Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuris se Pamundur(Te dua)......

3 posters

Faqja 16 e 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Oct 2012 - 1:32

First topic message reminder :

Nen heshtjen e nates per ty po mendoj
jan ca fjal shpirti qe ne ket flet per ty po i shkroj
kurr ne mendje sme kishte shkuar
se me ty do te isha e dashuruar
un te dua ty..me gjith shpirt te dashuroj
te dua aq shum saqe edhe ne enderra te kerkoj
e di se nuk jam poete e as qe e hiqem si e till
por je ti arsyeja qe kto vargje per ty i shkruaj
je ti arsyeja qe i hedh fjalet ne leter pasi skam guxim te te them"Te dua edhe ne zemer te ruaj"
e di se nuk jam un vajza e enderrave te tua
e di se ti as qe don tja dish per mua
e di se jan shpresa te kota qe un per ty po i mbaj
e mbaj veten kot te fort se ne mbrembje per ty cdo nat per ty qaj
e di se ti sme do...edhe per dhimbjen e shpirtit tim ty ste ve faj
esht e kot qe per ty mbaj shpresa
e kot qe un per dashurin tende shpresoj
e kot pasi djali qe un dua ai nje dit do tme dashuroj(tpanjohurit)
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:02

DASHURI E HUMBUR...jam ulur ne cep te shtratit dhe qaj...qaj se te dua si i cmendur, qaj se nuk i kam buzet e tua mbi
lekuren time, se nuk i ndjej duart tua te me pekellelin lehte kudo, qaj se trupi jote ndjen aromen qe leshon trupi im tani qe
o dridhem perty, qaj se krahet e tu nuk do te me shtrengojne ashtu si enderroj un.Cdo nate qaj..se pa ty jeta ime nuk ka
asnje kuptim,se te kam humbur pergjithmoe, qaj se me ke rrembyer shpirtin e sdo ma kthesh kurre me, qaj se nuk do bej
kure dashuri me ty qe ta kuptosh se lumtura nuk ka fund, dhe se je gjeja e fundit e bukur qe do kem ne jete...TE DUA
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:02

E vetmuar jam mbrenda ketyre 4muarve,jam vetem me mendimet e mija me kujtimet te cilat me bejn te vuaj dhe me shum....
Po rri e vetmuar e po mendoj : A thua ku je ti tani?A thu me kend je?A thu me kend po flet?A thua per kend po mendon?
A thua a po te mungoj siq me mungon ti mua?A thua a po mendon ti per mua si une qe po mendoj per ty?...
Kto pytje qe po ja bej vetvetes po me vrasin thell ne se as kund sun pe gjej nje pergjigje te vetme...
Rri e vetmuar e mendoj,e me vete filloj te fantazoj sikur ti loqk te jesh afer meje...
Gjith dritat e fikura rri e vetme ne mendime qaj me lot ne sy e me ze te therras "ku je o jeta ime,eja pran meje,eja me
perqafo,eja se pa ty dot spo mund te jetoj...."
Lot nga syri vetem po pikojn ku je o shpirti im sa shum te dashuroj.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:02

Me zhgenjeu dashuria e par,luajti me mua sikur te isha nje loder e me pasi ju merzita me hodhi ne kosh duke menduar qe
aty merte fund cdo gjo por jo,sepse vjen shum shpejt dita qe zoti vendos drejtesin,mallkimet e mija qe dilnin vet nga
thellsia e shpirtit ate njeri do e shkatrojn nje dit,gjith dashuria mu kthye ne urrejte per ate njeri.Se mendoja kurr qe do
tme tradhhtonte,kjo gjo te ndodh kur verbohesh nga dashuria qe njdjen zemra per nje njeri dhe nuk arrin te shikosh
realitetin qe ndodhet perreth teje,pas ksaj dashurie kuptova qe qenka shum gabim te duash nje njeri me gjith shpirt se e
merka per ofendim.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:03

Loti pikon , mbi faqe
rrokulliset , eshte aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr
rrjedhte bike edhe neper faqen tende ,por tani ka mbet i vetmuar ,
erresira e vdekjes e ka mbuluar , gjdo nat po vdes nga pak , dhimbjen ekam afer se ty te kam larg M................
Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundon , e di qe ti nuk me don ,por edhe ti e din s e uen te dua
ty .. Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende , e nuk ja falim njeri tjetrit . Loti
ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shej edhe shkruan nje emer te deshta M...........edhedo te ruaj ne
, e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe qe asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri.. Por
akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime
perfundoj per ty ,...............................do te humbi do te tretem por ty M..... ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....
Pse pregjdodit ne me vret,pse po me ndon se ekam vet,veten flen e me haron kur edi se ti nuk me
dashuron,endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtore
ndoshta faj une kam vetem se te thash e jotja jam...........
..........Melodin kur endigjoj malli me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes,nuk dua
te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,mallku qofsh mojdashuri
endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuk ka nate endra pa ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as
hen.Kjo jeta ime po don me bet vete................
................Akam faj qe dashurova ne ket bott akam fajqe i degjova rahet e nji zemre,akam faj qe takam falur buzen e
pa puthur,akam faj qe jam munduar jeten ta bej te lumtur,po largohm ne ket nate si nji zog me krah te thyer, ne ket
rug me pikojn lotet ndoshta me skam per tu kthyer. I vetmi je ti per mua .Ndoshta une nuk di ket jet ta jetoj.
.............Te jetoj por as nuk dua pa ty ta provoj,Te lutem mi kthe ndienjat e jetes mos me ler mua ne prag te vdekjes.
Mi kthe enderrat ,fytyra jote enderrat mi zgjat , por ti realizoj nuk kam fat ,te lutem eja e mos u vona ,Me asnje tejeter
mos shko, Ne dashurin time ti jeton edhe askush tjeter mos u mashtro.I vetmi je ti qe me mban gjall ne ket bot I vetmi je ti q e me sjell gezim,...............Deri me sod pa ty vdekija gjendet ne dhomen time,Nje dite kur te mendosh per mua,atehere dote jete vone
,atehere nuk do te jem me ne kete bote ,nje dite te zeze e te mallkuar edhe une dote vdes e do te me mbuloj dheu i zi
,por nuke dua vdekjen ne vetmi,vdekja do te ishta emire se ardhur nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta
sy,por syte e mi nuk do te mbyllen edhe pas vdekjes ata do te mbesin te hapur me mall qe nuk munden edhe nej here
nuk ua dhe mundesine me te pa.Ndoshta atehere do ................
................te pendohesh por kot, se plaget nuklahen me lot.Do ta le nje amanet te mbetet ne histori , mbi varrin tim
le te shkruaj se te kam dashur vetem TY.e ti atehere valle qdo te besh.A do te festosh qe ja arrite te vrasesh nje
zemere pa meshire ,Edhe kur te jesh ne gjum do te degjosh nje ze duke te thene ,,I MALLKUAR''varrose zemren qe te deshti shume .................
...................E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet det atehere
do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.Kur ta lexosh kete leter mos te beje te ndihesh fajtor e as te
ndihesh krenar .Le te beje kjo leter te kuptosh te verteten qe e tregon ,ndoshta kam gabuardhe jam dashuruar ne nje emer i cili ka hasur rastesisht ne zemren time si nje udhetar i rruges se humbur,nese keshtu ka qene doren per te
shkruar nuk do ta ndale KURR, por te lutem me gjithe ,,ME FAL ME FAL ME FAL,, 1000 HERE ME FAL. ......................
.................Pse heret ne mengjes zgjona nga gjumi ndij zerin tend te leht, ndij fjalet e tua , qe nje kohe me benin te
Lumtur.Pse tash zmra me thot qe vetem ti je per mua ,kur gjdo gje ka mbaruar Nje dite do te dal dhe te them me sy se
nuk te kam me ne mednje ,edhe pse zemra me rreh vetem kur ti mekujtohesh....................
............Te lutem , kemi qen ,kemi pas ate qfare kemi dashte , Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru *gjdo te
mire te uroj nga Zemra ime , besoj qe ajo te bej te lumtur , por edhe psee shof se as ti nuk mund te behesh i lumtur .....
Te lutem i dashur eja e shpetom i vetmi je ti qe me jep shpres te jetoj i vetmi je ti qe une dashuroj ,gjdo gje qe une
shoh me duket pa vler ,
edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,pra te lutem kthehu eja te pres
se pa te pa ty nuk dua te vdes !................
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:03

Dikush me kishte thene:”Nuk ekzistojne engjejt dhe nese ekzistojne ata jetojne vecse ne qiell.” Por une nuk jam dakort! Dhe e di pse? Sepse...une kam pare nje engjell.
Dhe me te vertete ishte nje engjell me aureole mbi koke,me krahe te bardhe,ishte nje engjell i vertete.Kishte nje shikim shume te embel,shume domethenes dhe ishte pikerisht ai shikim qe me detyroi mua te te shkruaj.Dhe e di cfare? Ai engjell ishte...ishe...ishe ti.
Vetem ate nate nen qiellin blu,e me te vetmit deshmimtar yjet,une kuptova cdo te thote te sfilitesh shpirtin,te digjesh perbrenda,te ndjesh,te duash e te mos shprehesh.
Nuk mjaftojne shikimet-ato ndezin zjarrin e shpirtit;nuk mjaftojne peshperitjet-ato ndezin shpresen;nuk mjaftojne deshirat-ato ndjellin emocion...,dua me teper.
Kerkoj jetes t’i jap jete e shpirtin ta qetesoj,kerkoj qe diteve te mia t’i shtoj ditet e tua,kerkoj pjesen tjeter per tu bere nje i tere.
Por ti mos shpreso kot.Une nuk do te flas as shoqja im,as mikja im,as shpirti im,as jeta ime,as zemra ime,por une do te flas “engjelli im” sepse e tille ishe per mua qe ne momentin e pare qe te pashe.Gjate gjithe kohes kam adhuruar ne heshtje nje njeri,por pa i pare as fytyren,as zemren.Tashme dua dhe c’eshte me e rendesishmja adhuroj dike qe me mjaftoi nje shikim per ta njohur.
Nuk ndihem ne faj,nuk ndihem i poshteruar qe te kerkoj ne cdo cast,qe te ndjej brenda qenies sime ne cdo te mijten e sekondes qe shkon.Ndihem i lehtesuar,i paqte me vetveten dhe me boten e cmendur se dashuria per ty me ben te tille.
Ashtu si flaka qe rritet e ne fund shperthen,sepse e ka te pamundur te rri brenda ashtu dhe deshira ime perveluese,e bukura dashuria ime me ne fund shperthen tronditshem.
E tani dashurine time nuke sodit vajtueshem neteve te gjata kur qepallat e te gjitheve prehen ne qetesi.Tani e prek se te them e ndjej eshte pak.Tani jetoj bashke me te,sepse tani s’jam nje engjelli im...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:04

Kam dashur aq shume te te kem afer te te shtrengoj fort e fort deri ne pafundesi e te jem i yti vetem i yti...kane qene te shumta netet kur duke u rrotulluar ne krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy...i jam lutur zotit per ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time...ka qene aq e trishte jeta ime pa ty...nje koktej i ndyre frike zhgenjimi ironie...nje perzierje e trishte ndjenjash te vdekura...kam qene zhytyr ne nje terr ku kam dashur te mbys veten time e askush nuk kishte forcen te me nxirrte perjashta...kam dashur te shkaterroj veten me lloje e lloje menyrash...e nuk kam pasur force te ecja perpara.e di Nuk ta kam thene ndonjehere por e urrej te kaluaren time me gjithe forcen e shpirtit edhe pse kur flas per te mundohem ta bej te bukur...e urrej per ate qe me ka sjelle per vuajtjet qe me ka shkaktuar...e kam shume frike per te ardhmen se tmerrohem nga mendimi se nga ndonje arsye qe ne te dy nuk mund ta parashikojme apo qe mund te mos varet nga ne...te humbim njeri tjetrin e une atehere do te kthehesha serish ne ate terr nga i cili me nxore ti me dashurine tende...po kesaj rradhe do te zhytesha per te mos dale kurre me...une kam vendosur gjithe shpirtin tim ,gjthe ndjenjat e mia mendimet emocionet tek ty...sepse kam besim e TE DUA...,TE DUA... me shume se cdo gje ne bote...e si mos te te dua ty...kur me dhe jeten Si mos te enderroj kur ti me fale endrrat...si mos te te besoj kur ti me ktheve besimin O zot cdo dite lutem qe te mos largohesh nga une...lutem qe te vish sa me shpejt...lutem qe te mos me braktisesh...lutem qe te mos merzitesh kurre nga une...lutem qe te mos bej dicka qe te te mund te plagosi..me fal per gjith qka kam bere...per gjith qka qe te ka vrare apo te ka merzitur ne shpirt...e di me mire vdes se sa te te merzis ty jeta ime...me fal per gabimet e mia...per fjalet e pakuptimta...per gjith qka...se une ne kete bote vetem ty te kam...e vetem ty do te kem...me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh...e mundohu edhe te me durosh...edhe te me besosh se TE DUA...!!
Eshte gjith qka kerkoj nga jeta...vetem dashurine dhe pranine tende...dhe mos harro qe gjithshka te ndodhi cfaredo te them apo te bej...sido qe te vijne punet une nuk do rresht kurre se Dashuri...e do te te dashuroj cdo dite e me shume...te lutem vetem per nje gje...ti qe ma dhe jeten ma bej dhe te lumtur ...!!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:04

nje dit e kuptova se nuk me deshiron dhe
se kurr sme ka dashur me tha se do nje tjeter e dija s nuk mundem te
uftoja kunder dashurissuaj se pse aho eshte moshtersi
kur ti me the ate me lendove shpirtrisht spse ne fjalet
e tua nuk egzistonte as edhe nje fjale as edhe nje fjal
mirkuptimi a nuk e dija se ti nuk je se tjeter kush ishe
i perkryar deri sa nuk tu paraqit ajo aja te verboj e para
dhe izhduki gjitha shpresat e mija nuk isha i sigurt se
a i ishte i sigurt dhe i vertet ose vetem nije enderr
e hidheruar shpresoja se do te zgjohem me puthje por
ne vendte puthjes me zgjuan fjalet e tua te trishtuar
dhe te hidheruar nuk te dua u ktheva duke qare posi
nuk kisha fjal meee
zemra ime di vetem mendime dhe dhimbje
pres qe ti ta sherosh ket plage me fjalen
ME FALE.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:04

Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten.
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti un bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty jashte dhe brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam Brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse un jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.
Te jesh e bindur per dicka::::
JE PJESA ME E BUKUR E JETES TIME,ndersa un personazhi negativ i librit tend...


Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:04

Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam ,nuk kam ndjenja kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi ty,mbi syte,buzet,trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs teje pas endrrave te tua,pas diteve te tua.Kam mbetur me ty per te te falur dashurine ngrohtesine,shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe ti te thyeje akullin e vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per ty .Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, ti nuk i deshe kurre zerat e embel te syve te mi,ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,shkruajta per ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar thermija ndjenjash. E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie . Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua............. Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend, ne cdo rrugice ku shkel ti, ne c'do gje qe prek ti.
Jam kudo me ty kete mos e harro.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:05

'Dashuria e zemres''


Si lind rrezja e diellit , ashtu linde ti , hyre ne zemren time dhe nuk pyet per njeri une si e lenduar ndjenjen time respektova hapa zemren dhe ty mbrenda te ftova . Nuk e di pse ne ty u dashurova , ndoshta ky eshte shkaku qe te respektova . Une te deshta dhe te dua me shume se qdo gje ne bote , a e din i dashur se pa ty qdo gje eshte e kot...e Ne mes te naten , ne qetesi kur gitarja krijon melodi dhe une mendoj vetem per ty . Mos harro se kush te don , mos u da i pa shpirt . Gjithmon do te kujtoj dhe kurr s'do te harroj vetem ty i dashur te dashuroj ... Ta fali zemren time qe eshte me mall dhe me kujtime , buzet e tua i ndjej ne plagen time , ne enderrat rinore ne gjakun tende te embel , te dua , te dua gjithmon do te rri duke menduar , lotet me pikojn nga dashuria . Mos shiko bukurin e cila te furnizon por qile zemren time e sheh se kush te don . Deshiroj te behem lot te rrejdh neper fetyren tende ti shijoj buzet e tua e te them se sa te dua . Te dua , te kerkoj ne jete…
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:05

Ti, erdhe rastesisht ne mua atehere kur une se prisja qe ne jeten time te vjen dicka e tille dhe Ti erdhe !.... Erdhe dhe le gjurme te pa shlyera brenda nje shpirti qe kishte nevoje te ndjej nje dashuri qe i mungonte ne jeten e tij .....Mos harro kurre se po mos te kishte nevoje shpirti im per nje dashuri te tille kurr brenda sdo te lejonte ...e gjete zbraztesine e nje zemre te gatshme te sakrifikoje per Ty ....!
Nese ndonje here dikush do te me pyeste ne do i ziu sy te te shof Ty ....? do i pergjigjesha ne kete menyre : a do i verbri sy drite me mire me pyet keshtu....sepse verberia e syve eshte e pa shmangshme ne mos gjetjen e syve te T'u ....vetem ate here do dije te dalloje driten nga errsira e neteve te pa fundme,jeta vazhdon me mos ndalesen e saj e ti mbetesh perhere kujtimi i oreve te mia....kujtim i neteve te mia te gjata.....ne pritjen e ardhjes se mengjesit dhe shfaqjes se drites ne fund te nje errsire kaq te gjate per mua ....!
MALLSHEM PER TY DO MBES PERHERE !
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:05

Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjulli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes_ mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e dij pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjull nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jam i malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
______________ Me gjithate tek nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:05

Veshtire qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plage te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plage un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kur te vij dhe une ne parajse Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:06

Lumturia me e madhe eshte kur jam me ty,
Oret jan shume te shkurtera kur jemi bashk une dhe ti
ahhh sa te lumtur do te jemi se bashku deri ne perjetesi,
E di qe zoti me te vertet me ka krijuar vetem per ty,
E di qe edhe ti je krijuar per mua sepse me se shumti nga dashurickat e tua ti me do mua,
E tash dashurickat e tua jan te kaluara dhe te harruara se tash me dashuron vetem e vetem mua,
Prandaj te lus:
Mos u largo se vetem ty te kam
Mos me le se vetem e jotja jam
Mos ik se vdes pa ty
Mos me bej te lotoj se do te shtjerrem per ty
Mos me tradhto se nuk e meritoj
Mos me lendo sepse do ta lendosh njeriun qe me gjith te do
Mos e plagos nje zemeres te pa faj dhe shum te dashuruar, Se te denon i madhi zot qe te ke krijuar. MOS LENDONI ZEMERA....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:06

Kurre mos mendo se te kam harruar,ani pse une nuk te shikoj kur me kalon prane,ani pse une nuk te fola kur me pershedete ne qytet. Kurre mos mendo se tashme nuk ndjej asgje per ty,se kam harruar netet qe kaluam bashke,mengjezet qe na zun te perqafuara me njeri-tjetrin. Ishim te rinj dhe ia mesyne e na ndane. Nuk ditem te luftojme per dashurine tone. U pajtuam me fatin qe na caktuan te tjeret,edhe pse edhe sod habitem pse aq shum ju ka penguar dashurija jone familjeve tona. Ndoshta,ata kurre nuk e kan kuptuar e as qe do ta kuptojne se me ne kan ber krim. Te kam pare ate dite kur u takuam rastesisht ne rruge,se si t'u zverdh fytyra kur te shikova dhe nuk te pershendeta. Me pushtoi nje mall i tmerrshem per te te perqafuar dhe per te qen pran teje deri ne mengjez si dikur. Por,a ia vlen te rrezikojme ate qe kemi ndertuar tash? Sa e quditshme eshte jeta. Jetojme me njerez qe i duam pak,ndersa ata qe i duam shume nuk guxojme as ti pershendesim. Do te doja qe ndonjeher te munde te te prekja floket,buzet dhe trupin qe e kam dashur me se shumti ne jete,por ndoshta kjo eshte vetem nje enderr qe do ta enderroj ter jeten e kurre nuk do te mund te bej realitet. Megjithate,dua te dish se une te dashuroj ende dhe kurr s'do te pushoj se dashuruari ty .
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:06

Bera keq qe te lash te me ikje, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
Te lutem shko pa lot ne sy, te lutem shko se sjam per ty, te lutem shko koken mos e kthe, mos me shiko mè se ti vet me le, dashuria jone u shua si dielli ne perendim, te lutem shko se me ska kthim.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:07

Ende nuk e kam të kjartë misterin e quajtur dashuri për ty. Kot jam perpjekur me orë, me ditë, muaj po bëhen edhe vite dhe ende nuk e di si mund të dal nga rrjeta e dashurisë me të cilën TI më mbulon. Jeta disa here më tha : mjaft! TI ishe me e fortë se jeta. Vuajtja më tregoi pamjen e saj të trishtuar, dhe në sytë e vuajtjes shihja pamjen tënde prej engjulli. Sa here dhembja më goditi në fytyrë dhe çdo goditje mbante emrin tënd, unë filloja ti dua ato goditje sepse përplaseshin në fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur në mes vuajtjesh, ankthit, frikës, ëndrrës dhe pritjes. Rruga deri tek ti është e pakalueshme më thotë bota, e ata nuk e kuptojnë që unë çdo natë e kaloj me ty, në përqafimin tënd, në gjoksin tënd, me puthjen tënde hipnoze.
Me thuaj cili je ti që je më i fuqishme se vuajtja, se jeta bile bile edhe më e fuqishme se vdekja që më sillet vërdallë.
Nuk e di, as nuk dua ta di, dua të luaj me vdekjen deri sa të kam ty në perqafim, dashuria ime e ëmbël.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:07

do lind dielli nje her per mua ,apo kjo mjegull do e mbys kte ndjenj te bukur...a sa shum ndjej dhimbje,me keq ska te duash dike qe e ke pran e qe te do po sta thot dot te ben xheloze ne cdo cast...e un bej sikur jam e fort e se sheh se brenda meje po vdes per te.Ai shikim i tij shkrin gjith ate akull brenda meje gjith ate brenge e dhimbje ...O yll,engjulli im pse esht aq e veshtir tme thuash TE DUA...A e din sa fort kjo per ty reh,sa net sflej duke te menduar valle a do vij ajo dit te jemi bashk ne dy?Por nje gje dije se ky trupi im edhe i vdekur sdo tretet sepse ne te do mbijetoj cdo shikim ,buzeqeshje ,ledhatim,e do jene ata qe do ta mbajn ne jete trupin tim...e kur t'me kujtojsh nje pike lot ne varr do t'me rrjedh e do njom ate tok te that e siper varit tim do celin lule te njoma qe me aromen e tyre do te ndjekin kudo se edhe e vdekur ky shpirt do luftoj te jete pran teje...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:07

Te gjithe thone se dashuria zevendesohet, por nuk eshte e vertet se dashurine qe pata dhe kam per ty te asnje se kam gjet. U rritem te dy qe ne femijeri, lam shum kujtime te njeri-tjetri qe nuk do i jetojm me dhe nuk do mundemi ti harrojm. Te kam dashur ZOGU IM dhe gjithmon do te dua, me mungon aq shum sa asnjeri nuk me kupton; duke menduar per ty vetmis dhe heshtjesh i jam roberuar.Nata e 12 prillit nuk me harrohet kurre se ka qen nata qe un te jam shprehur se sa te doja ty. Vitet e bukura qe kalova me ty nuk do i harroj kurre,kam qen njeriu me i lumtur ne bote, po se kuptoj perse u treegova kaq budallace qe te lash te ikje ate dite pa te pyetur se ku. Te lutem ZoGU IM kudo qe te jesh falem dhe gjej vend ne zemren tende te me falesh mu. E di qe lash nje shenje ne zemren tende duke te lenduar, te bera te largoheshe nga un pergjithmon. Duke pritur jam me shprese se plaga jote do te sherohet dhe do te kthehesh perseri,;`e di qe ti nuk beson ne falje se te humbet besimi.....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:07

Se tash jam ne Gremin e shkatrrimit pa shpresen e rikthimit..Cka Ateher? Ateher me duhej shum ngushllim per dhembjen time pak lehtesim ti qe do te ishe per mu ngushllim..eh pastaj? Shum me dhembje te shikova ,me gjith te dashurova veten per ty e shkatrrova,zemren time ta dhurova dhe per dashuri te sinqert tu betova..Ateher..?IShe mbreti im ishe koha me gezim..Eh Sot? Cdo gje humbi dhe u tret e mori era me shpejtesin e vet ..Dashuria jon a thua ku mbet? Iku si nje monedh e fundosur ne det..!! Ateher..Nese me doje veq per sy e faqe pse i pari dashurin ma shfaqe..eh ti dashurin vetem e aktrove rash viktim dhe me tradhtove ..SHum zemra ti i lendove qe se kisha besuar kurr ..sa endrra ti i shkatrrove kishe qen ZEmER GUR ..TAsh veq veten e mashtron por shum rend ke gabuar ndoshta mua me fajson per at qe ti ke vepruar..Dhe thua s'bera gje ti me bere mua..them..Pse a Thuaa..set thash sinqerisht TE DUAaaaaaaaaaa!! Apo ndoshta Gabim Veproja se per asgje JO nuk te Thoja..Gabiiim!!..Apo ndoshta ke harruar kur per tjetren fole me mua eh un te jepja ngushllim athua ishte leht per shpirtin tim ..Kur emrin e tjetres nga ti e degjoja...Joooo..Por isha un qe mes miri te Kuptoja ..Kur interesimin per tjetren ne mendjen dhe zemren tende e lexoja zemra me digjte..Por ty nuk ta thoja Kisha frig mos te lendoja..A thua isha un ajo qe Gabova? Jooo..POr miresin time nuk e cmove eh qka nervozoesh palidhje mue me fajsove ..Une e bera vetem nje GAbim qe ne ty pata aq shum Besim ..Eh ti mos u befaso Kur jeta ferr do te behet ben saber po munde duroo se koha shpejt kalon qka ke hubur e kupton te mirat e mia do ti kujtosh ta kthehesh kohen do te deshirosh por ateher vetem dot te endrrosh!! Edi nuk pres te me thuash..edi! Se nuk Pranon POr ditet muajt dhe vitet dot kalojn Jeta kto fjal doti Kujtoj..Kush esht Fajtor?...Apo Fajin dota lesh jetim jo jo mos e braktis ...Pran Fajit tend qendro Krenar Ti je i Fort Nuk je qyqar..TAni fjalet nuk kan fund..po ti them disa fjal qe ti mbash mend per jet..Koha ik si era eh jeta kalon si rrufe lumturin ne dor e kishe por me nuk eke nga tradhtia jote u lendova Jo JO qe s'do te te shoh me sy por nga mashtrimi yt u befasova me lendoi zhgenjimi ne ty.. Ishalla Allah Koha dote deshmoj qe veten eke shkatrruar kur pikllimi do te te mbuloj gjithsesi ke per tu penduar ..Eh Tash..Martohuu...Lete SHkelqej drita e BArdhesis duke ta mbuluar shpirtin e zi te Tradhtis ..Ishe si nje enderr e trishtuar nga nje gjum i embel qe me zgjove mund te jetosh i gezuar por lumturin e refuzove Intriga jote na bashkoi paskam dashur dike qe me tradhtoi eh tash falemenderoj Zotin qe na LArgoi ..Eh ti Knaqu pak KOh me at qe e Fitove ta dha Zoti qka kerkove ..I pa bes Genjeshtar Tradhtar Jeto dhe vuaj me at qe me tradhtove se ti mu kurr sme meritove..Kam qeshur pa e kuptuar pse erdha ne kete bot duke qar kam qar pa e kuptuar pse kam qeshur sy mbyllur ne djep ..Edua dhimbjen qe me zgjoj nga gjumi i Jetes i asaj jete qe nuk do te doja te ishte e imja sepse Kafazi sado qete jet i gjer prap Kafaz esht Sedi Ndoshta Prap Te DUaaaaaaa...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:08

U ndave nga une por malli dhe dhembje per ty nuk do te shuhen kurre...
Veshtire qenka te marresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri.
Te prita te vish me buzeqeshje por ti erdhe me fjalen qe asnjeher nuk kisha dashur ta degjoja.
Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi,me ka marre malli per cdo gje:per zerin tend,buzeqeshjen tende,budallalleqet tua,syt e tua...
Largimi yt i hershem shkaktoi plage te medha ne zemren time,nuk ka ilac qe do te mi sheroj keto plage edhepse disa thone koha sheron cdo plage,un nuk besoj.
Sa me teper kalon koha,aq me teper ndjej mungesen tende.Me shpirt te venitur,me te thyer dhe kthes te pakthyer,me lote ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj.
Kush e di sa dite pa diell,pa lule,pa gezim do te kalojn,kurse ne zemren time vetem lot,vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel.
Dhembje nuk ka fund kurse lotet nuk kane fuqi te shprehin pikellimin per tyy.Gjithmone do te mbetesh ne zemren time edhepse ike pa me thene LAMTUMIRE...
Me shpirte te venitur, te thyer,me shpres te pashpres,si dje,si sot,si neser...une e perlotur te pres te me kthehesh,te ma kthesh besimin ne DASHURI,te ma kthesh LUMTURINE dhe gjithe ate qe pata kur ishim se bashku.
Mungesa yte ne cdo vend po ndihet...Ditet pa ty vetem un e di se si i kaloj...Malli dhe dhembje per tyy nuk do te shuhen.o te dua edhe me shume se sa te kam dashur...edhe me shume se sa e dua veten...por kur te bindesh ateher ndoshta do te jete shume vone.
Un do te jem ne shpirt vetem e jotja...e ti vendos per lumturine qe mund ta kemi sebashku
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:08

Mos pyet tash si jam

Mos pyet tash si jam?
por pyes si kam jetur?
pyet si me kan shku ditet?
pa ty qe i kam kaluar....

Mos pyet si po jetoj?
se ti e din shum mir
qe kjo jete pa ty
do te jete e veshtir

Pyet se nete pa gjum
per ty i kam kaluar
dhe sa nete te tjera
ty te kam endrruar

pyet se te kam kerkuar
e skam mundur me te gjeturderisa e kuptova
ikjen tende te vertete

pyet sa dit e nete
per ty me lot kam qare
e zemren,shpirtin e trupin
me vuajtje i kam vrare

pyet si kam jetuar
kur ty te pata humpur
harrova si dukem
nje njeri i lumtir

vere doren ne
dhe mendo sa me ke lenduar
nese ajo ste tregon
kjo poezi ka me te tregue...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:08

I qaj vitet qe me iken
sepse kurr me skthehen prap
e qaj kohen qe me kaloi
pa e shfrytzuar asnje hap

i qaj ditet e rinis sime
te cilat kurr si harroj
e qaj endrren qe e kisha
e qe tash me perfundoj

e qaj veten pse gabova
kur menda te mos gaboj
dhe diten kur u dashurova
kur gezimi im mer vujtje
filloj

e qaj kohen qe me sktheht
zemren time te thyr qe me
nuk theht
dhe lotet e mia qe endepikojne
nuk kan me fuqi qe te
dashurojne.....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:08

per ty jam strukur ne thellsin e shpirtit tim ne shpirtin tim jemi ber nj ne enderr je pran buzve te mija pse dashurija ime te ndodh ter kjo per ty do te beja gjdo gje do te hyja ne zjarr do te vdisja tretur ne mendimet ehutuara e mendja ime gjen preheje kur te kujton ty sa te paqelluara jan pytjet qe ja bej vetes a thua a mdon e lindes i rrjedhin lotet vertet te dua pse nuk me kujton po shkruaj me forcen e lapcit te desha te dua dhe do te te dua gjithmon nese me trup i takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pandashme e jetes time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushoj dhembjet e zemres lotet e derdhur per ty shpresoj zoti te me fal per mekatet qe ja bera vetes duke te dashur ty me shum se veten a sikur te jemi bashk e te mos mendoj per vdekjen vetem per ty vetem per ty vetem per ty.......
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:09

Te te them qe te dua me duket pak, dikush duhet te shpik fjale te reja per te percaktuar ndjenjat e mia te lidhura me ty, qe me bejne te kem nevoje per ty cdo sekond.Kete ndiej biles edhe me shume.Te them qe te dua por ti tani e di , ndoshta ngaqe e them shpesh kjo fjale mund te zbehet por, cdo here qe ta them eshte sepse dashuria ime per ty rritet.
Dua qe ta dish , nuk te dua ne te shkuaren , nuk te dua ne te tashmen , as ne ardhmen , eshte nje dashuri pa kohe , gjithashtu nuk ka distanca , eshte thjeshte nje dashuri e paster , e mbushur me iluzione , me premtime qe nuk duan te permbushen sepse u permbushen te gjitha ne momentin qe te takova.
Te dua , si dy fjale qe formojne nje buzeqeshje ne buzet e tua, si dy qiej plot me ngjyra te reflektuara ne syte e tu, si dy fjale te pafundme qe nuk duhet te pushohen se degjuari.
Te te duash ty ne realitet eshte nje cmim, nuk e di ne te meritoj por une luftoj qe te te meritoj , eshte nje cmim , nje dhurate qe cdo person do kishte fat po ta harrinte por qe e kam vetem une.
Te falenderoj qe me lejon te te dua dhe te ofroj mijra vjet dashuri nga thellesia e qenies sime.

Faleminderit qe ekziston

Faleminderit qe u gjende tek une , qe me le te gezoj pranine tende , qe me shihje dhe flisje me mua aq embelFaleminderit qe me le te enderroj me ty , qe me lejon te "jetoj tek ty".
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:09

Koha po kalon, e ti ende me mungon, por do te vije koha jone,
mos ki frik, ngase dshuria e vertet gjithmon fiton qdo luftm, dhe
gjeje qe me mungon me se shumti eshte qe ti je verbuar nga fjalt
te njerzve qe te folen keq per mua e ajo fjale nuk jan aspak te
verteta dhe une te kam deshmuar kete, gjeja qka urrej me se
shumti ne bote esht dyftyresia, shpifjet e njerzve, genjeshtrat
dhe tradhtia.Edhe pse nuk kam besuar kurre se do te me ndodhte
por shpifjama humben dashurin,na ndane njeher e por kjo nuk
do te ndodhte me,te betohem, kurre, dhe ata te cilet I bene kote
heren e pare do te pendohem qe kane lindur.Do te kthehem per
ty voglushi im ,kur do te mendosh se esht fundi I botes une do te
jem aty per te treguar fillim e lumturiss..................
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:09

Dite me shi
ne ballkon qendroj
shkruaj kete poezi
dhe per ty mendoj,
Nga dashuria per ty
u bera poete
ti ike nga une
e me le te shkret
Nga malli qe kam per ty
naten te endrroj
te dua me shum se kurre
edhe pse je larg teje qendroj,
U ndave nga une
tani na ndan largsia,
isha i lumtur aq shume
tani me mbyt vetmia.
Edhe pse e don tjetren,
une ty te dashuroj
edhe pse tradhtia s ka sherim
une ate e kuptoj.
Edhe psae je larg
une te dua shum
diten mendoj per ty
tere naten rri pa gjume.Ndoshta trupin ja fali tjetrit,
por zemren ta kam falur ty,
se vetem tek une ne kete jet
e gjen dashurin e vertet.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:10

Edhe nje dite e vetmuar sikur shume te tjera, ku per ty vuan kjo e pikelluar nga dashuria qe ndjen. Edhe kete here me del para nje figure te cilen nuk mund ta identifikoj dot nga bukuria qe posedon. Krejt cka mund te them per ty eshte vetem nje pershkrim i vogel ne krahasim me bukurine shpirterore tendin.Shume here e pyes vehten : A te ndodhe edhe ty e njejta gje sikurse mua ??-- Apo mbaj vetem iluzione dhe endera qe mbase edhe mund te behen nje dite realitet.
- Me syte e mi nuk mund te shof gje tjeter vetem se fotografine tende qe posedoj, ku kjo edhe me mban te gjalle dhe me jap edhe me shume shpres per ty. Ne syte e mi nuk mund te shifet gje tjeter vetem se lot dhe pikellim, por a do te vie dita qe keta lote pikellimi te kthehen ne lot gezimi ?? ( Shpresoj )
- Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje! - Koha me ben qe te te dua edhe me shume.
-Sikur te ishte gjumi jone me te njejtin enderim, qe une te shof enderen tende qe ti deshiron.Sa do te doja te jem une endera dhe dashuria jote, por.......Tani qe po te shkruaj ty po me duket sikur nuk te njof fare, por me duket se njoh vetem dashurine tende.
-Nuk e di sa e gjate apo e shkurter eshte jeta, por, mua me dhimbsen ditet qe i kaloj pa ty.
-Me ngjall nga ky ankth dhe deshperim, ma kthe lumturine e mos me le ne pikellim, diten hijesho e naten ma ndriqo,ti je e vetmja gje e bukur qe ne kete bote e shoh ime!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:10

Tmerrshme dhe e habitshme!
Rrime ne heshtje, pa levizur e shohim kohen e cila vrapon si e c'mendur. Oret ikin ditet shtyejne njera tjetren, muajt rendin nxitimthi, e ne po prape rrime si parazite pa kapur castet qe jeta ti dhuron veç njehere.
C'tmerr! Nje dite e re vjen e iken e percjelle njerezisht nga indiferenca jone. Ikin vitet ndersa ne si spektatore gjykojme ate qe s'kemi bere e ate c'ka kemi bere.
Konkluzioni eshte asgje.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:10

Sa keq po te mos ishim takuar kurre
do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia.

Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende, brishtesine mekatare qe shtrengon fort.
Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet....
Desh gabova me ty perpak
nuk e di pse...
me vinte te terhiqesha
pastaj thashe: kjo
Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere
Nuk dua ta humb
Dua ta fitoj

Gjendesha ne nje kryqezim
te perbere prej mekatit dhe pritjes
isha vetem ne nje moment mendimi................
Thashe me vete me pas: Une e kam gjetur ate qe me pelqen
Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty
isha e pafuqishme ta beja... sepse realisht provova veten... pra ti je shume i pranishem dhe shume i forte ne shpirtin tim

Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit....

Prandaj dhe u bera xheloze.....
Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shume se sa me mua... sepse keshtu me ndodh ne kembim

Ty te kam shpirt
Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti!!!

Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke........
Ti me the se jam cmendurisht e cmendur....
dhe une te dua cmendurisht
une dua te jem e kycur atje pergjithmone...
jam egoiste!!!
Ti je gjeja me e dukshme
shkelqimi yt shume me verbon ndonjehere...
Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty.....do ushqehesha mbi gjoksin tend
do vdisja do vdisja duke menduar per ty.......
Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim
aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka....
Nuk do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe, ti je perfekti, ai qe une kam enderruar, enderroj, ti je mekati im i lindur, mekati pa te cilin nuk do jetoja dot.....
Nuk e di pse me frymezon kaq..... ke sjelle ngjyren ne jeten time
Je gjeja qe me kenaq me shume, me defren, me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex....
Ndonjehere je shume shume i sinqerte me mua... tejkalon limitin.....
Me terbon xhelozia...............
Me pelqen cdo sekonde e me shume....
Mos mendo se do me plagosesh... mendo se une jam plaga dhe ti me sheron...........

Rikthehem tek ti: Ti je magjia vete zemra ime...

Nese ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli... pasi kam kohe qe jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj.....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:11

Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht e dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri,bota nuk eshte ndalur duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une,bota nuk eshte ndalur por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij.
Ne mbremje kur shtrihem te flej perpiqem qe te bind veten se gjumi eshte shume i rendesishem,por kam nje problem me zemren:ajo nuk eshte e te njejtit mendim.
Qe aq shume te dua une e kam te qarte,por perse duhet te mos flej kete nuk e kuptoj.Ti je ne syte e mi magjike,sepse vevtvetja me duket magji kur ec neper kete parajse ndjenjash te bukura.Cfare do qe te bej ka kuptim dhe eshte e bukur vetem kur mendoj se te kam prane.Po te shihnin boten te gjithe me syte e te dashuruarve sigurisht se kurre nuk do te kishte lufte ne boten tone.Sepse ata qe dashurojne e duan boten te bukur,sepse ata nuk mund te shohin keq...
Une mundohem qe te perkufizoj dashurine qe kam per ty,por me duket se kurre nuk do te mund ta bej nje te tille,sepse asnje fjale nuk eshte me e bukur nga ajo qe ndjej per ty.
Po te me ofronin krejt boten,me beso do te refuzoja sepse nese ate bote nuk do te ishe ti per mua do te ishte nje hic.
Une e falenderoj zotin qe eshte kujtuar per mua atehere kur mendoja se megjithe,e falenderoj qe ka krijuar dashurine,e falenderoj qe te ka krijuar ty.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:11

Koha po kalon, e ti ende me mungon, por do te vije koha jone,
mos ki frik, ngase dashuria e vertet gjithmon fiton qdo lufte, dhe
gjeja qe me mundn me se shumti esht qe ti je verbuar nga fjalet
te njerzve qe te folen keq per mua e ato fjale nuk jane aspak te
verteta dhe une te kam deshmuar kete. Gjeja qka urrej me se
shumti ne bote esht dyftyrsia, shpifja e njerzve,genjeshtra
dhe trahtia. Edhe pse nuk kam besuar kurr se do te me ndodhte
por shpifjet ma humben dashurine, na ndane njeher por kjo nuk
do te ndodhte me, te betohem, kurr, dhe ata te cilet I bene keto
heren e pare so te pendohen qe kan lindur, Do te kthehem per
ty i dashur, kur do te mendosh se esht fundi I botes une do te jam aty per te treguar
FILLIMIN E LUMTURIS
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:11

Sa veshtire eshte te shohesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je i strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare mbreti im.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e di pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim.Mbreti im nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jame e malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
Me gjithat nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:12

Kjo histori ka pak kohe qe ka filluar...
flisnim shume dhe ti, me bere per vete!!
Nje histori qe jane te pakte ata qe e jetojne...
nje histori me miliona kilometra larg,qe na ndan ne te dyve.
Nje histori qe perjetohet larg njeri-tjetrit,duke komunikuar
thjeshtesisht nepermjet nje telefoni, pa patur fytyren tende
perpara syve te mi!!... 5466
Por...kjo histori me mesoi "dashurine e perjetshme" & "dhimbjen e pafundme"!!
Momentet qe deshiroja te isha me ty, per gjithe jeten time, momentet pasionante.
momentet e paharrueshme qe kane ndezur zjarr ne kujtimet e mia...
Momentet qe shume pak njerez mund ti ndreqin.
Momentet qe rashe ne pafundesine e Dashurise...
Por ka edhe momente te pafundme trishtimi!! 5466
Momentet ne te cilat vdes edhe drita e fundit e shpirtit tim, momentet ne te cilat
deshiroja te ndryshoja Boten per te pasur prane meje, momentet ne te cilat doja
te ikja nga ketu qe te vija per tek ty.
Momentet ne te cilat do doja te sfidoja "Boten" qe te mos te humbisja!!!...
Momente ne te cilat mbyllesha ne dhomen time, dhe doja qe ti jepja me miliona
pergjigje, milionave pyetjeve qe i beja vetes time!!!...
Nje histori ka gjithmon Dashuri & Vuajtje!!!... 5466
Tani mendoj qe e gjithe kjo mbaroi... 5466
Mbase do jete me mire keshtu, mbase do vije nje dite qe e gjithe kjo histori
te vdese brenda meje.... 5466
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:12

Miremengjes, njeriu im i fatit!

Ti kete gje thua se te pelqen ta quash fat, kurse mua "hyjnore". E verteta eshte
se epitetet marrin rendesi prej faktit se mes nesh ka ndodhur dicka e magjishme,
e frymezuar prej boteve tona per te ndjere dhe prekur te bukuren ne shkallen me
te larte, por e "pagezuar" edhe prej nje "urdheri hyjnor", sic me pelqen mua ta quaj...

Dhe kam nje deshire te cmendur te te puth qysh ne mengjes. Se pa puthur buzet
e tua, edhe dielli nuk mund te shkelqeje me bukurine e vet te zakonshme.

A e di qe po me mrekullon komunikimi me ty?

Sepse pranine tende e ndjej jo vetem kur je ne komunikim me mua por edhe kur
nuk marr asnje mesazh prej teje... Sepse ne perfytyrimin tim ti je nje mashkull i virtytshem dhe sensual...

Ti per mua je nje krijese interesant dhe i vecante, ekzistencen e se ciles kam
ndjesine se e perfytyroj si harmoni te trupit dhe te shpirtit, pra si harmoni te
formes me permbajtjen (edhe dicka prej konceptit te grekeve te lashte, edhe
dicka prej hebrejve ne kete koncept) . Ekzistenca jote tek une ka te beje me ate
sensualitet qe ti zoteron dhe per te cilin cuditerisht une kam filluar te ndjej nevoje
dhe e perqas brenda vetes ne nje forme dhe ne nje menyre po aq te pashpjegueshme
sa edhe me pare. Ky perjetimi im me sensualitetin tend sa njerezor aq edhe hyjnor, eshte ne te vertete kujtesa me e mire qe te fal nje njeri qe te mendon dhe te perfytyron,
megjithese duhet te te them se kam nderkohe edhe ndjesine se nje raport me ty
nuk eshte aspak i lehte, madje eshte edhe i "rrezikshem". Mos te te tingelloje keq fjala
"i rrezikshem", sepse keshtu une karakterizoj natyren tende komplekse, qe besoj se
eshte nje rebus i veshtire per t'u zgjidhur, nje harmoni e te kundertave, nje mashkull
qe mund te mos te te beje pershtypje edhe nje gje e madhe, por nderkohe mund
te entusiazmohesh nga dicka fare e vogel ne dukje, por qe vetem njerez me sensualitet
te zhvilluar si ti mund te shohin tek kjo e vogel dicka te madhe... Ah, kjo bote e vogel e madherishme!

Pra, ne konceptin tim "mashkull i rrezikshem", do te thote nje mashkull me vlera per
te cilin ja vlen te "rrezikosh", sepse sic thote nje shkrimtar i degjuar, rreziku eshte
pasoje e lirise: po hoqe dore nga njeri (dmth nga rreziku), ke hequr dore edhe nga
tjetri (dmth nga liria) Kjo eshte liria e mendimit dhe e ndjesise qe te fal nje "rrezik"
i bukur sikurse je ti...

Ne shume gjera njerezit udhehiqen nga ide te konceptuara qarte, kurse ne rastin
tend une udhehiqem prej imazheve te fantazise. Dhe kjo eshte dicka e bukur, sepse
keto imazhe te fantazise veprojne mbi vullnetin dhe ndjesite ne menyre me te
drejteperdrejte sesa idete e percaktuara qarte. Sepse keto imazhe te fantazise
permbajne edhe te vecanten.Dhe ne kete te vecante duket se njeriu e perjeton me
mire realitetin. Ti je nje realitet i tille i vecante, i cili vazhdon te me nxise dhe te me
grishe me perfytyrimin e tij, duke u bere shpesh subjekt i pershtypjeve te mia me sensualitet te zhvilluar

Ah, mu kujtua dicka nga Nicja tek libri i tij i famshem "Keshtu foli Zarathustra", ku nder
te tjera thote se "burrat e vertete dy gjera duan ne jete: lojen dhe rrezikun, ndaj zgjedhin femren, kete loje te rrezikshme"...

Gjithcka thashe lidhet me ndjesite e perftuara nga ai pak konunikim i deritanishem.
Mund te me kundershtosh pjeserisht ose plotesisht, sikunder mund te pohosh
pjeserisht ose plotesisht...

Kalofsh nje dite te bukur me nje deshire per tu ndjere padron i pasioneve te tua!

Dhe ah sa do doja qe te ishe tani prej meje! Te te puthja, te te perkedhelja, te
perkulesha dhe te mbeshtillesha rreth trupit tend, ashtu sic mbeshtillet kulpra
rreth trungut te nje peme...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:12

Zemer, edhe pse po te shkruaj tani, diten e kam nisur me ty. E ku ka gje me te bukur
se sa diten ta nisesh duke "vrapuar" ngazellyeshem drejt njeriut qe edhe pse eshte larg
e ndjen aq afer, sikurse te ndjej une ty?

Ne gjithcka qe te them ka vetem perjetim, emocion, ndjenja te bukura dhe nje lloj adhurimi
krejt te vecante dhe thuajse magjepses per ty, qe nuk lidhen aspak me ndonje qellim apo
synim qe ka te beje thjesht me nje kenaqesi te castit apo dicka e tille. Ne kete kuptim ti duhet
te ndjehesh i priviligjuar, se po te ishte keshtu, pra thjesht per te arritur dicka, une nuk do te "lodhesha" aq shume, sepse sot gjeja me e lehte qe mund te arrihet per nje femer eshte te
beje per vete nje mashkull...

Por me ty eshte nje gje qe i kapercen shume kufijte e dickaje te zakonshme. Te ndjej dhe
kjo me ben qe te te deshiroj, te te deshiroj sepse te ndjej. Ne kete menyre te perjetoj aq
magjishem, sa edhe endra qe me vjen jo thjesht naten, por edhe ne perfytyrimin tim koshient
eshte aq reale, sikurse je ti dhe une, dhe bashke me to adhurimi dhe ndjenja ime per ty.
Une nuk kerkoj qe ti te besh ndonje gje qe nuk lidhet me ndjesite dhe perjetimin tend, as
edhe te nxitohesh per te mos me lejuar mua te krijoj iluzione. Une nuk kam si te kem iluzione, perderisa kam perjetime qe jane aq te mrekullueshme. Te kem ty prane, ne forma dhe menyra
qe percaktohen nga vete fuqia e raportit tone,nga menyra se si te dy i perjetojme gjerat, nuk
eshte iluzion, por dicka qe rrjedh ne menyre logjike nga ajo qe ndjej dhe qe gjallon brenda meje
ne lidhje me ty...

Te kam shpirt, ndaj e dua pranine tende. Mund te ndjehesh me i lumturuar, madje edhe me
i kenaqur edhe seksualisht qofte edhe duke perkedhelur duart, fytyren apo floket e nje femre
kur e ndjen,sesa duke patur gjithe trupin e saj kur nuk e ndjen. Kuptohet, kenaqesite e mia ne
lidhje me ty bejne pjese ne rastin e pare...Pra, te ndjej. Madje shume!

Ti thuajse gjithnje me ke kerkuar qe te te them dicka, dicka qe te mund te te qetesoje...Nuk di
cfare te them. Jo, jo, di dicka te bukur qe mund ta them. Di se te ndjej deri ne skajet me te
largeta te qenies sime....

Te puth!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:13

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:13

Zemra ime,po te shkruan shprti yt,gjate,oh sa gjate jam menduar,te te shkruaj apo jo.Dhe ja sot me ne fund vendosa.Ndala lotet mora lapsin,dhe nisa te hedh ne leter ate cka me ndjen zemra ime e coptuar.,Kam vetem nje lutje te pakten ta lexosh kete leter,e pastaj bej si te duash coptoe ne dac,edhe me zemren time te coptuar e bere therime lendoje edhe me shume. zemra ime 6 muaj me pare kur per here te pare te pash gezimi im nuk kishte te treguar,vetem ato qe jan dashuruar e kuptojn me mire kete ndjesi.Te shihja 6 muaj ngrihesha me veshtiresi,pija,haja dhe merja fryme me veshtiresi e siklet te madh.Te takova ne mes te shtatorit c'vuajtje me shtonte ajo kohe po kurr kurren e kurres nuk mu zvogelua dashuria per ty.Mezi prisja momentin qe ti te dilje ne drite.Hoqa vuajtje te pa treguara sa qe fjalet nuk i pershkruajne dot,u perballa me shume vuajtje .Dhe me ne fund ti dole ne drite te qeshurat tua u perzien me lotet e gezimit tim,oh c'gezim eshte ai cast,c'gezim me sjell ai moment. Po a e meritoj valle kete shperblim qe me ben ti mua,a e meritoj valle kete ftohtesi,kete sjelljen tende. Zemra ime spo te kerkoj shume , vetme te te shoh nje here e te te puth syte e ballit,te te ndjej vec nje here prane,te ndjej aromen e qenies tende,vetem kac . Shume eshte valle per ty kjo,apo jo. Jeta po me kalon shume shpejt e vecanerisht mungesa jote, sot mu deshta te ta thom, te lutem trego pak butesi per shpirtin tend. Ka ardhur koha qe zemra jote te zbutet dhe te ndjej pak dhimbje per nje shpirt qe e keputi malli,qe e mbyti merzia,qe i eshte djegur zemra dhe i jane thare lotet mendohu zemra ime mendohu. Ti per mua je ende zemra ime je shpirti,je gezimi dhe je pranvera e shkurter e asaj pak jete qe me ka mbetur. Vetem mos haro zemra ime se do te dashurohesh edhe ti e te te pyes edhe une a vuan edhe ti, me siguri qe po, pra atehere do te ndjesh dhimbjen time por edhe larg qoft larg qoft qe ta pesosh si une . Eja te te shoh te pakten nje here te lutem shum,Asgje me shume nuk dua ,Vec ti t’me duash e une te dua ,Zemer shpirti yt kaq kishte tani bej si te duash letren ndash grise ndac bej cte duash me te .Vec te lutem mos haro kush te donte cmendurisht.Te perqefon shpirti yt.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:14

E filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurate as interesin qdoher dashurova me shpirt e te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihmoj ,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne dhe kurr mos harro se me shpirt e te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne .Nese ke ndjenja dhe kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Nov 2012 - 20:15

Sikur ta dije se sa te dua,do ishim te dy te cmendur per njeri-tjetrin.Te dua pertej vdekjes por prap pendohem si ste dua pak me shum?Smund ta imagjinoj jeten time pa ty edhe pse po e jetoj pa ty.Eh kjo qenka jeta jemi te detyruar ta jetojme ashtu sic vjen,me kte fat qe kemi,por pran dikujt me dashuri te kullar mund ta ndryshosh fatin?Koha per mua tashme ecem mrapsht.Ora e vdekjes ka filluar,numerimi i sekondave mrapsht ka filluar te punoj per mua.mbase eshte shpejt te vdes se jam ende shum i ri.Por edhe ter jeten pa smund te jetoj.zemra ime te perket ty dashuria gjithashtu.O Zot! Pse sme the qe te dashurosh esht mekat?Pse sma more jeten pra se ta shihja me sy ate?Po kto duar qe spushojne se shkruari per te?nuk mendoja se do ia uroja vetes gjith kto gjera!Por e till qenka dashuria!Smund te te harroj se cdo gje te bukur qe shoh me ty e krahasoj,smund te fle se me del gjithmon ne enderra,zgjohem e qaj.Vetem ti mund ti largosh keto gjera.Mund ta largosh cdo pik loti qe rrjell nga faqet e mija.Me beso je gjithesia ime,bota ime,enderra qe cdo nat shoh.Me thuaj dicka.A mund te jetoj trupi pa ?Po zemra pa shpirt?Po shpirti pa ajr?Po un pa ty?Po ti per mua je me shum se kaq.Mbase jam i cmendur qe flas ashtu,qe shkruaj per kete dashuri per nje njeri qe eshte engjell,po un i cmendur jam?Ta kam vertetuar shum her kete.Dhe dije se perher si i cmendur do te dua.Me fal qe te dua kaq fort,kaq shum per dashurin tende.Po dije se smund te jetoj pa ty o gjithesi.Te dua shum sa nganjeher me duket se jam ne enderr,se vetem aty dashuria eshte e stermalle.Por un po jetoj dhe sjam ne enderr se eshte e vertet kjo dashuri.Te them me mira here TE DUA ne te gjitha menyrat qe egzistojne......
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuris se Pamundur(Te dua)...... - Faqe 16 Empty Re: Dashuris se Pamundur(Te dua)......

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 16 e 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi