Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
poezi nga zemra - Faqe 3 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

poezi nga zemra

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty poezi nga zemra

Mesazh nga marakoni prej Tue 19 Jan 2010 - 13:14

First topic message reminder :

A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer
marakoni
marakoni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : shujeee mosss te nine kat se tjapi nje kiss tani
Postime Postime : 123
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/01/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë


poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga **Jeta** prej Tue 9 Feb 2010 - 5:05

Nje enderr plot ngrohtesi dashuri,
nje enderr plot emocione dhe ndjenja
nje enderr plot vuajtje dhe mendime
nje enderr ku mund te them TE DUA
dhe shpresoj se nuk do te jet vetem enderr.....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Tue 9 Feb 2010 - 9:50

Si ndihem pa TY
poezi nga zemra - Faqe 3 1197445093-trendafili-1


Ku me ike ku humbe ku u trete
nj? plage ne zem?r me mbete
nj? zjarr q? kurr nuk shuhet
nj? em?r q? perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.
S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur t? dy vet?m rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!
S'e di c'mendim ke ti p?r mua
Kur t? shtrengoj por s'them t? dua
Kur them se vdes p?r buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?
S'e di c'do t? ndodh? me ne t? dy
Sikur t? mos jem me me ty
Sikur kjo ender t? ndalet nj? dit?
S'e di a do t? shoh me o drite?
S'e di pa ty ?do b?j o yll
Pa ty kjo bot? me duket nj? pyll
Pa ty kjo bot? s'do k?t? kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.
S'e di valle a do t? duroj
Pa e puthur me at? goje
Pa e prekur me at? dor?
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.
S'e di sa gjat? do t? vazhdoje
Por di sa shum? t? d?shiroj
E di sa shum? ti me gezon
Kur pak v?mendje me kushton.
E ndjej se shum? do t? t? dua
Sa kohe k?to buze do me puthin mua
Sa kohe q? zemra do t'me punoje
Emrin t?nd do t? kem ne goje.
S'e di sa shum? do t? zgjase kjo jet?
S'di si do shkoje ne t? v?rtet?
Por di?ka di me siguri
Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum p?r bezdisjen
n?se t? thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime q? sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frik?
crendesi ka n?se jeta ime ?sht? shkretire
n?se shpirti sme buzeqesh
n?se dhimbja me trete
r?nd?si ka q? jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete p?r ty!
Do shkosh t? thash
po un cfar t? t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zem?r mallin tim!
Sa her? q? shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka ve? mall, ve? mall p?r Ty
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Tue 9 Feb 2010 - 9:53

SYRI IM
Syri imë mori shikimin tuaj
Unë brenda shpirtit ndjej detin
Ju jeni engjull i butësive
Koka juaj mban syze te errta
Nga lartë shikoi dhëmbjet
Digjet zemëra për bashkim
Zugu largë fluturon
Unë i humbur në përjetim
Ngjyrat më shoqronin
Ti levizje nga koka ime
Shikoja trupin tuaj
I shoqruar me kujtime
Deti ujin më nuk mbanë
Zemëra juaj fiton dashuri
Ju jeni engjulli në ngushllim
Jeta humbës i madh.
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Tue 9 Feb 2010 - 9:53

JETA IME
Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj…!!!
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Tue 9 Feb 2010 - 9:54

dashurin e vjeter sot perseri e pash
vetem e shikove e asgje si thash
aj e uli koken sikur sme shikonte
e pash se ne faqe loti i pikonte
e di se me donte ende si me par
por fammiljet tona neve na ndan
desha me e ndal ti them disa fjal por
se gabimet do tia fal
ti uroj fat ne dashurin tjeter
e ti them haroe dashurin e vjeter
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Mon 15 Feb 2010 - 7:04

Dua te mar frume ..
po jam e bukosur..
dua te shokoj syte e ty..
po u verbova..
dua te therras emrin tend..
por me bene memece nuk mundem..
dua te digjoj zerin tend..
po me shurdhuan nuk munde...
dua te fluturoj te vi tek ty...
po me prene krahet nuk mundem..
dua te eci sedi se ku ...
po me prene kembet..
dua dua te bej gjithcka po nuk mundem
Dua te vdes ...
po skam as zemer sa me moren...
dhe ma hodhen ne fund te oqeanit...
dua dhe te qaj po skam as sy se me verbuan..
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Mon 15 Feb 2010 - 7:04

Te kesh frik te qash..
dhe ta besosh te verteten
nuk edi, cuditem me veten
pse ndodhin ato qe ti nuk i do
pse ndodhin te gjitha te keqijat
kur ti nuk je gati ti presesh
sa cudi...
pse Zoti ta mer forcen per te jetuar
pse Zoti te mer gjithcka
dhe sje ne gjendje ta perballosh
sa cudi,
pyetje pa pergjigje..
te kesh frike te jetosh
dhe thua, se dua me Jeten...
dhe pastaj pergjigjesh
pyetjeve qe jua ben vetes..
sa cudi....
a ka pergjigje per pyetjet qe ja ben vetes?...
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Mon 15 Feb 2010 - 7:05

Te jetosh me njeres qe ste duan...
apo mos te ta shprehin, ate qe duan per ty..
dhe te lesh menjan nje njeri ..
qe mendon vetem per ty..
kjo eshte c'menduri...

Te ecesh si e marre..
mbi kater rrota..
dhe te lutesh zotit
te te mare ne boten tjeter...
edhe kete cmenduri mund ta quash..
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga WebMaster prej Mon 15 Feb 2010 - 7:05

Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam


Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere


Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrinine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!
poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc Pytje & Përgjigje poezi nga zemra - Faqe 3 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 18:59

Te humba ne momentin qe te desha
jeta ime...
Nuk qava
vetem heshta...
Heshtjen me le kujtim,
ca radhe
shkujdesur hedhur..
Te humba loti im i derdhur,
puthje enderre
dora shtrenguar pa frike...
Te humba,
por jam e qete
Shpirtevogelsia jote
mbetet vec
nje kujtim i mbetur larg....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:00

E dua diellin kur lind e perendon
                   E dua hehen kur naten ndriqon
                   E dua bilibilin kur embel kendon
                   E dua kengen kur jehon
                   E dua peshkun kur I lir noton
                   E dua detin kur I qet qendron
                   E dua natyren kur gjelbrohet
                   E dua zemren kur dashurohet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:00

Do te doja 

                    Do te doja te jem buzeqeshja,
                    Qe te  buzeqeshje qdoherë
                    Do te doja te jem lot
                    Qe te mos qaje asnjeherë
                    Do te doja te jem endrra
                    Qe te me shoesh qdo natë
                    Do te doja te jem zemra
                    Qe te jetoje me gjatë
                    Do te doja te jem zog
                    Qe te kendoj qdo mengjes
                    Do te doja te jem diell
                    Qe te ngrohë qdohere
                    Do te doja te jem hene
                    Qe naten ty ta ndriqoj
                    Do te doja te jem kenga
                    Qe ne vetmi te shoqroj
                    Do te doja te jem lule
                    Qe kopshtin ta zbukuroj
                    Do te doja
                    Qfare sdo doja

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:00

Si nje …

                Si zogu fluturoj ne kaltersin e qiellit 
                   Shijoj bukurinë e keasj madheshtie hyjnore
                   Nga pema ne pemë, nga dega ne degë
                   Ndjej eren e kendshme te luleve

                   E ndjej knaqesinë e jetes
                  Lundroj ne kete hapsire t’pafund
                  E ndjej freskin e eres 
                  Floket mi perkdhel

                  Si nje yll ndriques
                  Ndriqoj bashke me henen
                  Si nje yll meteor shkeputem nga qielli
                 E ndriqoj token

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

poezi nga zemra - Faqe 3 Empty Re: poezi nga zemra

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi