Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E panjohura-poezi - Faqe 3 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

E panjohura-poezi

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

E panjohura-poezi - Faqe 3 Empty E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Wed 2 Nov 2011 - 2:39

First topic message reminder :

E pash të arsyeshme ta hap këtë temë
edhe për vogëlsinë tonë, edhe ne që nuk jemi poetë, të japim kontributin
tonë me atë çka dijmë!

Po e filloji me qytetin tim e ku dalë pastaj, një Zoti e di..ë


MITROVICË

Sa Shumë më dhemb zemra
Për fjalën Pavarësi,
Athua moj Mitrovicë -
Do ta kesh edhe Ti??

Më dridhet edhe dora
Kur këto vargje shkruaj
Nga frika në zemër
Mos po mbesesh e huaj!!!!

Athua do valoj Flamuri
Në jug e në Veri
Apo do të mbetesh
E ndarë nga ky gji??
----------------------------------

A dëgjoni ju një klithmë nga varri?
A dëgjoni një thirrje tek blini?
A dëgjoni more ju qe pranuat ndarje?
A dëgjoni thirrje nga ISA BOLETINI?

Pse më lat në dorë te shkaut?
Pse më ndat nga gjiri i vellaut?
Pse kullën ma lat shkret?
Pse mua më lat atje vet???

Nuk meritova te më ndani
Nuk luftova të jetoni të ndarë
Luftova për t'i bashkuar
E gjithë popullin SHQIPTAR!!

Mbi këtë lumë të uruar
Rrethojat me gjemba qëndrojnë
Ne qytetin tim te lindjes
As varret s'mund ti vizitojm!

Do ju mallkojnë nënat
Që mbetën me duar në gji
I dhanë më të shtrejtit e tyre
Që ne të jetojmë në liri!!!!!!
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë


E panjohura-poezi - Faqe 3 Empty Re: E panjohura-poezi

Mesazh nga e panjohura prej Sat 5 Dec 2015 - 7:24

Flm.dajti modh....
Mos më gjykoni......


Mos më gjykoni,...për sytë që nuk kan shkëlqim'
ndoshta ju nuk e dini,ata mbajn një dhembje të fshehur
që në thellësi të shpirtit... e mbaj me shumë mundim....

Mos më gjykoni...madje as për ëndrrat e pashpresë,
sepse ju nuk e dini.....sa e dhimbshme është jeta ime
për dashurin e humbur mendoj'..ndërsa zemra ngadalë vdes,

Mos më gjykoni...as edhe për lotët e derdhur si burim,
pasi ju nuk e dini...se në netët e errësuara,
e ulur në një skaj të dhomës,qaj për fatin tim'.....
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi