Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik

2 posters

Shko poshtë

Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik Empty Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik

Mesazh nga Alberti Fri 22 Mar 2013 - 10:53

Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik

Shoferët që pinë kafe shkaktojnë më së paku aksidente në trafik, ka zbuluar studimi australian, i cili ka përfshirë 600 shoferë kamionësh.
“Kafeja dhe pijet e tjera që përmbajnë kafeinë zvogëlojnë rrezikun nga përplasja”, thuhet në punimin e botuar në revistën “British Medical Journal”, por ekspertët e sigurisë në trafik tërheqin vërejtjen se kafeina nuk mund të jetë zëvendësuese e gjumit.
Më se një e treta e pjesëmarrësve kanë thënë se gjatë vozitjes pinë kafe dhe pije të tjera me kafeinë, ndërsa gjysma e atij numri thonë se këtë e bëjnë që të qëndrojnë të zgjuar.
Studimi ka zbuluar se shoferët që kanë konsumuar kafeinë kanë pasur 63 për qind më pak shanse që të përfshihen në aksident trafiku në krahasim me shoferët që nuk kanë konsumuar kafeinë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik Empty Re: Kafeja zvogëlon rrezikun nga aksidentet në trafik

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:50

besoj se esht x meshkujt
se femrat si me kafe si pa kafe i japin skandal makines

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi