASHURI NE PARAJS MBERITA.
TE NESERMEN ORA 10:00,CASTI QE AQ SHUME ALLUROHEJ,
SI ENGJELL CDO GJE NGA LART SHIKOHEJ.
AJO E VESHUR NUSE NE MAKIN ZBULUAR,
UNE I VESHUR dhender ne arkivol mbuluar.


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:30

te gris masken e heshtjes nga fytyra e merzitjes
me zjarrin e xehte te ndienjes te shkrij akullin e pritjes
lirine tia rrembej pulebardhes
me te ti te rendesh neper dete
ylberin tim te dashurise do ta kesh gjithmone me vete.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:30sa her qe hyj ne klas ty te shikoj
kur nuk e kam mendjen ne mesim per ty mendoj
poezit qe krijoj ty ti dedikoj
sepse te dua te dashuroj


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:31

NQS DO TE ISHA NJE FLUTUR
DHE TE JETOJA NJE DITE,
KETE DITE DO TA KALOJA NE DUART E TUA,
DHE NE DARKE DO TE VDISJA NE ZEMREN TENDE

ME EREN E LEHTE DO TE VIJ TE PUTH BUZET E TUA,
BRENDA ERES DO TE VIJ TE LEDHATOJ TRUPIN TEND,
DO JEM UNE AJRI QE TI THITH,
DO JEM NDJENJA JOTE PLOT LUMTURI,
DO JEM ENGJELLI YT QE DO TE MBROJ,
DO JEM HIJA QE TE NDJEK KUDO,
DO JEM NDJENJA JOTE ME E MADHE NE BOTE,
DO JEM GJAKU QE RRJEDH NE VENAT E DUA,
DUA TE JEM .....................................

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:31

E mbaj mend kur shkove dhe rri ne pikllim,kur me bien ndermend premtimet kthehem ne disponim. dot mallkoj gurbetin me plot hidherim si te mori prej meje ty i dashuri im.u mashtrova si femij me premtimet etua besova ne fjalet e kota kur me the te dua,me kujtohen lutjet premtimet etua e tash si mundesh tjetres ti thuash te dua kur dashuri te par me kishe mua

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:32

Te thash Te Dua
ti me mohove
Te thash gjithqka je per mua
ti me harrove

Ta dhash buzeqeshjen
ta dhash gezimin
Ti fala puthjet
ma tregove trishtimin

Prej teje mesova dashurin
prej teje mesova gezim
Un te dhash lumturi
ti me ktheve me tradheti

Te fundosa thell ne zemer
permbi te vendosa Gur
qe te mbetesh aty gjith
te mos dalesh kurrPo ironija jote ishte me e fort
guret prej teje i heke
Nga zemra ime pa deshir
dole dhe u trete...

Un provova te harroj
kujtimet me gur ti mbuloj
tjetri me ngushelloj
provova ta dashuroj

Kujtova se jeta morri rregull
deri diten qe ti u ktheve
me fjalet e tua prekeseGuret prap i theve....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:33

Shum te reja po kuptoj
E tjetri gjithmone te te ngushelloje
Ai turp ishte per ty
Ne familje e ne shoqeri s'ke qene kurre dy

Te tjere do te kete e i pac me jete
Ai do dike qe nuk e mban ne kulete
E nese mund te mashtrosh se e beje per ta ruajtur
Ka qene per mundesite e tua qe je druajtur

Vetem gur i muros njerezit e gjalle
Qelloi guret e tu e vazhdo me u talle
Se tradhtite i ben me vepra
E permend ti jo zemra jo thembra?!

Kujto! Se jeta merr rregull
nder akuzat e friken mbledhur
Dordolecin tjetri do kete shembull
Le te rrije i varur i trembur
Si e kerkon njeriun goce
Te te doje e ta kesh karroce?
Te ndjeke qefet e tua
Kenaqsite e koheve te lira thua ?

Mos do nje cekic gjykatese qe je
Te vendosesh per te si gjithnje
Zemren goditja me cekan
Duke e share idiot hajvan

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:33E SHKRUAJTA EMRIN TEND
NE NJE LULE TE THAT
EMRI ISHTE AQ I BUKUR
SA LULJA CELI PRAP

NJE HER ZEMRA RRAHU FORT
NJE HER SYRI DERDHI LOT
NJE HER SHPIRTI U GEZU
KUR ME TY U "Dashurua"

SOT PAS DISA VITESH TE NDAR
NE RRUGE HASEMI NE TE DY
NGA TURPI I PUTHJES SE PARE
NUK SHIHEMI DOT NE SY


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:34

po te mos kisha dhimbje se besoj
se do te kisha as dashur
nuk do ta din njerzit ta cmojn
?
po te shkruj ndersa ti
per te kushe edin sa tene here do ti
lexosh fjalet te per kushtuar ty,,,
?
une heci i trulluar dhe te flas
sikur te mund te me degjosh
e shpihunat e mi besnik e thithin
cdo fjal timen nuk mundem me tutje
nuk mundem pa tyse cila nate e jona shtrengon trupin
nga dhimbjet dhemb dishka ne mua
lotet vin ne mese sikur vete ketu edhe
e kishit priture.....
?
dhe do te besoj nga dhimbja sikur disha
i lenduar qe edhe vete zoti te me degjoj
te me thrret nga nje here por asgje nuk
eshte e njejt heshtje eshte ndermjet neshe
i'mbylli syt deshiroj te endrroj te flej
e deshiroj qastin tend edhe siku nga nje here degjoj..................
?
i vetmi un te dua a po ah edhe une gjithe ashtu
por vetum heshtje i mbytur i shqyre e urrej ah zot sa shum e urrej per se u deshte qekjo
heshtje te ndaloj pikrisht ndermjet nesh
?
ke qene edhe do te jeshe ajo gjysma e imja
te cilen e dua me shum se gjdo gje tjeter ne bote?
?
te kam dashtur dhe do te dua veten
tende ne mua do te dua ne fotografin
tende me shkrime letra te cilat ia kena
derguar njeri tjetrit me kujtimet deri sa
te gjithat endrrat nuk behen te dukshme
gjith nje deri sa mos ti puthe buzet tua qe
te shuajn se mundje per buzet te cilat e
sherojn vetum buzet tuaate here krejt kjo qe me nuk do te jete enderr
dhe ti do te jesh ketu do te dua edhe me shum
i pres momentete tona dhe u gezova sikur te jesh
e para edhe e fundit ne jete time
edi se fshet do te qesh se pse me ke njohur ndersa
ke menduar se une te kam harruar dije se kurr nuk
do te harroj se pse....
?
engjellesha ne buzeqeshje djellore nuk e meriton
kete gje dhe per seri them e urrej kete largesi e
urreje ate fund te jetes ku gjendesh dhe gjith here
kete pa kuptimesi
?
mos lejo qe kjo te jete vetum enderr e imja dhe e
jotja sho shum te dashur qe duhen aq shum i dhurojn njeri tjetrit dhurata te ndryshme gjate festave te shumta po per mua
dhurata nuk eshte me renis ndersa une rri i vetmuar dhe shkruaj e shkruaj lotet percjellin lotet.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:35

Lotet ne faqe rrodhen ngadale
-Te lutem,- te thashe,
-mos e thuaj ate fjale.
Perse kerkon shpirtin te ma brengosesh,
zemren te ma copetosh?
Kaq e veshtire eshte per ty.....valle
qe ta lesh zemren te lire dhe te dashurosh?
Mos e mbaj zemren ,te mbyllur ne kuti
lere te dashuroje ashtu sic zemra ime
te dashuron ty!!!!

Tani pyes veten pse diten me duken ndryshe
Tani qe jam kaq larg nga ty
Kujtoj te kaluaren ndihem vetem
Kurre me nuk mund te jemi te dy

Ne duelin e ndjenjave te dashurise dhe urrejtjes
kjo ndjenje do te triumfonte perfundimisht dashuria u lodh,fryma e fundit mbaroi
valle ishte enderr apo vertet jetoi


Kur te them qe te dua..
Ta them me emer..
Mendoj dhe mendoj..
Dhe ta them me gjith zemer..

Te dua-Te dua..
Me loqk e me shpirt..
Te dua- Te dua..
Per shkak dashuris..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:35

Dot doja te isha Pikloti..
Te rrshisja ne faqen tende..
Dot doja te isha..
Loti ma i paq ne bote..
Por nuk doja te lotoja..
Per Vajzen qe e DUA fort..

Sjam xheloz..
As tradhtar..
Por jam Djal i KOSOVES..
Me zemer shqiptare..

As nga qjelli..
As nga Deti..
Por nga Vajz..
Dhe lezeti..

Puthjen e par kur ta dhash..
Me gjith zemer e ke marr..
Me gjith shpirt e pranove..
Por kur me the Jeta ime.. At'here me tranove..

I pa fat zdi qte bej..
Vajzen qe dashuroj ne zemer me lendoj..

Larg ne kam qillu..
As fatit tim nuk muj me i ndihmu..

Jam ni engjull i liris..
Kerkoj fatin e rinis..
Kerkoj zemra ne vetmi..
Tju ndihmoj ne dashuri..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:35

Njeriu eshte sjelle ne kete bote me ndihmen e te tjereve nuk eshte se ai eshte krijuar nga hici.Pra qenia e tij varet nga dicka me superiore se ai.Jeta qe neve na eshte dhuruar nuk eshte asgje tjeter vecse nje udhetim i shkurter ketu ne toke.Shpesh kur vdes nje njeri ne themi nderroi jete sepse nuk na pelqen ajo fjala tjeter vdiq....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:36

perse nuk arrite kurre te me thoshe te dua
apo druaje mos me dhuroje teper?
e di...fjalet e tua jane luks per mua
por te pakten ti hidhje ne nje cope leter

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:36

Prane teje kur jam,
prane meje kur je,
po me rrodhen lotet,
mos me pyet PSEEE?


Po me rrodhen lotet,
mos fol! Me shiko,
nese m`dridhet zeri,
mos me thuaj JOOO! Prane meje kur t`ulesh,
ma fshije lotin tim,
po te deshti zemra,
merrem n`perqafim!


Nese POO me thua,
thuaj se kurre s`eshte vone,
merrem merrem afer,
me mbaje pergjithmone!

Kisha dashte t`jem zog,
te shkoi vend me vend,
kur t`jesh e vetmuar,
t`ulem n`krahun tend! Kisha dashte t`jem Flutur,
te shkoi mal e perrua,
nektarin e luleve,
t`ua fale buzeve tua!


Kisha dashte t`jem lule,
si lulet ne Pranvere,
te me mbashe ne duar,
te me marresh ere! Kisha dashte t`jem qiell,
i shtrire kend me kend,
ngjyrat e ylberit,
t`ia fale syrit tend!Kisha dashte t`jem hije,
e kur je e fjetur,
te ulem prane teje,
te te puthe mbi vetull! Kisha dashte t`jem enderr,
dhe kur je ne gjume,
te vije t`mos le vetem,
se te dua shumeee!!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:37

Zoti te ti me ka dergu

A e din Vajz se si jemi taku?
me fal se te verteten kurr sta kam tregu!

Nje dit isha tuj mendu
tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?"
Pse une pa fat kam qellu?
Oh kisha pas deshir mu dashuru
kur do te vjen Princesha
dhimbjet e Zemres me mie sheru?!

Nje rreze ne Zemer filloj mem shendru
Zoti mua mu ka lajmru
ja nisi me mu me bisedu! Pse bre Gjon po fol keshtu?
Pse mendon se te kam harru?
Po ty Princeshen ta kam dergu
shum te Bukur ta kam kriju
por pa fat kish qellu
Zemra eshte ti vajtu
flalen dashuri qe shum koh se ka ndegju
Ajo ty pot pret, veq me kliku
shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Une thash Zoti qenka Tranu
po si fol mor ky me mu
une ne Albachat kam mu dashuru?!!!
Po sguxoj kuj mit tregu
se gjith Bota dot kesh me mu!!! Disa koh kish kalu
po fjalt e Zotit si kisha harru
Albachatin thash du me provu
qesaj Lindes du mu ju lajmru
thash qeta du me kliku!
"Tung" ja shkrova, fillum me bisedu.
Ja filloj mem tregu:
se pa na fak kish qellu
Zemra ish ti vajtu
fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju
po e Pret Princin me ju lajmru
Plaget e Zemres me ja sheru!!! Oh smujta ma me duru
Fjalet e Zotit mu kan kujtu
ka Qjelli kryet e kam qu
me lot ne sy jam Falemenderu
per Princeshen qe ma ka dergu!

Ah po shum kemi bisedu
une Qaj e ajo tu lotu
ah po shum jemi Dashuru!

Kur erdh dita mu taku
kurr ate dit skam me harru
dit me shi kish qellu
Engjujt prej gzimit ishin tu vajtu se sod Princi Princeshen ka me taku!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:38

E di se te folen shoqet keq per mua
e di se te thane krejt djemt jane njesoj
por ti ver doren ne zemer mendo se te dua
se pa ty kete jete nuk e imagjinoj


ti je e rritur dhe me vetedije
mund te vendosesh vet fatin tend
nuk besoj se ke nevoje per keshilla shoqerie
sikur une qe per dashuri se pyes askend


te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete


kupto se sa do te isha i lumtur
nese ty do te kisha ketu prane
ndoshta ekziston nje mundesi per bashkim
edhe pse largesia neve tash na ndane


Nuk e di ti valle ,a mendon per mua
sikur une nate e dite qe mendoj per ty
nuk e di se zemra jote qe une tash e dua
a mundet zemren time tani me e thy nuk e di ky takim yni si ndodhi
ndoshta zoti deshti qe neve te na takoje
nuk e di kjo dashuri mua si me rrodhi
qe me beri qdo qast per ty te mendoje


Nese edhe ti kerkon lumturine
dije se te une e ke dashurin e vertete
nese i beson zemres tende
beso se une do te dua perjete

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:39

Kisha dashte t`jem zog,
te shkoi vend me vend,
kur t`jesh e vetmuar,
t`ulem n`krahun tend!


Kisha dashte t`jem Flutur,
te shkoi mal e perrua,
nektarin e luleve,
t`ua fale buzeve tua!


Kisha dashte t`jem lule,
si lulet ne Pranvere,
te me mbashe ne duar,
te me marresh ere! Kisha dashte t`jem qiell,
i shtrire kend me kend,
ngjyrat e ylberit,
t`ia fale syrit tend!Kisha dashte t`jem hije,
e kur je e fjetur,
te ulem prane teje,
te te puthe mbi vetull! Kisha dashte t`jem enderr,
dhe kur je ne gjume,
te vije t`mos le vetem,
se te dua shumeee!!!


Kur jam prane teje!!!!
Kur me fale shikimin,,
dhe levize ate vetull,
shpirti zjarr me ndezet,
si vullkani i fjetur!


Kur me fale buzeqeshjen,
dhe ike me nxitim, zemra flake me ndezet,
me t`marr n`perqafim....


Kur ule koken poshte,
dhe fshehtas m`shikon,
me ndeze flake te terin,
me djege, me pervlon.....


Prane meje kur ece,
dhe bene se s`me shef,
cope me behet zemra,
pseeee behesh se s`m`njef ? N`telefon kur m`therret,
dhe zerin ta ndiej,
humbi krejt i teri,
vetes vend si gjej....


E kur te kam prane,
dhe preke lekuren tende,
si besoj dote vetes,
them mos jam ne enderr!!!!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:41

Ta dish qe per ty vuaj
ta dish qe per tu shkruaj
ta dish qe per ty jetoj
ta dish se kete nat ty ta dhuroj
ta dish se vetem ty te akm
ta dish se sa eshte jeta vetem i yti jam

Kam nje plag qe ne zemer e mbaj
vetem ti je ilaqi i saj
nga jeta kurr ty s'mund te largoj
sepse vetem ty te dua
dhe vetem per ty dua te jetoj,,,,


Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 ore pa MuA!

,,Dashuria e pa arritshme,dashuri e enderrave''

Dashuri e pa arritshme ishe ti per mua
dashuri e enderrave qe ne zemer e mbaj
dashuri e cila me shtyri te them te dua
dashuri e cila me beri qe te qaj

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashuruar

Dashuri e papare ne jeten time
ne zemer me mbete si pike
dashuri e cila me ben jeten jetime dhe ne zemre me nguli thike

Dashuri e pa realizuar e pa fat
dashuri e pakufizuar nga largesia
nje dashuri qe e kisha ne mend
nje zemer tash vuan nga vetmia

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
tyy do te dashuroj mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone

E di se dhe ti ndjen diqka per mua
apo zemra ime tash po me genjen
ndoshta perseri shpirti mu mashtrua
sepse zemra ime shum per ty ndjen

E di se e ke rende te vendosesh
e di se gabimin nuk don me perserit
por fatin tend nuk duhet ta fundosesh
edhe nese te ka ardh ty pa e prit Nuk dua te flas me ty tjera fjale
Kur fakti dhe realiteti jane krejt ndryshe
nese kupton se per ty po vuan nje djale
do te pendohesh per fatin qe prishe

Nuk je ti aspak per kete fajtore
por as une nuk kam fare faj
e di se nje enderr veshtire realizohet
na takoi zoti,po kush don te na ndaj

Ke nje merite te madhe ne jete
qe me fjale me pate dhene shpres
vuajtjet e mia per nje kohe ti ndale
edhe pse e afert eshte dita kur do te vdes Nuk pata qte bej dhe vendosa pa pritur
qe keto poezi per ty ti shkruaj
do te vij nje dite,gjitha ke me i ditur
se per ty me zemer une po vuaj

E di se do te thuash une nuk kam faj
dhe vertete do te kesh plotesisht te drejte
por ja zemra ime vazhdon prap te qaj
se kjo dashuria eshte nje gje e shtrejte

Nese vjen nje dite e rende per mua
edhe pse ndoshta dit me te rend nuk ka
edhe ne qast te vdekjes do te them te dua sepse vetem vdekja nga ti ka me me nda

Une me zemren time te vuajtur
te uroj suksese dhe fat ne jete
dhe shpresoj se ndonjehere si mua
do te gjesh dashurin e vertete

Nuk e di aspak se qka ndodhi
nuk e di pse dashurine e veretet refuzove
as une se di kjo dashuri si me rrodhi
por te lutem me thuaj se mire e mendove

Eshte nje fund qe ndoshta ska te arritur
eshte nje dashuri qe sdi a me kthehet eshte nje dashuri qe nuk jam duke e ditur
kur te vie fundi si do t'me shperblehet

Por ti mos mendo shum se ske nevoje
mendoje vetem nje te vertete
se sikur te deshta une me gjith zemer
nuk do te doje kurr askush ne jete

Mendoje kohen si po me kalon
mendoje naten valle a bej gjum
mendoje zemren time qe per ty rrah
mendo njehere se te dua SHUM

Mendo vetem nje grime per mua mendo sa te kuptosh realitetin
mendo se je e vetmja ti qe e dua
per ty po shkruaj me gjith respektin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:42

Jeten per ty do ta jap, vetem ty te dashuroj.!!
Zemren time do ta jap,dhe askush nuk mund te me ndale..
PSE-Pse xhdo nat une te kujtoj..?
Pse xhdo nat une te endroj..?
Pse xhdonat, une qaj per ty
Emrin tend pernat e permendi.Qka me i be ksaj zemres se shkrejte, qe sme la te jotoj rahat ne ket jete..!
Kur shof dikand ne rug, mendoj se ti..!
Ah une i shkrejta, jam tu vedk per ni Vajz te ri.
Pse ndodhi ajo Vajz te jet ne zemren time, kur do te me hiqen mua kto kujtime..?
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do te jet mjaft, per te mos kujtoj, se gjysmen e jetes ajo ma ka ngrene..
Nuk e disha se do te ndodh kjo pune,por pse mu shtau edhe nje merzi..?
Se per ty oje Vajz e shkrejte,edhe naten nuk muj me flet..
Nuk mendoj per as gje tjeter,emri yt nuk zen vend tjeter.
Por me ma than fjalen **TE DUA** ather mundesh me me qetsua.
U dashurova qysh ne femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Se s'besoj se mund te jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtone.
Syt e mi gjthmone lotojn.
Emri yt ne zemer me flen, me krah hapur gjithmon te pret.
Pa ty syri kot loten.
Pa ty zemra kot vajton, Djalin tjera e dashuron dhe mua me haron..!
Ditet po kalojn, po arin ne fund por dashurin qe e patem, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do te mundohem me te haru, por hiq se di si me vepru.!!
A thu do te jem gjall o zot..?
A po do te me mbuloje kjo toke..!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:43

Per ni qik qet vjersh ja kom nis me shkru
Nuk e di as vet kur ko me perfundu
Zdi qa su tu kuptu
Po nashta po don veq hajgare me mu me lu


o daj pe di qe tjeterkush po te pelqen
une skom kerkun ven
se lo pa kalu me ty
se t'du e zdi naj dajl qe per ty kish shkru poepo du me ty ma shpejt me kalu
sa kejt djemt e tjer stu kan gju
spo du me eksazgjeru
nese e din qa jam tu menu


Por qa me te thon un tash,
kur ti e din shum mir?
met dasht edhe mos me te pas afer, shum esht e vshtir.


Pritom sonte en enderr se do te vij
po mos u tut flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj..


Pa titull

Per ni qik qet vjersh ja kom nis me shkru
Nuk e di as vet kur ko me perfundu
Zdi qa su tu kuptuPo nashta po don veq hajgare me mu me lu


o daj pe di qe tjeterkush po te pelqen
une skom kerkun ven
se lo pa kalu me ty
se t'du e zdi naj dajl qe per ty kish shkru poezi


po du me ty ma shpejt me kalu
sa kejt djemt e tjer stu kan gjuspo du me eksazgjeru
nese e din qa jam tu menu


Por qa me te thon un tash,
kur ti e din shum mir?
met dasht edhe mos me te pas afer,
shum esht e vshtir.


Pritom sonte en enderr se do te vij po mos u tut flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:43

Te uroj suksese ne pun
Te uroj suksese ne shkolle
Te uroj suksese ne gjdo rast
Por vetem me nje tjeter nuk te uroj fat.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:44

Kur je me te rruges
behesh qe sme sheh
dhe i harron puthjet
qe dikur mi dhe
*************************
sa her qe mbes vetem
ndalem dhe mendoj
se a esht e vertete
se po te pres une kot ?
**************************
te kam dasht bre Vajz
ma shum se vetveten e
tani ti me shkove e
zemren time e shkatrrove.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:44

J-u me pyetni Kend e dua
U-h sa lehte pyetje per mua
V-etem shkronjat e para lexoni
E-me nje here do ta kuptoni

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:44

Ti zemren ma shkrine
met desht kaq shum pse mshtine,
e preva gishtin dhe nuk me dhimbi
e preva buen dhe nuk me dhimbi
kur ja nisa me ty mu dashuru
ja nisa mu smu
as doktori smujti mem ndimu
mtha veq puthje ? ka met sheru

kur te vij dita e fundit
per mua dua te vdes ne duart e tua
kur te me shohesh se kam vdekur hiq mos qaj zemer hekur
kur te me leshojn ne varr kujtoje takimin ton te par
kujtoje ate fjal qe me the te dua
por mundohu mem harruar.

a thua krejt me harrove
a thua tjetren e dashurove e thua me sdo te me kujtosh
a thua ne dasem a do te vish
kur tme shiqosh a do tme kujtosh
ate dit kur te martohem nga jeta jote do te largohem
a thua ne rrug kur te shihem a do te njihem?

me mundon tash kjo nat me vret kjo qetesi
se nuk mund ta perballoj qe mbeta tash paty
por e di nje fjal te drejt qe po e them edhe tash
se dy njerz qe duhen kurr smund te jen bashk

e mallkoj diten qe te pash
e mallkoj shiqimin qe ta dhash
e mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova e mallkoj veten qe ne ty u dashurova

ti zemer je diqka exelent
je diqka shum e trent
e fort si cement
me mend shum inteligjent
je shum serioze
por pak gjeloze
e bukur si miss botnore
ftyren si lule bore
kisha pas qef met pas dashnore
me hec bashk dor per dore
po e shoh se u dashurove
ohh puthem niher se um tranove

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:45

buzeqeshjet me jan shterur,lotet me jan there ,jam larg nga ti me zemer te vrare,me lendohet zemra,dhe shum jam merzitur se do te me mungosh kaq shum kur se kam ditur!!!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:45

shum her te kam then
rri me afer mua
nuk e di jo jo
pse?? kaq shum te dua

Zdua te ndahem
un nga ty kurr
por cfar ti boj fatit
qe esht ne duar te tjeter kujt

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:45Ti je nje ender e nates
Shum here per ty enderoj
Kur vjen ne endren time
Dije se shum te dashuroj


Ne kengen e bylbylit
Emrin tend e degjoj
Ne bukurin e qjellit
Ftyren tende e shekoj.


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:45

Ndoshta bota do permbyset, se di cdo te ndodhe. ndoshta do vdes une. ndoshta ti. ndoshta do vdesim te dy. ndoshta jeta gjithmone do te na ndaje, por edhe pse te ndare,dashuria per ty gjalle do te me mbaje. ndoshta ti je i kunderti im, por dashuria nuk njeh paragjykime. ndoshta dikush tjeter ne zemren tende qendron, por kot nuk thone: NJERIU ME SHPRESA JETON

nje pershendetje brilante qe del nga zemra ime per tegjith ju te dashur miq shpresoj te kalojm mir.....................

Qe kur te njoha ty, kuptova dhe ndjeva dicka,- pa e ditur qe ishte dashuri... Tani qe te njoh, mesova se si duhet dhe si ndjehet me te vertete nje njeri!... E di qe dashuria shuhet, por TI ishe dhe do mbetesh se paku nje kujtim ne jete!. Te DUA!.., edhe pse s'dua qe te jesh vec nje kujtim !!!....

Qesh shpirt qesh
dhimbjen lotet trishtimin lermi mua
ato tashme me njohin e nuk me kafshojne dot!
Qesh shpirt nese nuk do qe une te vdes se e qeshura jote eshte jete per mua!
Qesh shpirt qesh se ndoshta nje dite do te qesh dhe une!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:46

« Ðâšhûrïâ �?�šh�?� šï ñjè �?âkû£�?�è�?� Tè gjï�?�h þrâñóhèñ �?ór R⣣ Ðï�?£ómóhèñ

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:46

Ka kohe qe s'shihemi dhe ndjej
si te harroj une dalengadal
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin floket dhe gjithcka.

Tani kerkoj poshte e larte
nje vend ku ty te te leshoj
nje strofe a note, a nje brilant
ku te te le, te puth, te shkoj.

Ne s'te pranofte asnje varr
asnje mermer, a morg kristal
mos duhet valle prape te te mbart
gjysem te vdekur, gjysem te gjalle.Ne s'gjetsha hon ku te te hedh
do gjej nje fushe a nje lulnaje
ku butesisht porsi polen
gjithkund, gjithkund te te shperndaje.

Te te mashtroj ndoshta keshtu
dhe te te puth te ik pa kthim
dhe nuk do dine as ne askush
harim ish ky a s'ish harim.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:47ne ket nat te vetmuar jam
sepse ty ste kam pran
ste kam pran te te perqafoj
dhe te them se sa shum te dashuroj
jam merzit me te pa
se ne dashni me ty kam ra
mendjen nga ti smund ta largoj
kur do te jet ajo dit te te takoj


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:47

dua armepushim me lotet se shume kam qare
dua nje fjale te ngrohte te sheroj zemren e vrare
sot shpirti im po vdes po jep shpirt
endrra krahethyer ne qiell dot su ngrit
po ujo une shpresoj se endrrat do te behen realitet
ne mos ne kete ne ndonje tjeter jete
nje dite do jem plakur po akoma do te pres
dhe vdekja po te vije une jo sdo te vdes
vetem qe endrren me ty ta jetoj perseri
dhe sdua te jetoj me do vdes me lumturi

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:47

se di pse shiu lotet smi treti
dhe zemra e vrare serish ashtu mbeti
ndoshta pergjigjen nuk e di ky shi
e di ajo qe dua e di vetem ti
mendoja se nuk kishte ndjenja dashurie
kurre se prisja qe dashuria te me kthehej ne bodrum qelie
dikur fitimtar sot kam humbur
kam ngritur flamurin e bardhe jam mundur

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:47

Kur te pash
kisha frik frik te flisja
kur te fola kisha frik te puthja
kur te putha kisha frik te humbisja
por tani qe te dua
ti je gjithqka per mua

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Anakonda Thu 25 Oct 2012 - 20:48

*pendese*
Ndoshta Nje Dite Do Te Pendohesh
Por Ateher Do Te Jete Shume Vone
Ti E Humbe Lumturin Ton.........
Te Lutem Largohu Mos Ma Shpalos
Plagen E Vjeter Edhe Pse Te
Dua Ty Sot Jam Me Nje Tjeter
Te Thash Ne Fillim Eja Me Duaj
Do Te Jem E Jotja Pergjithmon
E Sot Me Dhembjen Me Te Madhe
Qe Shpirtin Ma Copton Te Them
Te Largohesh Se Me E Jotja Jo
Sdo Te Jem Me

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hej zemer - Faqe 2 Empty Re: Hej zemer

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi