Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

+72
Robi dashuris
serxho kasa
Princ
bekimi
Lazdrane
Xhan
mister.albania
Sasha
Gon!
LaDescarada
Maksi
Idda
Fata
Star Angel
Space
Eriku
Labja
Shkembi
Besa
Aяtємιѕα
Daku
Emona
Next
Anakonda
zymer
Erti
Dori_sweet
dajti modh
Milingona
Arabela
EMI
Klio
Durrsaku
stralli
Darius
Ambra
Tonii
Anila
Ajo goca
AlBora
[M!mO]
Єямєℓiиdå
bobi 10
Elvira-
Poeti Dhimbjes
kasperi
Bleta
**Jeta**
Anonim
Alberti
fidani
Neta E
bebushi
Lolita
zafina
Roksana
Kavaljeri
SUZI
Lot i derdhur
qershicka
Shaban Cakolli
leona
rifati
gesti
Gjakush Tana
Aristogata
Kotelja
xhoel
clod
CuN@BosS/
anetar
WebMaster
76 posters

Faqja 17 e 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Fri 13 Feb 2009 - 11:36

First topic message reminder :

Shumezo valet e detit me yjet qe jane ne qiell...dhe do te zbulosh sa te dua.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:16

Dashuria nuk njeh moshe.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sat 13 Oct 2012 - 22:22

Më than se Dashuria është sëmundje, Unë u thash nuk dua ta gjej ilac për të...
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:26

Të puth pak buzët e tua se mbase ka mbetur pak helm
për mua
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:27

c'eshte dashuria?tere libri ne nje fjale,tere oqeani ne nje pike loti,shtate pale qiej ne nje shikim,furtune ne nje psheretime,rrufe ne nje prehje,nje mije vjet ne nje cast.kjo eshte dashuria
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sat 13 Oct 2012 - 22:27

Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:30

mister.albania shkruajti:Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
jo,,,dua te provoj helmin tend jo mjaltin,,, Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 3666372071 looool
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sat 13 Oct 2012 - 22:31

Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
jo,,,dua te provoj helmin tend jo mjaltin,,, Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 3666372071 looool
S me pelqejn kur me servirin helm e urrej kete xhest ndoshta ngaqe une se kam bere kurre
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:33

mister.albania shkruajti:
Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
jo,,,dua te provoj helmin tend jo mjaltin,,, Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 3666372071 looool
S me pelqejn kur me servirin helm e urrej kete xhest ndoshta ngaqe une se kam bere kurre
ne menure figurative ethashe,,mos e merr kaq seriozisht,,, eeww nuk e tahshe ne kuptimin e te servirurit helm se as une sdo e beja kurre,,,thjehst ne kuptimin e te zbuluarit e nje shije tjeter te ndjenjes me te madhe njerezore,,,


Edituar për herë të fundit nga Arabela në Sat 13 Oct 2012 - 22:34, edituar 1 herë gjithsej
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sat 13 Oct 2012 - 22:33

Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:
Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
jo,,,dua te provoj helmin tend jo mjaltin,,, Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 3666372071 looool
S me pelqejn kur me servirin helm e urrej kete xhest ndoshta ngaqe une se kam bere kurre
ne menure figurative ethashe,,mos e merr kaq seriozisht,,, eeww
Jo pa merak thjesht me pelqen te flas ato qe ndiej :5454787:
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:35

mister.albania shkruajti:
Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:
Arabela shkruajti:
mister.albania shkruajti:Jo helm s kam po afrohu se kam shume mjalt eeww
jo,,,dua te provoj helmin tend jo mjaltin,,, Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 3666372071 looool
S me pelqejn kur me servirin helm e urrej kete xhest ndoshta ngaqe une se kam bere kurre
ne menure figurative ethashe,,mos e merr kaq seriozisht,,, eeww
Jo pa merak thjesht me pelqen te flas ato qe ndiej :5454787:
:5454787: :5454787: Neutral
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sat 13 Oct 2012 - 22:38

Je shume e dashur :5454787:
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:40

Kur te bije shi, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Sat 13 Oct 2012 - 22:41

-E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sat 13 Oct 2012 - 23:34

Thone se dashuria eshte
misterioze,magjike,k­omplekse,e veshtire,imazh provokues ne
mendime,gezim,e pamatshme,ekstaz e papercaktueshme.Dash­uria eshte
durim,eshte miresi.Ajo nuk eshte xhelozi,as krenari.Dashuria
eshte.....dashuri.Te­k secili ajo shprehet ne menyra te ndryshme.Eshte e
rendesishme te qendrosh ne dashuri,jo te biesh ne te.Dashuria eshte ajo
fije qe mban te lidhur dy njerez,e qe con ne besimin,intimitetin dhe
ndervaresine e tyre.Dashuri do te thote ti qendrosh prane dikujt qe ka
nevoje per dashuri,dhe per dike qe te kujdeset per te.E kunderta e
dashurise eshte frike dhe prandaj nuk ka frike ne dashuri.Dashuria e
vertete eshte bekim i natyres.Nese do dashuri duhet te dashurosh.Ajo nukmund te blihet.Ajo eshte force qe sjell unitet dhe harmoni..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Oct 2012 - 10:56

Me ty më qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty më ngrohte dielli edhe kur biente shi.
Ty të besoja edhe kur më gënjejshe.Me ty bisedoja edhe kur ëndërroja !!!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Thu 18 Oct 2012 - 5:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Arabela Thu 18 Oct 2012 - 6:11

kur e gjen nje shpirt si shpirti yt ,,ta dish qe ate e lendon cfare te lendon dhe ty,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:53

Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft.... Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:54

Love makes the world go around

Gold makes the world go around too


Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jetondashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehereKur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshurNdoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme
te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:54

Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuajDashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrinDashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithckaDashuria eshte gezimi per tu bere dy.

Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjave[b]Dashuria
eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh
ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene
ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
[/b]

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:55

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje
porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe
per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi .....
jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes
komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne
qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs
nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:55

Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:56

Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik


Nëse më do, dua që ta dish se jo nuk je i vetmi


Dashurija eshte si era e nxehte


Pa puthje ska dashuri..


Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 16:56

Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar
te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e
harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 18:49

Dashuria eshte nje ndjenje e forte dhe e thelle perzemersie, simpatie
dhe pelqimi, drejtuar ndaj nje personi, nje kafshe, nje objekti ose
ndaj nje koncepti, nje ideali. Ose, mund te perkufizohet nga nje
kendveshtrim tjeter(shkencor) si nje impuls i shqisave tona drejt nje
personi te caktuar.

Por kur thuhet 'dashuri' gjithmone te vjen ne mendje ajo ndaj nje
personi. Ajo ndjenje te perfshin deri ne palce. Te ben nje seri gjerash
qe as nuk e imagjinoje. Te ben edhe shkrimtar te talentuar. Por se cfare
eshte... nuk dihet.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 18:50

Dy te dashuruar kane qe te dy nga nje flater. Duhet te jene te perqafuar
qe flatrat te behen dy dhe keshtu te mund te fluturojne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 18:50

Dashuria eshte keputja e nje luleje, por ajo lule ndodhet ne buze te gremines.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 18:51

Dashuria është një takim mes meje dhe asaj, diku, dikur! Sa më shumë të kemi për të treguar, folur, aq më gjatë zgjat takimi ...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 18:51

Ç’është dashuria?
Dashuria është dorëzimi. Dashuria është shkaku i dashurisë. Dashuria
është të kuptosh. Dashuria është një muzikë. Dashuria dhe shpirti fisnik
janë e njëjta gjë. Dashuria është poezia e trishtimit. Dashuria është
vështrimi i shpirtit të thyer në pasqyrë. Dashuria është kalimtare.
Dashuria është të mos thuash kurrë që jam penduar. Dashuria është
kristalizim. Dashuria është të japësh. Dashuria është ndarja e një
çamçakëzi. Dashuria kurrë nuk vihet re. Dashuria është një fjalë boshe.
Dashuria është të takosh Zotin. Dashuria është një dhimbje. Dashuria
është të jesh sy më sy engjëllin. Dashuria
është tek lotët. Dashuria është pritja në kokë të telefonit. Dashuria
është një botë e tërë. Dashuria është kapja dorë për dore në kinema.
Dashuria është një dehje. Dashuria është një bishë. Dashuria është një
verbëri. Dashuria është të dëgjosh zërin e zemrës. Dashuria është një
qetësi e shenjtë. Dashuria bëhet temë nëpër këngë. Dashuria i bën mirë
fytyrës. Dashuria është malli ndaj një personi që do ta përqafosh fort
dhe të duash të rrish me të. Është të dëshirosh se duke përqafuar atë
harron gjithçka në botën e jashtme. Është malli i njeriut për të gjetur
strehë të sigurt për shpirtin e tij.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga mister.albania Sun 21 Oct 2012 - 7:59Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,

neve na kujton, pse ja vlen per te jetuar!
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Wed 24 Oct 2012 - 3:21

Ndjenja fajit si lulja majiti
ndjenja dashuris=me ndjenjen e vetmis

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Sun 4 Nov 2012 - 3:33

Nganjehere ndihemi sikur gjithcka po shkon keq per cdo gje eshte faji yne! Nganjehere ndihemi sikur c'u tha u be,sikur e dashuria nuk po vjen e gjitha prane zemres sone. Keshtu ketu ka dicka te gabuar ne biseden me zemren tende,nje trishtim mund te te hedhe poshte por do ngrihesh perseri.Meso nga gabimet e tua,mos u dorezo sepse heret a vone do fitosh dhe do jesh e lumtur me personin brenda zemres tende!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:57

Gjuha e dashurise eshte nje gjuhe sekrete dhe shprehja e saj me e larte eshte nje perqafim i heshtur. Kush nuk ka parë grua të dashuruar nuk mund të thotë c'është gruaja ..!Nëse dashurohesh, dashurohu me flakën ose me valën jo me sytë e kaltër se kthehesh në det të çmendur pendimi...Preferoj te kercej vetem ne qender te vetmise time sesa ne qoshen e jetes se dikujt..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:57

Nëse e kaluara të troket ne derë ti...MOS E HAP... Nuk ka hapësirë për ato që të kanë kthyer shpinën..!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:57

Dikujt që dikur i kam thënë "TE DUA" nuk do mundem ti them dot kurrë "SHOK".

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:58

Te kerkosh arsyen pse nje dashuri mbaroi... Eshte si te kerkosh arsyen per te cilen ajo filloi ...!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:58

Dashuria eshte kripa e jetes, jeta pa dashuri s'ka asnje shije.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:58

Sigurisht eshte veshtire te jesh pa dashuri tek ende ke deshire te dashurosh,por shume me veshtire te te dashurojne kur nuk e do me dashurine.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:58

Fati mund te vendose kush mund te preke jeten tende, por
vetem zemra vendos kush mund te te preke shpirtin...! ♥

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Nov 2012 - 3:58

Nuk ka dashuri pa dhembje dhe nuk ka dhembje pa dashuri!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 17 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 17 e 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi