Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush është domethënia e fjalës dashuri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush është domethënia e fjalës dashuri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush është domethënia e fjalës dashuri?

5 posters

Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga WebMaster Thu 10 Jan 2013 - 2:25

Dashuria është një fjalë që vijmë në kontakt që nga ardhja në jetë dhe që përmbledh shumë ndjenja të ndryshme. Kush është domethënia e vërtetë e fjalës dashuri çdo të thotë? Dashuri ëhstë një term I përgjithshëm që përdoret për të gjitha ato marrdhënie që na japin një ndjenjë mirëqënie fizike dhe psikologjike.
Dashuri është ajo e një nëne kundrejt fëmijës dhe anasjelltas, për babanë, të fejuarin, bashkëshortin ,shokun. Për të ditur me saktësi se çfarë do të thotë kjo fjalë zakonisht I drejtohemi fjalorit ku gjejmë të gjitha alternativat e mundshme. Aftësia për të provuar dashuri për tjetrin është e lindur, çdo qënie njerëzore është krijuar për t’u shoqëruar me të tjerët. Mund të ushqehen ndjenja dashurie platonike për familjen, miqtë, dhe në përgithësi për të afërmit. Dashuria për partnerin përveçse platonike paraqet edhe shprehi të një natyre pasionante dhe seksuale. Truri jonë ka nevojë të dashurojë dhe marrë në shkëmbim qëndrueshmëri dhe siguri. Një gjë është e sigurtë nuk mund të dush asnjë tjetër nëqoftëse nuk mëson të duash veten, të duash do të thotë t’I dhurosh të tjerëve dhe duhet të jemi krenarë për atë çka kemi për të ofruar. Të duash dikë kushdo qoftë do të thotë të kuptosh personin dhe të jesh në gjendje të pranosh zgjedhjet e tuj por pa humbur kthejlltësinë që duhet të jetë baza e çdo marrdhënie të shëndetshme.

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Re: Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga T_o_n_i Thu 10 Jan 2013 - 2:26

ehhh dashuria ...shume here abuzohet me kete fjale
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Re: Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 10 Jan 2013 - 11:25

...kur don dikend dhe nuk e din arsyen pse e don...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Re: Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga Arabela Sun 20 Jan 2013 - 3:04

ehhh domethenia esh personale,,,,esh perkufizimi i plotesimit te nevojave personale,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Re: Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 21:36

ESHT KUR JA TREGON DASHURIN E ME VEPRA JO VEQ ME FJAL

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush është domethënia e fjalës dashuri? Empty Re: Kush është domethënia e fjalës dashuri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi