Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ballëlart para shqiptarëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ballëlart para shqiptarëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: Ballëlart para shqiptarëve

2 posters

Shko poshtë

Berisha: Ballëlart para shqiptarëve Empty Berisha: Ballëlart para shqiptarëve

Mesazh nga mister.albania Sat 3 Nov 2012 - 8:22

Kur kanë mbetur më pak se tetë muaj nga zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kryeministri Sali Berisha po përpiqet të bindë shqiptarët për një mandat të tretë qeverisës.

Dhe besimin e tij për këtë mandat Sali Berisha po e vendos tek të rinjtë. 430 prej tyre në bashkinë e Sukthit u anëtarësuan në Partinë Demokratike, një vendim i mençur, siç tha kreu i demokratëve, për të ftuar të rinjtë e Shqipërisë t'i bashkohen forcës politike që, me anëtarësimin e Shqipërisë në NATO, lëvizjen pa viza të shqiptarëve dhe me përpjekjet për marrjen e statusit të vendit kandidat, po bën realitet moton e dhjetorit ‘9: "E duam Shqipërinë si gjithë Europa".

“Në këtë 100-vjetor të Pavarësisë, ju po hyni në shtëpinë tuaj, në shtëpinë e lirisë, ju po bashkoheni me forcën politike promotor i lirive dhe të drejtave njerëzore në Shqipëri. Ju bashkoheni sot me forcën politike, e cila po ndryshon me shpejtësinë më të madhe Shqipërinë”, deklaroi Berisha para të rinjve.

Në bashkëbisedimin me anëtarët më të rinj të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha u ndal gjatë tek ato që i konsideron si pika të forta të tetë viteve të qeverisjes, duke nisur nga ndërtimi i infrastrukturës rrugore kombëtare, tek rritja e vazhdueshme e pagave dhe pensioneve, tek zhvillimi i bujqësisë dhe rritja e prodhimit vendas, tek ndërtimi i shkollave të reja dhe rritja e numrit të studenteve, tek ekonomia që nuk ra në krizë, por ruajti rritjen pozitive, si pak vende në Europë, tek rritja e investimeve të huaja.

Arritje këto, që sipas kryeministrit Berisha, megjithë gabimet e bëra gjatë dy mandateve të qeverisjes, janë dëshmi se Partia Demokratike i ka mbajtur premtimet e saj madhore për rritjen e mirëqënies se qytetarëve.

“Për të gjitha këto ne trokasim me ballin hapur në zemrën e çdo shqiptari. Ne nuk kërkojmë votat për ato që kemi bërë. Jo, votat i kërkojmë për ato që do të bëjmë në katër vitet që vijnë, por këto që kemi bërë këto vite janë pasaporta e besimit ndaj nesh, këto janë pasaporta e ndershmërisë dhe sinqeritetit e fjalëve të mbajtura që ne iu kemi dhënë shqiptarëve, sepse në katër vitet e tjera është në detyrën tonë të bëjmë katër herë më shumë. Katër vitet e tjera është që Shqipërinë ta shndërrojmë tërësisht dhe ky është projekti juaj, ky është projekti i mbarë shqiptarëve. Unë në emër tuaj ftoj të rinjtë shqiptarë të bashkohen në projektin tonë të madh, projektin e Shqipërisë vend i zhvilluar, projekti i ëndrrës tuaj më të bukur, projekti i Shqipërisë europiane”, u shpreh Berisha.

Duke u premtuar të rinjve se brenda datës 15 nëntor qeveria do të mundësojë shpërndarjen e internetit falas në 1250 pika në të gjithë vendin, kryeministri Berisha i ftoi ata dhe qytetarët që të bashkohen me projektin e Partisë Demokratike për Shqiperinë Europiane.
http://www.top-channel.tv/images/logo.png
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Berisha: Ballëlart para shqiptarëve Empty Re: Berisha: Ballëlart para shqiptarëve

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Nov 2012 - 1:07

"Berishen rrezik ta vrasin...se boll perfitoi nkurriz tpopullit tashi ka ardhur koha ti ulet hunda e tpaguj per gjithshka qe ka ber kur ka qen npushtet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Berisha: Ballëlart para shqiptarëve Empty Re: Berisha: Ballëlart para shqiptarëve

Mesazh nga Vizitor Mon 5 Nov 2012 - 11:27

Ej i pytje kisha un, Pse jemi kaq trapa ne Shqiptaret ne lidhje me Shqiprin?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Berisha: Ballëlart para shqiptarëve Empty Re: Berisha: Ballëlart para shqiptarëve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi