Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E panjohura-poezi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

E panjohura-poezi

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 2:39

E pash të arsyeshme ta hap këtë temë
edhe për vogëlsinë tonë, edhe ne që nuk jemi poetë, të japim kontributin
tonë me atë çka dijmë!

Po e filloji me qytetin tim e ku dalë pastaj, një Zoti e di..ë


MITROVICË

Sa Shumë më dhemb zemra
Për fjalën Pavarësi,
Athua moj Mitrovicë -
Do ta kesh edhe Ti??

Më dridhet edhe dora
Kur këto vargje shkruaj
Nga frika në zemër
Mos po mbesesh e huaj!!!!

Athua do valoj Flamuri
Në jug e në Veri
Apo do të mbetesh
E ndarë nga ky gji??
----------------------------------

A dëgjoni ju një klithmë nga varri?
A dëgjoni një thirrje tek blini?
A dëgjoni more ju qe pranuat ndarje?
A dëgjoni thirrje nga ISA BOLETINI?

Pse më lat në dorë te shkaut?
Pse më ndat nga gjiri i vellaut?
Pse kullën ma lat shkret?
Pse mua më lat atje vet???

Nuk meritova te më ndani
Nuk luftova të jetoni të ndarë
Luftova për t'i bashkuar
E gjithë popullin SHQIPTAR!!

Mbi këtë lumë të uruar
Rrethojat me gjemba qëndrojnë
Ne qytetin tim te lindjes
As varret s'mund ti vizitojm!

Do ju mallkojnë nënat
Që mbetën me duar në gji
I dhanë më të shtrejtit e tyre
Që ne të jetojmë në liri!!!!!!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 2:42

Dhembje e shtuar..

Pse m'i fut kthetrat ne zemer
Moj dhembje e bekuar
Pse nuk me len te harroj
Por vjen duke i shtuar!

Nuk kame fuqi mbinjerezore
Te perballoj me shum
Kjo enderr e uruar qe pash
Me shtoi dhembje pa fund!

Ishim se bashku moj zemer
Tek shtepia ku u linda
Por kjo ishte vetem enderr
Veteveten veshtir e binda!
--------------------------------------
Sonte....

Sonte me dhemb koka
Nje dore e kerkoj
Te ma ferkoj ballin
Ndoshta do me kaloj!

Syt mu mbushen lot
Kur mendova ku je
Te ma ferkosh ballin
Kurr mundesi nuk ke!

Ne kete nate me shi
Dola te thirra ne emer
Athua me degjove
Se mu qa kjo zemer!
------------------------------------
Nuk jame guximtare...

Po me dridhen duart
Shkronjat s'po i shof fare
As forc nuk me mbeti
S'jam me guximtare!

Mu kujtua Babi
Kur fliste per trimeri
Me thonte ,,me ngjan mua''
Trimeresh do jesh dhe ti!

Babi im i dashur
Do ta them te verteten
S'me mbet forc as trimeri
Te gjitha me Ju u treten!

Pse iket nga une
Me lat te vetmuar
Mbeta dhe pa engjellushen
Me zemer te shkrumuar!

Ajo ishte o Babi
Pjese e zemres sime
Kur te qane, perkdheleni
E kerkon doren time!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 2:44

Nese.....

Nese me shef te perlotur
Mos u cudit
Kjo eshte perditshmeria
Qe e kam cdo dite!

Nese jame e buzqeshur
Mos me beso
Kjo eshte nje genjeshter
Se zemra vajto!

Nese ma degjon zerin
Ky nuk eshte kendim
Eshte denesja ime
Thjesht eshte nje vajtim!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga dajti modh prej Wed 2 Nov 2011 - 2:54

e panjohura shkruajti:Nese.....

Nese me shef te perlotur
Mos u cudit
Kjo eshte perditshmeria
Qe e kam cdo dite!

Nese jame e buzqeshur
Mos me beso
Kjo eshte nje genjeshter
Se zemra vajto!

Nese ma degjon zerin
Ky nuk eshte kendim
Eshte denesja ime
Thjesht eshte nje vajtim!
.. urime kjo me pelqen me shume E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 3427339532
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Naki prej Wed 2 Nov 2011 - 11:45

e panjohura ne keto poezi ma perkujton nje mike timen . Komplimente per poezit
Naki
Naki
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtinë
Postime Postime : 1460
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/01/2009
Mosha Mosha : 50
Hobi Hobi : Peshkimi

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 11:49

dajti modh shkruajti:
e panjohura shkruajti:Nese.....

Nese me shef te perlotur
Mos u cudit
Kjo eshte perditshmeria
Qe e kam cdo dite!

Nese jame e buzqeshur
Mos me beso
Kjo eshte nje genjeshter
Se zemra vajto!

Nese ma degjon zerin
Ky nuk eshte kendim
Eshte denesja ime
Thjesht eshte nje vajtim!
.. urime kjo me pelqen me shume E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 3427339532
Ju faleminderit! E panjohura-poezi 18656
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 11:51

Naki shkruajti:e panjohura ne keto poezi ma perkujton nje mike timen . Komplimente per poezit
Persh.nuk i dihet ndoshta jame une E panjohura-poezi 617475
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Naki prej Wed 2 Nov 2011 - 11:52

e panjohura shkruajti:
Naki shkruajti:e panjohura ne keto poezi ma perkujton nje mike timen . Komplimente per poezit
Persh.nuk i dihet ndoshta jame une E panjohura-poezi 617475
Ishalla del ashtu e panjohura [724516]
Naki
Naki
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtinë
Postime Postime : 1460
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/01/2009
Mosha Mosha : 50
Hobi Hobi : Peshkimi

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 11:59

E ndjeva!

E ndjeva nje dhembje ne zemer
Me rreshqiten ca lot pa prit
Mu duk nje ze i embel nga larg
Me thrriste zemer e shpirt!

Nuk ishte thirrje per mua
Ishte nje imagjinat
Kujt do ti bije ndermend
Te me thrras ne kete nate

Edhe po te me thrriste zeri
Pergjigjeje nuk do kete
Jam e lodhur nga dhembja
Fjala ne fyt do me mbet!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 12:01

.........

Jam ulur pran nje trungu
E kujtoj kohen e shkuar
Iku sikur kurr mos te ishte
Me la te jetoj e vetmuar!

Me la te re e pa pervoj
Me la mu atehere
Kur asgje nga jeta
S'dija te kuptoj!

Ku more krih qe fluturove
Pse nga une i fshihje vall
Kishe krih po nuk i vereja
Ti ishe Engjull i gjalle!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 12:03

Sikur ta dija...

Po ta dija se c'me pret ne jete
Shekspirin s'do e lexoja kurr
Gadi me doli nje lloj tragjedie
Qe nuk e kisha menduar!

Tragjedi pas tragjedie me ndodhen
Por mendjen e ruajta te kthjellur
Nuk lejova askujt te me perul
Te mbetem si nje leck e hedhur!

Nese dhembjen e shprehu me shkrime
Mendjen e kam te shendosh
Gjithmon mbeta ballehapur
Per kete ja vlen te jetosh!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 12:04

Ëndërr dhe lot!

Të ëndrrova si dikur
Kur ishe në jetë
U mundoja ngadal
Kokën tek Ti me mbështet!

E ofrova kokën pran
Dhe dashta ta mbështes
Eh, ky gjum ç'më doli
Mbeta duke dënes!

Syri i mbushur lot
Nuk dinte të ndaloj
U zgjova sot e mërzitur
Erdha të të vizitoj!

E mbështeta kokën
Mbi gurin e varrit
Mendova për veten time
Athua mbeta kafshatë e djallit?

Nuk po më flet zemra
As unë zë nuk lëshova
Loti t'i thonte te gjitha
Putha gurin e u largova!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 12:05

Mos beso....

Po të thoja jam mirë
Do të ishte gënjeshtër
E për rrena të tilla
Duhet të jesh mjeshtër!

Të te them se nuk vuaj
E di që s'do besosh
Kështu shkruaj si ndihem
Që të me kuptosh!

E di që nuk i dëshiron
Lot në sytë e mi
Më thuaj si t'i ndal
Unë s'po kam fuqi!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 8:51

E panjohura-poezi 2614581425 ----------Babi----------

Neser do te festojm
E ti me ne nuk je
A e din ore Burr
Se sa keq me le?

Me le me lot ne sy
Mbeta me krih thate
E mundoj veteveten
Mos t'me shofin si te ngrat!

Kur te gjithe do te mblidhen
Festen me me urua
Te betohem Babi
Nuk kam me lotua!

E mbaj mend kur me thoje
,,Loti s'te ka hije''
E dij Babi e dij por...
Qohu he Burr fshije!

Nje lule mbi varr
Eshte nje urim nga une
Ma perqafo Engjellushen
Thuaj se e dashta shuuum!!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga dajti modh prej Sun 6 Nov 2011 - 9:00

e panjohura shkruajti:Mos beso....

Po të thoja jam mirë
Do të ishte gënjeshtër
E për rrena të tilla
Duhet të jesh mjeshtër!

Të te them se nuk vuaj
E di që s'do besosh
Kështu shkruaj si ndihem
Që të me kuptosh!

E di që nuk i dëshiron
Lot në sytë e mi
Më thuaj si t'i ndal
Unë s'po kam fuqi!
..

........................................

kjo me pelqeka me shume nga te gjithaE panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:02

-------Athua....????-------
Athua a e vrejtet pranin time
Tek koka kur Ju erdha
A mi degjuat lutjet-pa lot
Qe per ju i bera?

Athua Ju bezdisi fakti
Qe lot nuk leshova?
Jo,jo mos mendoni qe e kisha te leht
Me zemer vrrullshem vajtoja!

Engjellusha ime...
Te perqafova shum
Me mendje u mundoja
Atje te futesha edhe une!

Eshte e fort Nena
Me shum se dikur
Thuase ne vend te zemres
Me ka mbet nje gur!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:07

dajti modh shkruajti:
e panjohura shkruajti:Mos beso....

Po të thoja jam mirë
Do të ishte gënjeshtër
E për rrena të tilla
Duhet të jesh mjeshtër!

Të te them se nuk vuaj
E di që s'do besosh
Kështu shkruaj si ndihem
Që të me kuptosh!

E di që nuk i dëshiron
Lot në sytë e mi
Më thuaj si t'i ndal
Unë s'po kam fuqi!
..

........................................

kjo me pelqeka me shume nga te gjithaE panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 51319 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 3325905132 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251 E panjohura-poezi 94251
E panjohura-poezi 340427 Ju falenderoj dajti modh qe me lexoni...
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga WebMaster prej Sun 6 Nov 2011 - 9:09

e panjohura shkruajti:E panjohura-poezi 2614581425 ----------Babi----------

Neser do te festojm
E ti me ne nuk je
A e din ore Burr
Se sa keq me le?

Me le me lot ne sy
Mbeta me krih thate
E mundoj veteveten
Mos t'me shofin si te ngrat!

Kur te gjithe do te mblidhen
Festen me me urua
Te betohem Babi
Nuk kam me lotua!

E mbaj mend kur me thoje
,,Loti s'te ka hije''
E dij Babi e dij por...
Qohu he Burr fshije!

Nje lule mbi varr
Eshte nje urim nga une
Ma perqafo Engjellushen
Thuaj se e dashta shuuum!!

E panjohur me ke kthyer kohen pas me kete poezi un babin se kam edhe me mungon shume .Flm Per keto poezi qe solle ne kete Shoqeri edhe ne kete ne Forum .Te bukura edhe me domethenje po kjo poezi e babit me pelqej shume :qajjjjjj:
E panjohura-poezi 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  E panjohura-poezi 30l12rc Pytje & Përgjigje E panjohura-poezi 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga dajti modh prej Sun 6 Nov 2011 - 9:29

ti i ben me rime..

prandaj me pelqen..

edhe pse e panohur..

poete po te them ..

.............................E panjohura-poezi 3325905132
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:35

Klea shkruajti:
e panjohura shkruajti:E panjohura-poezi 2614581425 ----------Babi----------

Neser do te festojm
E ti me ne nuk je
A e din ore Burr
Se sa keq me le?

Me le me lot ne sy
Mbeta me krih thate
E mundoj veteveten
Mos t'me shofin si te ngrat!

Kur te gjithe do te mblidhen
Festen me me urua
Te betohem Babi
Nuk kam me lotua!

E mbaj mend kur me thoje
,,Loti s'te ka hije''
E dij Babi e dij por...
Qohu he Burr fshije!

Nje lule mbi varr
Eshte nje urim nga une
Ma perqafo Engjellushen
Thuaj se e dashta shuuum!!

E panjohur me ke kthyer kohen pas me kete poezi un babin se kam edhe me mungon shume .Flm Per keto poezi qe solle ne kete Shoqeri edhe ne kete ne Forum .Te bukura edhe me domethenje po kjo poezi e babit me pelqej shume E panjohura-poezi 969217
Isha shum e lidhur me Babin,dhe kur lexoja poezi te shumta per Nenen,gjithmone mendoja: Pse kaq pak shkruhet per Baban,por kurr nuk mendova qe te shkruaj pas humbjes se Tij!
Flm.Klea
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:38

dajti modh shkruajti:ti i ben me rime..

prandaj me pelqen..

edhe pse e panohur..

poete po te them ..

.............................E panjohura-poezi 3325905132
Flm.Kam ca poezi pa rime,por keto i shkruaj me teper!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:46

.................
Një herë dashurova me shpirt e me zemër
Nuk do ja uli vlerën do e ruaj at emër
Ai është emër i shenjt por pa ardhmëri
Është emër që mbeti në zemër, DASHURI!

E humbur e futur atje thell nën tokë
Dashuri e pangopur e ruajtur me lot
Asgjë nuk më lë prapa përveç mallëngjimit
Dhe një lule të tharë që e quaj,,Lulja e kujtimit''
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:54

Qiriu i merzitur....

Të shkruaj me dritë të qiriut
Tani edhe ai ngadalë po fiket
Apo nuk don t'mi shoh lotët
Nga unë filloi të mërzitet!

Pse o i bekuar nuk ndriçon?
Pse ma shuan edhe këtë dritë?
Të lutem, mos më le në gjysmë
Shkrimin dikush është duke prit!

Unë do shkruaj edhe në terr
Por kam frig mos po gaboj
Po shkruaj diçka që nuk duhet
Kam frig mos po i lëndoj!

Edhe pak dritë të lutem shumë
Nuk kërkoj të rrish i ndezur gjatë
Vetëm edhe ca fjalë më mbetën
T'ju them:S'e i deshta shuumë!

Ju që më ikët e më lat në këtë botë
Po Ju them të drejtën, prore jam me lot!
------------------------------------------
Shiqoja qiellin..

Më shkuan sytë në qiellin e lartë
Sytë m'u mbushën me lot
Pse nuk je me mua zemër
Lotin ta ndalivetem sot?!

Në mes yjesh të kerkoja
Asnjë në Ty s'më ngjan
Iu ofrova varrit shpirt
E dija që atu të kam!

Ti ujita lulet mbi varr
Me lot që më shkonin rrëke
Ani që je nën tokë o shpirt
Dije që me mua je!

Asnjëerë nuk u mundova
Nga vetja të të largoj
Se te dashta shumë
Gjithmon do të dashuroj!
-----------------------------------
Hmmm ,,pake e merzitur''

Jame pak e mërzitur
E me lot ne sy
S'di a më dehu vera
A më dehe Ti!

I mora dy gota
Dhe i mbusha plot
Njërën e piva verë
Tjetra ishte me lot!

A thua cila më dehu
Vera apo loti?
S'di të përcaktohem
Mundohem kot se koti!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 9:57

Dhembje!


Pse më ndjek hap pas hapi
Ti dhembje e shëmtuar
Asgjë borgj nuk të pata
Që në shpirt m'ke përvëluar!

Pse nuk ndalon hapin?
Pse nuk më le të qetë?
Më lesho nga ato kthetra
Të jetoj këtë që më ka mbet!

Pse nuk e ndal rrugëtimin?
Pse udhëton bashkë me mua?
Më le vetëm një moment
Dua një çast me të harrua!
-------------------------------
Kerkoja....

Ditët s'i numërova fare
Mendova te Ti të vij
Por më kthyen moj zemër
Thanë:,,ska vend per ty''

Dhembje kisha shumë
Por fare si hetoja
Mendoja sa më shumë dhembje
Me shpejt Ty t'u ofroja!

Syt m'u mbyllën ngadal
Një djersë m'a mbuloj ballin
Athua ky çenka dhe fundi
Që të m'a shuaj mallin?!

Por prap hapa syt
Dhe për rreth shikoja
E dija që në agoni isha
Vetem Ty të kërkoja!

Prap s'më dashti toka
Më ktheu në këtë botë
Në vend të buzqeshjes
U ktheva me lot!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 10:05

Dashuria ime!

Dashuria ime kishte sy
Pse ia verbuat?
Dashuria ime kishte vesh
Pse ia shurdhuat?
Dashuria ime kishte ardhmëri
Pse ia ndaluat?
Dashuria ime ishte e shëndosh
Pse e lënduat?
Dashuria ime ishte e pastër
Pse e njollosët?
Dashuria ime ishte e lirë
Pse e burgosët?
Dashuria ime nuk kishte lot
Pse ia sollët?
Dashuria ime nuk kishte urrejtje
Pse ja mbollët?
Dashuria ime donte të jetoj
Se lejuat, do ju mallkoj
TË MALLKUAR QOFSHI PËR JETË
QË VRAT NJË DASHURI TË VËRTET!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga bobi 10 prej Sun 6 Nov 2011 - 10:27

KRIJIMTARIA TREGON lartesine,,,,,,,,,,,,

Urime per vargjet tua.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sun 6 Nov 2011 - 19:27

bobi 10 shkruajti:KRIJIMTARIA TREGON lartesine,,,,,,,,,,,,

Urime per vargjet tua.
Ju faleminderit qe me lexoni rrespekte
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Poeti Dhimbjes prej Mon 7 Nov 2011 - 12:22

Urime dhe suksese te metejshme ne vazhdim, me keto vargje te bukura te thurura plot ndjenje, qe paske e thurur e nderuar.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:26

Saimiri shkruajti:Urime dhe suksese te metejshme ne vazhdim, me keto vargje te bukura te thurura plot ndjenje, qe paske e thurur e nderuar.

Sinqerisht:
Saimiri...
Ju falenderoj i nderuar,eh dikush i quan,,poezi mjerimi''por une veshtir te ndryshoj stilin e te shkruarit.... rrespekte
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:31

NËNË!

Një dasëm është këto ditë
Të martohet nipi o nënë
Nuk është dasma ime
Unë mbetem si më ke lënë!

Lot nuk do të derdhi
Të betohem o nënë
Por në heshtje do të lutem
Shpejt të të vij pran!

Atje tek Ti moj nënë
Kam dritën e syrit
Kam gjysmën e zemrës
Kam gjysmën e shpirtit

Do t'i lus dasmorët
Këngën mos ta ndalin
Kam frikë nga lot
Me tradhëtojnë, dalin

As tek varri Juaj
S'do të vij këto ditë
Të lutem nëna ime
Shumë mos u mërzit!

Nënë të lutem shumë
Afrohu bijës sime
Përkëdhelja flokun e artë
TI KE AROMEN TIME!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga T_o_n_i prej Wed 9 Nov 2011 - 2:31

komplimentat e mia per vargjet tua
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:33

Në këtë natë..


Në këtë natë të errët
Pa yje e pa hënë
Më duk që dëgjova
Një thirrje o nënë!

Dola e përlotur
Rrugën e vështroja
Asgjë nuk vërejta
Asgjë më s'degjoja!

U ula ngadal e mërzitur
Pritja të dëgjoj edhe një herë
Kot mbeta duke pritur
Ai zëri më s'më erdhë!

Hyra ne dhomen time
E perlotur mbeta ne vetmi
Nuk do me vijsh Ti
Po une tek Ti do vij
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:34

T_o_n_i shkruajti:komplimentat e mia per vargjet tua
Ju faleminderit T_o_n_i
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Emona prej Wed 9 Nov 2011 - 2:35

Krijimtari E Pasur,Komplimente Per Vargjet Tua..E Panjohura.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga EMI prej Wed 9 Nov 2011 - 2:35

SHume prekese, vertet dicka e bukur....
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:37

U mundova...kot


U mundova të mos shkruaj
U mundova të të harroj ngapak
U mundova vuajtjen ta mundi
Nuk ia dola, po vuaj prap se prap!

U mundova të mos qaj mbi varr
U mundova të të sjelli lule pa lot
U mundova prap nuk ia dola
Më rrodhën s'u ndalën dot

U mundova të të thërras në ëndërr
U mundova t'i ndali këa lot si lumë
U mundova po prap nuk ia dola
Thash me vete:,,Pse të deshta aq shumë!"
--------------------------------------------
Nata e fundit...

Natën e fundit që u takuam
Pse nuk ta vërejta lotin në sy?
Te thash t'u ka ndërruar shikimi
Eh!Me thoje:,,Po të duket Ty"

Pse s'më tregoje o shpirt?
Se do ikësh për gjthmon?
Për t'a fshehur lotin nga unë
Me thoje: ,,Të ikim se u bë vonëe"!

Ah sikur t'a dija e mjera
Se kjo është ndarja jonë
Do të vija bashk me Ty
Të bashkuar do ishim gjithmon!

Me një puthje në ball u largove
Më thoje kokën mbrapa mos ta kthej
Pse shpirt më thoje ashtu?
A u frikësove lotin mos po ta vërej?
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 9 Nov 2011 - 2:38

EmoNa dhe EMI Me gjithe zemer ju falenderoj dhe pershendes..
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Poeti Dhimbjes prej Wed 9 Nov 2011 - 3:14

e panjohura shkruajti:
Saimiri shkruajti:Urime dhe suksese te metejshme ne vazhdim, me keto vargje te bukura te thurura plot ndjenje, qe paske e thurur e nderuar.

Sinqerisht:
Saimiri...
Ju falenderoj i nderuar,eh dikush i quan,,poezi mjerimi''por une veshtir te ndryshoj stilin e te shkruarit.... E panjohura-poezi 18656Poezia eshte dicka qe njeriu e shkruan ashtu sikurse buron prej shpirtit, me fantazine e ndjenjes dhe syrit te shpirtit. Ndaj dikush shkruan poezi mjerimi e dikur tjeter poezi gezimi. Jo te gjithe do te shkruajme ne te njejtat nota, por e rendesishme eshte qe ajo qe hedhim ne varg, te jape mesazhin e duhur tek lexuesi. Te uroj edhe njehere suksese te metejshme dhe sa me shume frymezim per te thurur vargje.

Sinqerisht me rrespekt:

Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Thu 10 Nov 2011 - 1:23


Natë me shi..

Kjo natë me shi më la pa gjumë
Shikoj nga dritarja dhe mendoj
Athua të lagem edhe unë zemer
Pasi Ty s'kam si të mbroj!

Do bëhesha ombrellë mbi at varr
Një pikë shiu mos të bie
Po nuk kam forcë moj zemër
Tek varri në mesnatë të vijë!

Sa e dobët më duket vetja
Pse s'mundem asgjë të veproj
Shiun nuk mund ta ndali
As Ty s'po mund të mbroj!
------------------------------

e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Thu 10 Nov 2011 - 1:26

VETMIA

Mos me trazoni ju lutem
Më leni të vetmuar
Askujt s'i bëhem barrë
Dua të mbes e harruar!

Edhe nëse nuk më harroni
Më kujtoni në fshehtësi
Ndoshta do ju bijë ndermend
Se edhe unë isha njeri!

Edhe unë kam ndjenja
Edhe unë kam lot
Kështu isha tërë jetën
Kështu mbeta dhe sot!

E pa vërejtur erdha në këtë botë
E pa vërejtur jetova tërë jetën
E pavrejtur do shkoj ne amshim
Nuk e njoha kurrë veten!

I pa njohur të më mbetet varri
As një shenj mbi të nuk dua
Lëreni të zhduket si mos te ishte fare
Askush mos të qaj per mua!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E panjohura-poezi Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi