Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
poezi nga zemra - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

poezi nga zemra

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:14

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë


poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:32

TE VDESESH DUKE JETUAR

I gjalle jam, mgjse po vdes,

per dashurine e saj,

qe pa dashur me vret

Dhe ashtu duke vdekur e dua ,

sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,

dhe nuk ka rendesi plagosja

qe me denon me vdekje

jua them vertete,

Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! …

E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:32

Pa Ty

Pa ty nuk mundem te ri,

pa ty jeta me behet hi,

pa ty varri sme pranon

se zemra ime vetem ty te don
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:32

Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit

Kur më the se më s’të dua

Prita se do t’rridhnin lotët

Por spat lot në faqe tu

Dhe s’të erdhi keq për mua

Ishte nat dhe shiu binte

Shum ngadal dy fjal i fole

Me dy fjal ma vrave zemrën

Dhe shpejt ike ulargove

Krejt qka patat ti mi more

Sikur veq një her të flisja

S’dua tjetër prej ksaj bote

Sikur veq të më kuptoje

Sa më mungon buza jote

Qe spo mund ta puthi sonte…
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:33

E kam mohuar, e kam perzen

e kam dashur , e kam urryer

me ka dhen dhimbje

me ke dhen emocione

te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj

pse pa te dot nuk jetoj

pse kurr e urrej e kerkoj

pse te dua edhe kurveten e shkatroj

pse un ndjenjen ta mohoj

dhe un vet shpirtin ta mallkoj

e shtyj e perplas me ze te lart i flas

po prap perball ajo syt i perplas

nuk te dua nuk te kerkoj

me kembgulje e mohoj

po prap kurr se harroj

ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake

je dinake e kurr su plake

per ty bejm lufta

per ty jetojm

per ty vuajm dhe veten shkatrojm

a lum si ai qe ty te ka provuar

ah mjer si ai qe ty te ka provuar

se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Ne takimin e par digjem si zjarr

Ne takimin e dyt te dua si syte

Ne takimin e tert te dua per jete

Ne takimin e katert nje puthje me hater.

Sikur ti ta dije,

se sa shum te dua,

asnje qast i dashur,

s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,

kur ti e din shum mir?

Te dashuroj dhe mos t`kam afer,

shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,

si t`ja bejm ne tash?

Qe t`mos jemi vetem,

por gjith te jem bashk.
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:33

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do ….
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:34

Personit qe kam Dashuruar

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do ….
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:34

Pendimi


Se tregova une dashurine

Tani shpirti po m’vajton

Zemra ime shume e merzitur

Vazhdimisht ty po t’erkon

Me kujtohen i§astet tona

Qe s’bashku ne i ndame

Edhe lumturine

Qe ne te dy e pame

Se ashtu une mendova

Nuk e di as vete

Tani kur mendoj per ty

Pendohem me t’vertete.
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:34

Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalle
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:35

Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalle


Vdekje Per Dashuri

Kam deshire qe te vdes

per kete dashuri

por askush mos ta dije

se po vdes per ty

Do te vdes per ty

askush sdo ta kuptoj

se ne jeten tende

une me nuk ekzistoj

Nese une vdes

jeto ti pa shpres

se kurrr me goja ime

s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder

nese vdes mbi ty

dhe nese dora jote

mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time

te varri im mos u afro

lerem te qete ne ate bote

trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty

edhe vdekja nuk me ndali

e dhash jeten per kete dashuri

kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten

si nje zemer gur

une e dhash nje jete per ty

e ti mendoje se esht avantur
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:35

Zemra.


1,2,3 Nisja Zemer Kce 4,5,6 Mu Ki Mem Dasht 7,8,9 Gjithmon Me Mu Ki Me Kon 10,11,12 a e Din Qka Leje Ma Mir Kejt.


02. Qa tu mshilen syt,per mu po ëndrron // Mos u kap per ****** se Jetën Ta Shkatrron


03. Boj Qka Du Di Qka Boj Kur Du Vij e Kur Du Shkoj Kon Du Vet Ne Rrs e Qoj Pa Prit Pa Kujtu e Rahatoj


04. Kush Ma Ka Inati N’rrot Sames Se Sen S’jeni Ka M’boni Veq Veten Pe Shkatrroni


05. Syri Im Po Loton,Zashto Ti Mene Nuk Po M’don,Mollimte Kthehu Perseri,Se Ne Mozhe Un Pa Ty


06. Qishtu Me Qet Stil Kerkujt Spo Ja Rrasi Pe Shoh Qe Kejt Qikat Jom Ka i Plasi.


07. Jeto Jeto Dashurin Hulumto Mos Ja Rras Kerkujna Bonja Rrafsh Gjithkujna


08. Tash Ti Fol Pa Nal Veq Dije Qe Jeten Ty Ta Pata Fal.


09. Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Me Thuaj Se Me Do


10. A e Din Pse T’thom Shpesh ” PO ” Se Rrafshi Qishtu e Ka .. Tqoj Mpuqa Knej Anej Anash Me Tjer Boj Sefa ..


11. Tash Kom Ndryshu Kom Me Bo Qa Du Kerkon Per Sen Skom Me Ngu Qysh Kom Qef Kom Me JETU


12. O Ty Me Krejt Ta Qet Bre Edhe Me Hyqmet Veq Me Mu Edhe Me Zot Nuk Ta Qet


13. Nese Me Ke Tradhtu Ndaju Me Mu Po Nese Ki Fjal Me Thuj Te Du…


14. Si Xheloze Ti M’shikon Qka Boj Un Ti M’kopjon Por Kot e Ki Se Ai Mu M’DONNN…


15. Me Ni Sen Du Me Nderhy Se Gjithmon Um Ka Pengu,Haver Jeto Jeten Tande Ski Nevoj Me u Marr Me Mu


16. E Mir e Keqe Qajo Qe Jom Po Per Kerkon So Ka M’interereson.


17.-ska hichh :@

18. Ma Von Te Rina Ki Mu Kthy e At’her Luj K*** Une Me Ty.


19. Dujem Qishtu Qysh Jom Bash Qitu Ku Jom.


20. E Tash Tung Te Gjithve Se e Di Qe Jeni Knaq Pa Mas Se Jena Lodh Shum e Duhet Gjum Me Ja Rras.


22. Jo Jo Nuk Tdu Ncuk .. Smke Hy nZemer O Trullan Zemra Sem Liget Kur Mprek Me Pamuk ..


23. Tlutna Lem T’Qet .. Nuk Du Mem Hy n’Zemer Du Me Jetu Vet Qit Jet ..


24. Pse Pom Thu T’duuu Kur Ti Sme Don Mu .. Po Don Mem Tradhtu .. Po Qka Me Bo Qe Sje Tu Mujt Me Mu Me Lu …


25. 1 Je Per Mu Gjithmo Je Kon Ki Me Kon Si Qitash Si Ma Von.


26. Mos Kalo Me 100 Mos Kalo Me 10 Po Kalo Me Nje Qe Esht i Vertet !


27. Hena Eshte Padronja e Nates Pa Te Nata Do T’ishte Hic Dielli Eshte i Zoti i Qielli Pa T’gjithcka Do Te Ishte e Vdekur Ti Je Ti Dhe Je Jeta Ime!

28. Kur Jam Me

Ty Eshte Njesoj Sikur Te Perjetoj Nje Enderr Te Bukur Por Ne Kete Enderr Eshte Edhe Frika Frika Se mos Do Te Zgjohem Shpejt Dhe Gjithcka Do Te Mbaroj


29. Meno Beso N`vetveten,Mos Filozofo Po Kallxo Veq T`verteten.


30. Harroje e Analizoje Veten,Zbuloje e Msoje Kush e Thot Renen e Kush Ta Thot T`verteten.


31. Me Mu Zor Eshte Mu Munu Mu Kuptu Jo Qe Un Jom e Zorshem Po Qashtu Qysh Thu Ti Un S`du.


32. Di Mu Kon e Mir Di Mu Kon e Keqe Jom Melaqe Po Bohna Edhe Dreqe.


33. Noshta T’bjen N’men Lyp Me Flejt N’krah Tem Ma Sill e Ma Bon T’du Qashtu Qysh Un Ty Dikur Jom Munu Po Tash Ka Perfundu.


34. Pa Dyshim Jom N’fitim N’Ven N’Aren N’2luftim Po Ma Mir Spo Gutna Hiq Sje Sen Ma Shum Se BITCH.


35. Dikush Po Thot Qe Um Ka Pas Frajer Po Um Doket i Kom Met Pik Ne Zemer.


36. S’ka Jo S’ka Nashta S’ka Sdi Mos Meno 2 Her Po Hajde Se Ma T’mir Ski.


37. Dikur Senet Jon Kon T’njejta Po Tash Kan Ndryshu Svlen Ma Ti Per Mu Kshtu Qe N’rrote Sames Munesh Me Shku.


38. Prej Merzije Te Thirri Bitch Skom Qka Te Boj Se Po Me Kall Se Je Goxha Cop Femer Ksaj i Thojn Kqyr Me Sy e Plas Me Zemer…


39. Ti Je Nr.1 e Ska Tjeter Le Qe Te Du Ktu Po Edhe Ne Boten Tjeter


40. Shum Zorr Po Ma Let Pa Ty Po M’jetohet Tash Jom Vet Po Qysh Thom Un Bohet.


41. Kom Me Lujt Lojen Tonde Qashtu Qysh Ti Don Se e Di Qe N’fund Fiton Qaj Qe Duron.


42. Nashta Pot T’dokna Nifar Aroganti Po Gjeth Kom Qef Me Kesh i Mramti.


43. Zot Ti Rujum Prej Mikut Se Un Vet Runa Prej Armikut.


44. Tu Ka Rrit Menja Tu Ka Bo Mal Po Dije Qe Sje Kurgjo Ma Shum Se Zdral.


45. Jo Qe M’ke Rrzu Po Thjesht Weq Kom Lu Ski Qka Menon e Di Qe M’don.


46. A Je Qu N’kam T’majt a Je Qu Pesh Per Veti e Ki Mu Ski Qa Ma Tesh.


47. Un Edhe Me Ec Jom E Para E Ti Edhe Me Nga Sun Um Del Perpara.


48. N’zemer T’kom Pas Kurr Sta Kom Rras Loqk Tash e Tutje Zemren Kom Me Ta Plas.


49. T’pres Deri Me T’parin Ndaq Edhe Ma Shum Veq Dije Qe i Vetmi Qe Ka Me T’pas Jom Un.


50. Loqk T’du Edhe Gjith Ko Met Dasht Venin Ton Te Une Kerkush Smunet Me Nxan.


51. Me Tradhtu Tradhton Bash Aj Qe Te Don Bash Aj Qe Nuk Ta Merr Menja Ty Te Kundershton.


52. Sot Silles Pshtillesh Puna Vjen Veq Me INTERES Un Qitu Po Rri Po Veq ..? 1 Njeri Tmir Pe Pres..!


53. Sot Sillesh Pshtillesh Vjen Per Interes Un Qitu Po Rri Po Ves…? Ni Njeri T’mir Po e Pres.


54. Kesh e Vogel e u Rita…Shum Me Djem u Halita…S’thom T’du As Ste Du…Nrrot Somes Munesh Me Shku.


55. Po Menon Qe Kom Romanc Jo Loqk Na Kem Pos Distanc.


56. E Di Qe Ki Dasht Zemren Me Ma Thy Po At Knaqesi Ste Ke Pa Me Sy.


57. Ndodhi Qka Ndodhi Un Njo Pe Llovi Se Di Qka Po Ndodh Me Mu Aj Zemren Tem e Ka Fitu.


58. Nese Menon Se Un T’du Ty Gabon Shum Se Un e Du Jeten Tem Uweee Po Jeta Jem Koke Ti.


59. Ndrrimi i Jetes Shpesh o Pshtim Prej Seneve Ma T’kqija Si Per Gjin T’ftoft Qe S’din Qa Osht Dashnia.


60. Per Qata Qe Um Dojn e Dashni Me Shesin Neser Me Dek Masneser Me Keshin.


61. Qa Ish Kon Fore Ni Fore Me Kan Fore Per Fore Ni Fore.


62. Kur Po T’flas Me Fjalt T’buta Mos Meno Qe Po Tu Tutna.


63. T’ngoj T’respektoj As 1 Sen Sta Ndaloj Veq 1her Veten e Qetesoj Per Qef T’karit N’p*** T’nanes Tqoj.


64. Kurgjo Sish Me Pas Fam e Me Pas Emer Kryesorja Ish De Desht Njerin Me Zemer…


65. Kur Jeta Te Deshpron Kur Fati Shpinen Ta Kthen Kur Zemra Te Behet Monoton Mos Harro Se Egziston Dikush Qe Te Don.


66. (L) Per Mu Bon Qa Te Duash , As Qe Muj Me Te Nal , Por Veq Kur Te Gabojsh Mos Um Thuj Me Te FAL .


67. Mos Mendo Qe Me Lendon Ani Qka Edhe Pse Ti Shkon Mos Mendo Se Me Mundon Se Jeta Edhe Pa Ty Vazhdon:p.


68. Nese Nuk T’pelqej As Ski Nevoj Me Më Ngu Se Kurgjo Kerkujt Nuk Kom Qef Mi Inponu.


69. Jetoje Jeten Sa Ski Kriz Se Veq Jeta Sosht Repriz .


70. Shkurt e Shqip Te Du..! Po Spo Muj Me Te Kallxu…Qata Qe e Kom N’zemer Spo Di Qysh Me Ta Spjegu.


71. Boll Je Munu Me M’plas Kishe S’po Ma Rras…Por Dije Qit T’keqen Qe e Ki Perbuz Kurr Mo S’ki Me Pas .


72. Ki Mem Urdhnu Met Dashuru,Amo Ki Me Pa Qe S’kom Me Tu Afru .


73. Mos Mu Bo Kishe Qa Po Di Se Sen Sje Ka Qet Ndrit Mu Sen Po Ti Per Mu Je Kon Jeta Kon Ti i Vetmi Mashkull Nbot Qateher Mas Teje Kisha Bertit.


74. Nashta Per Ty Sjom Kon Jem.


75. Ki Mem Dasht Qysh T’kom Dasht Un Ty Ki Mem Lut Qysh T’kom Lut Un Ty Po Ateher Do Te Jet Shum Von Per Ty.


76. Krejt i Kom Bo Per Ty e Ti Je Qu e Um Ke Rrejt Ne Sy Tash Ket Loj e Kom Msu Veq Munesh Mem Harru.


77. Ndëgjoni Radio Gurana në www.ylliehana.tk aty eshtt dj kslkuqja

78. Mu Kon Njeri i Beses Osht Shum Shtir Hawer Me Maj Shoqnin En Krah Mos Me Lon Me Ra En Lloq.


79. Nese Don Me Lujt Dije Kjo Nuk Esht Loj Po Nese Mendon Qe Esht Loj Para Se Me Ja Nis Ti Un Veq Fitoj.


80. E Kom Nje Deshir Oh Sa e Thjesht .Me Ti Puth Buzet Tjeter Skisha Desht.


81. Nese Nuk Ta Nin Per Tjeter Kon .Dije Qit Sen Qe ****** Shum T’don.


82. Un Kom Me Wazhdu Derisa Ti Um Pranon Shprehu Lirisht Zemer Thujum ******Loqk T’kom.


83. Nese Per Mua Menjda Ste Hiqet Nese Per Mua Zemra Zllak Te Digjet At’her Eja Edhe Me Thuaj ****** Wetem Ti Egziston Per Mua.


84. Per ty jetoj . Per ty edhe wdes . Per ty lopen me gjith wiq e shes.


85. Jom fjal e dhene Besa , amaneti . Jom pa zemren time se tek ti me mbeti.


86. Noshta Per Ty Sjom Kon Sen… Po Ti Per Mu Je Kon Jeta Jem.


87. Bo Qa Bon Wetes Keq Mos i Bon Qe Sbeson Hajde Kqyrum Un Qysh Jom.


88. Fjalt Qi Mi Ke Thon Kan Met Kushtu Me Jet… N’ket Bot Ki Mem Lyp Kurr Mo Ski Mem Gjett.


89. Tasht Sa Dush Koken Tunde Se Betejen Ti e Humbe.


90. Se Nuk Ish Qaq Let Kur Dikujt Jeten Ja Kushton Qaj Dikushi Ta Kthen Shpinen Se Dashnija Si Mjafton..


91. Fol Me Veteveten Harroje Jeten Se Ne Ket Bot Se Gjon Te Verteten.


92. N’Qdo Aspekt Ma i Miri Jom Kta Ta Garanton Fakti Qe Ti M’don …


93. Kur t’thom un shujj ti as 1 fjal mos e thujj se une edhe pse Tdu muj shum shpejt met harru.


94. Mos Um Shaj n’MSN Se Fytyren Ta Maj N’men Mos Mu Afro 1 Meter Se Banderit i Shtohet 1 Leter..


95. Veve Um Shtin N’tripa T’nostarxhis Kujtime T’rinis Ditet e Para Te Dashurise.


96. Qka Un Thom Ti e Menon e Mas Do Kohe e Kupton … Vlerat e Mija Sun i Vlerson Fjalt e Mia Gjakun Ntru Sti Perqon..


97. Shum Po Munohesh Po N’fakt Veq Je Ka Mashtrohesh.


98. Kujt Ti Them Zemer Qatah Qe Se Du Jo Bre Se Veq 1 Osht Per Mu.


99. Shum Pom Xhelozon Ti Qysh Dush Menon Aj Mu Osht Kam M’DON.


100. Rum Zot Prej T’mive Se Prej T’hujve Runa Vet Prej Qatynev Qe Ta Ngulin Bash Ka Ti Se Pret.


101. Edhe Nese Para Meje Bjen N’dy Guj Un T’boj Te Lumtur Po Me T’dasht Nuk Muj…


102. Po Zemer Ski Nevoj Hiq Mu Merzit Ka Me Ardh Koha Kur Ni Fjal Temen Ki Me Prit.


103. Po Mwjen Keq Qi Nuk Tdu Po Kurr Ti Per Mu Ski Egzistu Kshtu Qe Nrrs Munesh Me Shku.


104. Un T’kurtalisi Jeten Ta Bitisi Gjaku i Nxet Kur M’vlon Kur T’vraj Si Bi Pishmon Jom Nipi i Babgjyshit Qi e Ka Vra Ni Bataljon.


105. I Pervlum N’zemer Kjo Dor Veq Po Shkrun Fjalt e Mija As Topi Si Lun.


106 NuK JaM Ku Me DiT QfaR NjErI Qe Me ThOjN QfaR MaNgUpI Po Ni SeN e KaM Te SiGurT KejT FaMiLjeN Ta ZhDuKi.


107. Ta Besoj 1 Sen Qe Shum Osht Ka Te Dhem Spo Munesh Mu Pajtu Me Faktin Qe Mo Sje Ne Zemren Tem.


108. Kur Deshiron Diqka Gjen Menyren Kur Nuk Deshiron Gjen Arsyen.


109. Krejt Qa Po Du Krejt Qa Po Thom Po Du Me Pa Qa Ti Per Mu Bon Qa Boj Un Per Ty Sun e Pershkruj e Ti Per Mu Se Pin As 1 Got Uj.


110. Munohesh Kujtimin Me Rujt Munohesh Mos Me Wujt Po Mem Hek Pi Zemres Kurr Ski Me Mujt.


111. Kojshikja Jem Ka Po Sillet Po Ma Bon Narkoman e Djali i Wet Ka Tsillet Bonbona Han.


112. Jom Djal Pa Defekt Me 1 Projekt Indirekt Ta Marr Zemren Me Respekt.


113. Pritsha Ti Mu Nal… Pritsha Ti Me Dal… Prit Tash Un Me Te Fal.


114. Pse Zemer Po Lodhesh Pse Veten Pe Munon Kur Pe She Qe Hiq So Ka Te Shkon.


115. N’zemer Kom Haver Qe Me To Gjith Boj Sherr T’miren e T’keqen e Ndajm Perher.


116. Le Te Ndodh Qfar Te Ndodh Un Jom Me Ty Gjith Bota Je Per Mu Jemi Wetem Ne Te Dy.


117. E Di Qi Ulesh , Kur Pshurresh , E Shet Trimnin Weq Qashtu Ngulesh.


118. Un Tdu Edhe T’kuptoj Po Mem Bo Nervoz Kerkon Se Lejoj.


119. Jom Ka Prowoj Me Nejt Rahat Mos Mu Nguc Me Kerkon Po Nafaka Jem Hiq Nuk Po Ma Don.


120. Te Nderova Dhe Te Respektova Vetem Pse Ishe e Ndershme,, Se Dita Se Do Te Mbetesh Shoqe e Botes Se Rrejshme.


121. Te Deshta Pa Asnje Kufi,,, Jo Pse e Kishe Ate Bukuri,, Por Pse Kishe Shpirt e Zemer,, Sikur Ti Nuk Pash Une Femer,.


122. Ste Harrova Une Akoma Edhe Pse Kurr Nuk Do Te Harroj e Di Se Nje Dite Edhe Une Do Te Vdes Por Deri Ne Vdekje Te Rrespektoj..


123. Nuk e Di Tash Se Ku Gjendesh,, Shoqja Ime e Perjetshme ,, Ne Zemren Time Do Te Mbetesh e Paharruar Dhe e Pavdekshme.


124. Ti Je 1 Tatu Qe e Kom Bo Eeh Jom Penduu Ti Je Nje e Kalume Qe Per Mu Tasht Je Harruu.


125. Munohesh Mem Shkatru Jeten Ferr Don Me Ma Bo Amo Si Un ***** Nana S’qet Mo.


126. Te Deshiroj Shum Fat.Jet Te Lumtur e Te Gjat.Kurr Mos u Kthefsh Qafen e Thefsh Ket Deshir e Kam Per Ty…Ti e Din Kush Je .


127. Te Deshta Shum Po Ma Nuk Te Dua Qajo Ma e Keqja Qe Ti Po Me Don Mua.


128. Ma Mire Ishte Jeta Sikur T`mos Ishte Vdekja.Ma e Mire Ishte Dashnia Sikur T`Mos Ish Tradhtia.


129. Me Mesove Si Te Dua.Me Mesove Si Te Dashuroj.Por Kurr Nuk Me Mesove Se Kur Te Humb Si Te Te Harroj


130. Te Dy Do Te Shkojm Ne Ferr Ti Se e Vrave Nje Zemer Te Pafaj Dhe Un Pse Dashurova Vrasesin e Saj.


131. Ende Respekt Per Ata Qe Ver8 Um Respektojn.Ende Dhun e Egersi Per Ata Qe e Teprojn.


132. Ku *** Ken Ma Heret Kta Kullera Mafiasha e Dillera Qe Deri Dje Ken Fmi Tash u Bonen Hitlera .


133. Ti Munohesh Mem Pengu,Ska Dert Lejohet Me Endrru.


134. Kurr S’tkom Dasht Kurr Sta Kom Rras Me Ty Kom Pshtjell Weq Njonin Me 1 Wen Me Plas.


135. Spo Di Qa Me Bo Kur Pe Shoh Qe S’shkon Mo Jom Hi Si Me 1 Tunell Ku o Weq Terr Sdi Qysh Met Thon Po o Sikur Jeta N’ferr.


136. Shum Kan Qef Mem Puth Shum Kan Qef Mem Dasht Shum Kan Qef Me Kalu Me Mu Po Un Weq Njo e Duu.


137. Me Dor Ne Zemer Jom Ka Thom Se Me Ka Marr Malli Per Dikon


138. Kur Je Me Mu Ti Krejt i Bon Nal Zemer Se Kshtu Nuk Shkon…


139. Gjaku Jem i Flliqt Tash Pot Kallxon Ruju Shoq Prej Saj Se Te Helmon


140. Boll Po Munohen Do Zemren Me Ma Plas . Po Apet Se Apet Ajo e Jema Ka Mu Kon (L) .


141. Ata Qe Nuk M’njohin Menojn Qe Po Luj Loja Se Din Qe Kur e Boj 1 Sen Jom I Gatshem Per Pasoja


141. Gabimi i Par Falet , I Dyti Qortohet , I Treti En P*** Te Nones Qohet


142. N’jet Krejt Si Ti i Kom Provu Kom Gabu Po Kurr Ma Nuk Muna Me Pshtu…


143. Von T’ka Ra N’men…Von e Ki Kuptu…Tash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu T’harru


144. Vet Dashte Tash Jeto Me Denim…Rinen e Vjeter Munesh Me Majt Kujtim..!


145. Boll i Meqem Po Don Me Dal Prej Inatit Po Don Mu Kall…


146. Nuk Po Thom Qe Krejt i Kom Po Per Ty Krejt i Boj Nese M’tradhton Ta Fali Po Kurr Nuk Ta Harroj…


147. Sum Kerset Mo Per Jeten Tone Krejt Qka Ndodhi Vetit Ja Bone


148. Pom Dhimesh Met Lon e Po Ta Boj Rrafsh Se Prej Zemres Tem Moti T’kom Qit Jasht


149. Ruju Haver Ruju Te Kom Thon 1her Ik,Ik Se Ti Q* Ropt Krejt Vet,e Se Shti Kerkon N’rrezik


150. Tulifar Veni Tu Hi u Rrita Belagjike Prishtinalike e N’gjak e Rrast Problematike…


151. Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru


152. Ksi Si Un Ska Shum Kerkun Nese Ka Dikun e Kom Qit N’kit Bot Un


153. Me Krejt Dot Lufoj.Luft Me Krejt Do Te Shpall Se Me Don Dhe Te Du Askush Smundet Me Na Nda


154. Sjom Sikur Ato Qe Vetem Endrrojn Qe Kan Frik Nga Hija e Vet Eh Se Din Qfar Dojn


155. Ki Menu Qi T’kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru


156. Munohna Nuk Gzohna…Po Zorr e Kom Pa Ty… Krejt Llom Po Bona Kur Spo Te Sho Me Sy


157. Po Du Sonte Met Gjet…Po Du Sonte Met Pa…Harro Qka Te Thash Po Te Pres Ku Te Lash…


158. Spo Nalna Po Flas…Pot Pengoj Plas


159. Kur T’thom Shuj Ti As 1 Fjal Mos e Thuj Se Une Edhe Pse T’du Muj Shum Shpejt Met Harru


160. Te Duket Esht e Leht Vetmia Herdokudo Do Te Bin N’men Fjalit e Mija


161. Folum Qka Dush Se Mu Sum Prek Se Te Une Emocionet Moti Kan Vdek..


162. Skom Lind Per Me Vujt Jom Msu Me Lujt Kush Osht Viktim Duhet Me u Rujt


163. T’hi N’zemer Boj Qka Du Dal Kur Du Edhe Ta Boj Fuck You


164. Jasht Jom Femer Mbrenda Jom Dreq Mos Me Prek Me Dor Se Djegesh Let


165. Un Jom Qajo e Qimja e Nanes Qe e Luj Horen N’maje T’gjilpanes i Grahi Kerit N’gishta T’kames Per Inati T’njanit


166. Mos Mendo Me Mu Me Lujt Se e Bon Veten Me Vujt


167. Osht Fakt Qe Kom Ndryshu Po Rrethanat Um Kan Detyru


168. Jom Msu Me T`pas Ngat Qdo Dit e Qdo Nat,Po Kom Qef Me Flejt Me Nejt Me Ty Shum Gjat


169. Besoj Ngoj Shoqet Se Ma Mir e Ki,Un T`kallxoj Se Veq 1 Her N`zemer Ki Me Hi


170. Shum Mir Po M`kujtohesh e Di Sa e Mir Me Dasht Ti Bohesh,S’kom Qef Me Ta Bo Llokum T`du Shum Se e Di Qe Tranohesh


171. Kryesorja Qka Kom Dasht Mu ka realizu e Tash Munesh Veq Mem Harru


172. S`kish Met Sen N`ty Mu Ki Dok Si Vorr Ja Je Kon Edhe Ma Heret e Un Jom Kon Qorr


173. Krejt i Blen Me Pare Po Dashnin Sun e Blen Pa Marr Parasysh a T’vyn Hajde Te Un e Gjen


174. Po i Shoh Njerzt Qe Shpinen Ma Paskan Kthy … I Shoh Njerzt Per Rreth Me Plot Inat N’Sy


175. Syn Mos u Mundo Mu Callaku Qe Mem Shti Me Xhelozu..Se Shyqyr Zotit Moshen e Kam
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:36

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:36

TRADHTARE!!!

Tradhtare fajtore
s'meriton të flas
por meriton përjetë
t'mallkoj e në fund të vras

si pate mëshirë
nga unë me u larguar
zemrën time të pa fat
rënd e ke tradhtuar

do të mallkoj për jetë
me lot të pandarë në sy
dhe kurrë s'do të harroj
këtë zezë e tradhëti
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:36

Sa rreze dielli te bukura kishte sot
E brisht ishte fytra e saj pa lot
Mu desh ta ftoja per kafe
U desht te degjoja shume histori
Ne kte bote per ne nuk paska dhembshuri
Dashje pa dashje u derdhen edhe lot
Jeta qenka shume naive
A thua te kete shpresa pozitive

Vertet me pyeti per jeten
Duke e ditur si e kishte te veten
E embel si gjithmon pran meje ecte
Kembkryq mbi stolat e parkut u ulem
Ja nisem se foluri per ore te tera
E nuk e ndjem si iku ora
Papritur u ndjem pakez ftohte
Rastesisht desh i prekem buzet por lulja u tha
U desht te kuptoja qe hallin tim ka
Rreshqiti nje pike loti qe flokun ma lagu
Se a`do te qaja per te, me pyeti papritmas?
E merzitur iku pa mare pergjigjen e cila ishte:

^Sdo te derdh lot per dike qe nga hapsirat e universit do
me veshtroj si nji engjell dhe kte poezi gjithmon do lexoj^
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:37

Pse

Valle se ke degjuar zerin tim
Valle e ke shteruar dashurin
Pse humbe mes gjetheve te dashurise
Duke e ditur qe po afron dita e lumturise

Pse humbi kjo dashuri
Pse mu kthyhe ne vetmi
Ndoshta une u gabova
Ndoshta pa dashur te dashurova

Pse kjo sjellje ndaj meje
Pse ? me vjen çudi
Kurre prane meje ishe ti
Sdo te doja driten e syve te mi
Veç te me falje pak dashuri

Nje nate ne enderr pash
Sikur me sms te thash

“ Atje larte mbi qiellin blu
Po kerkoj dy syt e tu
Jashte bie shi me rebesh
Ehhh pse kjo largesi mes nesh”

Do doja ty te shikoja
Zerin tend te degjoja
Buzen tende ta kafshoja
Zemren tende Bebo ta dashuroja.
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 21 Jan 2010 - 9:19

poezi nga zemra - Faqe 2 94251 Shtrihem pranë teje
dhe vështroj
flokët e tu,sytë,buzët,
krahët,supet,duart,
gjinjtë dhe sqetullat e rruara,
barkun,kërthizën,kofshët
dhe gjënë e parruar,
pulpat,këmbët,
gishtërinjtë e tyre,thonjtë
dhe
fotografinë e tët shoqi mbi mur
që duket sikur më thotë:
“Mos i beso,or mik!
Harrove t’i shikosh unazën.
Ajo të tradhëton cdo natë kur flë me mua!”
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 21 Jan 2010 - 9:19

JETA

E luajtem edhe ne pjesen tone
ne me te madhen,ne JETEN-KOMEDI
e nese na duartrokiten ca caste,
me pas sallen zbrazen indiferente ne qetesi…

E njejta pjese,te njejtet vargje,
ne qe ndrrohemi zhurmshem a ne qetesi,
lindim e vdesim ne ato pak caste,
per te duartrokitur me pas nje aktor te ri…

Komedi e Jetes,tallje e Jetes,
caste te bujshme,e perjetshme jehone,
bukur te luajtem sa caste jetuam,
me e bukur do te ishe ne mungesen tone…
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 21 Jan 2010 - 9:20

VETMIA

Kur ndjehesh i vetmuar
kerkon te te dashurojne,
kur ndjehesh i vetmuar
kerkon te dashurohesh,
kur ndjehesh i vetmuar
kerkon te te kujtojne,
kur te pelqen te jesh i vetmuar
thjeshte martohesh…
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga dajti modh prej Thu 21 Jan 2010 - 9:20

poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 21 Jan 2010 - 9:20

ANKAND I NJE ENDERRE

Kam nxjerre ne ankand enderren time.
Bankiere,prostitute,doktore
nuk kane para ta blejne.
heronj,diva,perendi
lavdi s’u ka mbetur ta rrembejne…

Kam nxjerre ne ankand enderren time
kesaj bote varferisht te pasur,
me idiotesine aq te mencur,
me mencurine aq te fandaksur…

Kam nxjerre ne ankand enderren time
per turmen qe zvarritet perdhe,
per turmen qe paguan vec enderren e vjeter,
per turmen qe frikesohet nga enderra ime e re…
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 21 Jan 2010 - 9:23

HESHT!

Nese nxiton per takim me mua
Mos u perpiq te gjesh fjale te bukura!
Eseninin mos me cito!
Thjeshte eja dhe hesht prane meje,
Te lutem,mos fol,te lutem mos premto!
Per hir te gjuhes tende genjeshtare,
per hir te vesheve te mi shurdhe,
per hir te shume loteve neteve vetmitare,
per hir te shume udheve qe i mbylli nje mur…
Per hi rte nje “me fal” qe s’dua te ma thuash,
per hir te nje “lamtumire” qe s’dua ta degjoj,
per hir te nje “te dua” qe do te te beje te vuash,
per hir te nje “pergjithmone” qe sa shpejt do te shkoje….
Per hir te nje kenge qe s’ma kendon dot,
per hir te nje letre qe kurre s’u dergua,
per hir te nje enderrimi qe enderr s’behet me kot,
per hir te nje kujtimi qe aq shpejt u harrua…
Nese nxiton per te me takuar mua,
te lutem hesht,vec hesht me premto
e nese dhe heshtjet tona do te thone “te dua”,
perseri largoju dhe ne heshtje shko…
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga dajti modh prej Thu 21 Jan 2010 - 9:30

poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251 shume prekese poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Sat 23 Jan 2010 - 5:24

Fjalët e mija ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime vetëm ty të don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me lotë në sy
se keto lotë po derdhën veq për ty
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Sat 23 Jan 2010 - 5:24

Në tër trrupin shikimin ma lëshon
Më pëlqen kur më ngacmon
Me bisht të syrit të vështroj
Buzën ngadal e kafshoj
Ti mendjen ta tranoj
Por që të më ofrohesh, stë lejoj
Plas prej atje dhe vetëm fantazo
Se në realitet më tepër sguxoj
Digjem si prush se as njé her skam të të provoj..
Ndoshta në duar të më kesh për një sekond
Gati shansën ta dhuroj!
Por mos u mashtro më larg me shpresa të vazhdojsh
Se S objekt për njeri skam mu ba
Mor sjam e leht, jam e fshtir të kam than!
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Sat 23 Jan 2010 - 5:25

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Sat 23 Jan 2010 - 5:25

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Sat 23 Jan 2010 - 5:26

Çdo dit pa ty,ështe si një dit pa diëll..!!
Çdo m'brëmje pa ty, ështe si një nat pa yje..!!
Çdo or pa ty,ështe si një nat pa ndjenja..!!
Çdo minut pa ty,ështe si nje minut mos të isha në jet..!!
Çdo sekond pa ty ështe si mos t'më rrahi zemra..!!
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Mon 1 Feb 2010 - 9:38

PERMES TEJE…..ECA…..

Perëndimi mbarsej me absurdin.
Nata po lindte duke klithur një dhimbje të re.
Lehtë pa u ndier eca përmes delirit,
Duke shkelur fjalë që mbyteshin në pellgje pendimi.
Dhe pashë xhelatë që me sëpata harrimi prisnin koka ndjenjash.
Në altar flijimi therrur kujtimet me thika mohimi.
Ëndrrat vetëvriteshin me mbidoza zhgënjimesh,
Kurse shpresat drogoheshin me iluzione.
Yjet përskuqeshin nga pëshpërimat e epshit
Që pështynte nata.
Kafshime vampirësh transformonin engjëjt në demonë.
Ndjesitë ngatërroheshin duke krijuar vorbulla
Lotësh të kripura.
Ngjyrat helmoheshin me gënjeshtra.
Hëna paturpëisht vallëzonte rreth tokës
Dhe qështe me të madhe,
Qeshte duke përtypur yje që rënkonin teksa shuheshin.
Një pulëbardhë heshtëzuar pingul në shpresat e saj
Pikonte dhimbje duke përgjakur detin.
Goja më shkumëzohej nga valë dashurish të enjtura në pritje.
Volla.
Të fundit kafshata puthjesh që kisha gëlltitur,
E bashkë me to vrer malli.
Shpërfytyruar nga shfryrja brutale e epshit,
shqyer, grisur, kafshuar………….koha hapin se ndali.
Asnjë gjurmë nga ai çast.
Një shi indiference mbuloi gjithçka.
*******
Lehtë pa u ndier përmes teje eca.
Asgje s’mbeti nga ai çast.
Vetëm era më shkundte nga supet
Hirin e një zemre te djegur……………………..
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga dajti modh prej Mon 1 Feb 2010 - 20:29

poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251 poezi nga zemra - Faqe 2 94251
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 4 Feb 2010 - 8:01

Melodi e gjalle me sjell kujtesen pran,
te lagur ,
te zhveshur,
te dashuruar,
te thinjur,
te plakur,
por serisht te gjalle
Ndjej tingujt e heshtur,
qe capiten ne pentagram,
Afshi i melodis ,
ende i dashuruar.
Afrohem per te qene sa me prane,
largohem,per te merguar pafundesisht.
Mendohem dhe serisht rikthehem.
ne melodin e viteve te shkuara,
ne melodin e koheve te dashuruara.
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 4 Feb 2010 - 8:02

Dashuria eshte e vertet
e verteta eshte dashuri
dashuria eshte prekje
prekja eshte dashuri
dashuria eshte ndjenje
ndjenja eshte dashuri
dashuria eshte lumturi
lumturia eshte dashuri
dashuria eshte jet
jeta eshte dashuri
dashuria eshte bes
besa eshte dashuri
dashuria eshte mesim
mesimi eshte dashuri
dashuria eshte BOTE
BOTA eshte dashuri..........
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 4 Feb 2010 - 8:02

SE NJOHA HESHTJEN MALLIN TIM

POR NJOHA ENDRREN TE VETMIN KUJTIM,
I SHKRUAJ QIELLIT QE LOTI ME MBULON
I SHKRUAJ,I SHKRUAJ ENDRRES QE MUA ME SHKALLMONTE ,
ISHTE DIT E HESHTUR EDHE QILLI LOTONTE,
E NJE MALL I LARGET MUA ME MBULONTE,
HESHTA E HESHTJA ME VRISTE,
SE ZEMRA E HESHTUR KET NUK E PRISTE,
HUMBA NE SYT QE I FALIN DASHURI,
NE SYT QIELLORE QE FALIN KALTERSI,
U NDALA NE BOTEN E LARGET,
E ENDERRAT SE DI KA ME BARTEN,
UDHETOVA NE KOHET E JETES E LOTIN VON E KUPTOVA.
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Thu 4 Feb 2010 - 8:03

Sa më pëlqen jeta

Në natën e heshtur
në ëndërrat pambarim
kërkoja veç një emër
flisja për dashurinë!

Kërkoja një prekje
ndoshta dhe një kuptim,
vallë si t´ja vë unë emrin
vuajtjes në shpirtin tim?

Vallë si ta quaj këtë ëndërr
po ndjenja ç´emër ka,
po vallë sytë e bukur a mundem
edhe njëherë me ti pa?!

Do mundem vallë në zemër
të të hyjë ngadalë
që edhe unë të kuptoj
ç´është dashuri e parë!

Do mundem vallë një emër
këtij shpirti t´ja kushtoj
që dhe pastaj të them
ohhhh Zot, vetëm Ty të dashuroj!

Pastaj do të them,
në ëndërra unë besoj,
ndoshta dhe vetëm më sy,
jetë do të dhuroj!

Një jetë plot me mall
me lule plot aromë,
një jetë që kurrë s´do shuhet
nga dashuria jonë!

Se jeta është vetëm lule,
si yjet me shkëlqim,
ashtu si zemrat tona
do ruajnë dashurinë!

Sa më pëlqen kjo jetë
kur Ti më dashuron,
sa më pëlqejne lulet
kur janë plotë aromë !
poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 2 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Vizitor prej Thu 4 Feb 2010 - 8:07

poezi shum e prekshme ama e sinqert prej shpirti po ende ska mri kijameti jeta vazhdon.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Ardii prej Thu 4 Feb 2010 - 10:37

Ju Luta Zotit T’me Dhuroj Pasuri
Ai Me Dhuroi Shendet
Ju Luta Tme Dhuroj Bukuri
Ai me Dhuroi Mencuri
Ju Luta Zotit Tme Dhuroj Fat
Ai Me DHuroi ty
Ardii
Ardii
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Drenic ForEver
Postime Postime : 3698
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/01/2010
Hobi Hobi : BeAt bOx

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 4:44

Ti fali syt,nese ti i shkon
Ti fali duart nese ti i shtrengon
Ta fali shpirtin,nese ti me perqafon
Ta fali zemren,nese ti me don...
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 4:47

Saher bie nata
ti vjen me ledhaton
me duket sikur jam ne enderr
dhe dikush me zgjon
por kur syt i hap
e shof se ti je shum larg
krahet i zgjas
dua hijen te ta kap....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 4:48

Nuk e di ku jetojn engjujt
ne qiell apo ne tok
por nje gje e di me siguri
qe nje engjell
po lexon mesazhin tim tani....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 4:57

Kam shkruar dhe shkruaj perseri
keto qe po i shkruaj,nuk jan poezi
por jan ca fjal qe i ndjej tani
te cilat burojn nga shpirti
dhe i thuri VETEM PER TY....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 4:59

Nese do gjeja rrugen
per te hyr ne zemren tende,
do t'i fshija te gjitha gjurmet
qe askush te mos na zbulonte....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 5:02

Deshiroj te te shof me sy
te mos me djeg malli per ty
sikur te isha rreze hane
do te hyja ne dhomen tende
te te prek,dhe te te ndjej
buzeqeshjen e humbur
un prap te ta kthej....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 2 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi